All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 06 Ocak 2018 07:08

Forklift Kiralama Pazarının “Gerekli Esnekliğe Uygun Olmadığı” Belirtiliyor.

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Jungheinrich BK bugün forklift istifleme aracı kiralama pazarına ilişkin olarak gerçekleştirdiği kapsamlı araştırmayı kamuoyuyla paylaştı. Araştırma önemli ekipmanların daha esnek alımı için yüksek talebin olduğunu gözler önüne seriyor.

Dağıtım, lojistik & nakliyat, üretim, inşaat, toptan satış ve perakendecilik alanlarında faaliyet gösteren organizasyonlar için kiralama en yüksek seviyeye ulaşan talep artışından mevsimsel dalgalanmalara kadar pek çok durumun dahil olduğu yönetimsel istisnalar bakımından kilit rol oynuyor ve forklift kiralama pazarı organizasyonların artık şart koştukları esneklikten sapmayı riske alıyor. 

Dijital engeller daha hızlı, daha esnek ve 7/24 faydalanılabilir olan hizmet sunmaya yönelik yeni bir düşünceyi talep eden müşteri beklentisinde değişikliğe yol açarak yürütülen işin her boyutunu etkiliyor.  Jungheinrich BK’nın sponsoru olduğu yeni makale Materyal Elleçleme Ekipmanı için Kiralamanın Yeniden Tanımlanması Sapio Research tarafından gerçekleştirilen araştırmaya dayanarak forklift istifleme aracının dikkate alınma ve dolayısıyla kullanılma biçiminde meydana gelen önemli bir değişikliği gözler önüne seriyor. Forklift istifleme aracı kiralama pazarının bu değişikliğin gerekliliklerini yerine getirmek için evrim olarak nitelendirilebilecek değişikliklere uğraması gerekiyor. 

Ancak halihazırda ekipman tutmaya yönelik olan dokuza beşlik tutumun günümüzün 7/24’lük talebine uygun olmadığı neredeyse üçte iki oranında (yüzde 61) kabul ediliyor. Ayrıca cevap verenlerin dörtte biri (yüzde 25) diğer kiralama pazarlarına kıyasla istifleme aracı kiralama pazarının günümüz şartlarına uygun olmadığını kabul ediyor. Bunun yerine aşağıdaki kilit bulgular tarafından vurgulandığı üzere forklift istifleme aracı kiralanmasına yönelik daha esnek bir yaklaşım gerekiyor:

Bir istifleme aracının kiralanması söz konusu olduğunda hızlı teslimat süreleri ve masraf neredeyse aynı öneme sahip oluyor (cevap verenlerin yüzde 81’i tarafından hızlı teslimat süreleri çok önemli olarak belirtilmişken masraf bakımından bu oran yüzde 79). Ayrıca, anket yapılan kişilerin yüzde 51’i tutulan forkliftlerin daha hızlı şekilde teslim edilmesinden yararlanabileceklerini kabul ediyor.

Ekipman alımına yönelik olan yaklaşımdaki bu değişiklik kiralama modelinde geleneksel olarak ‘kısa dönem’ olarak bilinen ve değişmekte olan konseptten kaynaklanıyor. Söz konusu konsepte göre cevap verenlerin yüzde 40’ı kısa dönemi üç aydan fazla olarak görüyor.

‘Kısa dönem’ pazarında artan bir kutuplaşma söz konusu. Cevap verenlerin yüzde 71’i forklift istifleme aracı kiralamasını yılda bir ila beş kere kullanırken spektrumun diğer ucunda cevap verenlerin yüzde 16’sının yılda 15 kereden fazla istifleme aracı tutacakları görülüyor. Bu trendlerin her ikisi de pazarda görülen hızlı değişikliği etkili şekilde yönetme ve geleneksel sözleşmeleri tamamlama yöntemi olarak esnek bir kiralama hizmetini kullanma fikrini güçlendiriyor.

Büyük çoğunluk (yüzde 80) kiralama sistemlerini haftalık anlaşmalara dayalı olarak kullanırken günlük sözleşmelere yönelik olarak önemli bir ilgi (yüzde 22) olduğu görülüyor. Cevap verenlerin büyük çoğunluğu (yüzde 60) uygun olan kira dönemlerinin istifleme aracı tutmalarında önemli bir etken olduğunu belirtti.  

Sabit süreli anlaşma yerine telematik veriye dayalı olarak istifleme aracı kullanımından kaynaklanan kiralama modeline yönelik olan güçlü bir ilgi (yüzde 76) mevcut. Telematik verilere bu şekilde güvenilmesi organizasyonların Objelerin İnterneti (Oİ) dahil birçok alanda artan şekilde teknolojiyi yeniliğe yol açmasına yönelik olarak keşfetme biçimlerine güç kazandırıyor ve ekipman kiralama bunda farklı olmamalı. 

Jungheinrich BK Satış Yönetimi Direktörü olan Neil Warren: “Artan tüketici beklentileriyle birlikte günümüzün siyasi ve ekonomik belirsizlik yığınıyla karşılaşan organizasyonlar karlılıklarını korumak için faaliyetlini değerlendirmeye ve uyarlamaya yönelik olarak artan bir baskıyla karşılaşıyorlar. Çalışma sermayesini sunma fırsatları, risksiz şekilde çıkış ve iniş yapılması, tüketici taleplerini cevap verme yollarının bulunması ve uzun vadeli taahhüt olmaksızın teknolojik yeniliklerin keşfedilmesi işletme bakımından kritik öneme sahip ve materyal elleçleme pazarı sadece bu işletmesel değişiklikleri karşılamakla kalmayıp aynı zamanda söz konusu değişikliklerin meydana gelmesine yol açmalı.

 “Araştırmada önemle vurgulandığı üzere lojistik sektörünün itibarı hala ‘günün şartlarına uygun olmadığı’ ya da kendisine yenilemede yavaş olduğu yönündeki söylemlerinden dolayı zedeleniyor ve Jungheinrich bu algıları çok farklı şekilde sunma konusunda kararlı. Jungheinrich ‘kısa vadeli’ forklift istifleme aracı kiralamasının artık farklı insanlar için farklı şeyler ifade ettiğini kabul ediyor ve buna cevaben kiralamaya yönelik tamamen esnek bir yaklaşım sunma konusunda kararlıyız.”

Bu senenin başında Jungheinrich BK, BK’da karşı denge forklift istifleme aracı kiralamaya yönelik olup yüksek esnekliğe sahip ve tamamen yeni olan bir yaklaşım olan Power Buy the Hour isimli kiralama paketleri çeşitlerini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Daha fazla miktarda kullanılabilirlik ve daha kısa süreli teslimat süreleriyle desteklenen paketler, 2018’de piyasaya sürülecek olan Power Buy the Hour mobil aplikasyonu aracılığıyla görülebilir kılınabilen telematik verileri kullanarak 12 ay ya da daha uzun süreli bir sözleşmenin varlığını şart koşan müşterilere fiyat aralıklarında daha kolay şekilde yukarı çıkma ve aşağı inme olanağı sunuyor.   

Materyal Elleçleme Ekipmanı için Kiralamanın Yeniden Tanımlanması kısa süreli kiralamaya dayalı olarak forklift istifleme araçlarını kullanan organizasyonlarda forklift istifleme araçlarından sorumlu olan bireylerle yapılan 300 röportajdan elde edilen bulgulardan oluşmakta olan Materyal Elleçleme Ekipmanı için Kiralamanın Yeniden Tanımlanması, Jungheinrich BK sponsorluğunda Sapio Research tarafından yürütülen araştırmaya dayanıyor. Beyaz makalenin tamamını okumak için lütfen http://go.jungheinrich.co.uk/rental-whitepaper adresini ziyaret edin.

Okunma 575 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…