All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 06 Ocak 2018 07:09

EnerSys, Batarya yönetim sistemi “ XINX” yi piyasaya sürdür.

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

EnerSys bulut tabanlı bir batarya yönetim sistemi olan yeni akıllı ve kullanıcı dostu Xinx™’yi piyasaya sürdü. Xinx sistemi, bataryaya monte edilen Wi-iQ® izleme donanımlarını okuyarak ölçülen verileri bulut sunucusuna iletiyor. EnerSys tarafından tasarlanan gelişmiş algoritma verileri işleyerek ve analiz ederek batarya kullanımına ilişkin rapor sunuyor ve iyileştirme önerilerinde bulunuyor.

Bu kayıpların azaltılması ve verimin enerji tasarrufu, optimal batarya değiştirme süresi, talep üzerine verilen servis hizmeti ve sürdürülebilir sıfır batarya değiştirme sayesinde verimi attırmanın en akıllı ve basit yolu.

EnerySys EMA İzleme ve Çözümler Birimi Ticari Uygulama Müdürü Orjan Eriksson, “Müşterilerin düşük maliyet ve hızlı teslimat beklentileri arttığından, depoların sürekli olarak iyileştirilen verimlerle cevap vermesi gerekiyor.  Bunu gerçekleştirmenin bir yolu da daha az kayıp ve sürdürülebilir enerji verimi stratejileri ile daha fazla verim elde etmek amacıyla en iyi ve en yeni teknolojilerden faydalanmaktır” dedi.

Sözlerine şöyle devam etti: “Depoların batarya yönetimi konusundaki taleplerinin değerlendirilmesi önemli iyileştirme fırsatları sunabilir çünkü mevcut uygulamalarda genel verim sadece %58 düzeyinde. Kötü operatör uygulamaları, düzensiz bakım, performansının altında çalışan bataryalar ve şarj cihazları, yanlış boyutlandırılmış filolar, bilinçsiz satın alma kararları ve teknoloji kullanılmaması kilit faktörler.  Birçok yönetici doğru verilerin olması durumunda daha iyi kararlar alabileceklerini biliyorlar- ancak sorun önemli batarya durum bilgileri ve kullanım verilerinin toplanması ve bunların talep etmeleri durumunda, kolaylıkla anlayabilecekleri formatlarda yönetici ve operatörlere sunulması ile ilgili.”

EnerSys tarafından üretilen Xinx batarya yönetim sistemi bu ihtiyaca cevap veriyor. Akıllı bulut tabanlı sistem EnerSys’in batarya teknolojileri konusundaki uzun yıllara dayanan liderliğini kapsamlı Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) stratejisi ile birleştiriyor. Verilerin erişilebilir, kolay anlaşılır ve kullanılabilir bilgilere dönüştürülmesi amacıyla analiz yapmadan önce verileri birden fazla sensör kullanarak Bulut bilişim kaynaklarında topluyor. Bu bilgiler belirli durumlarda yapılacak taktiksel müdahalelere ve uzun vadeli iyileştirmelere yönelik stratejik planlamaya yardımcı oluyor.

Xinx sistemi sıcaklık, su seviyesi, boşalma akımı, şarj akımı, hücre gerilim dengesi ve şarj durumu verilerini ölçen, bataryaya monte bir izleme cihazı olan Wi-iQ ile birlikte çalışıyor. Wi-iQ cihazı bu verileri Xinx sistemi geçidi ve hücre modemi üzerinden bulut tabanlı Xinx Verim Yönetimi Portalına aktarıyor. Gelişmiş algoritma ölçülen verileri işleyerek ve analiz ederek batarya kullanımına ilişkin 7/24 rapor sunuyor, havuz kullanımına imkân veriyor ve iyileştirme önerilerinde bulunuyor.

Bu rapor ek uzman analizi ile birlikte uyarılar, iyileştirmeler ve analizlerin kolaylıkla uygulanmasını sağlıyor. Veriler aynı zamanda gelecekte yapılacak yatırımlar açısından tahminler yapılmasına ve bütçe oluşturulmasına katkı sağlıyor. Performansının altında çalışan veya test veya onarım gerektiren bataryalar belirleniyor.

Xinx batarya yönetim sistemi birçok kilit alanda maliyet kontrolü, verim ve güvenlikte iyileşme sağlıyor. Bunu yaparken kullanılan yollardan bir tanesi de daha iyi operatör uyumu, eğitim ve yönetime yönelik fırsatların belirlenmesidir. Belkide en önemli avantajlarından bir tanesi ise gelişmiş batarya değiştirme disiplini ve hızlı fırsata ve dengelemeye dayalı şarj imkanını ortaya koymasıdır.  Ayrıca, kötü batarya ve şarj cihazı performansı da çözümlenerek onarım ve batarya değiştirme hizmetlerinin daha hızlı gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra, doğru su ekleme ve dengeleme süreçlerinin belirlenmesi sonucu batarya kullanım süresi ve ömründe doğrudan katkı sağlanmaktadır.

Genel olarak, Xinx sistemi tarafından sağlanan somut verilere dayalı kanıtlar optimal kararların alınmasına yardımcı olur.  Bataryalarla ilgili olarak kısa ve uzun vadeli bütçelerin yapılması ve doğru boyutun belirlenmesini kolaylaştırır. Enerji tasarrufları, gelişmiş batarya yönetimi ve sahada veri toplama faaliyetlerinin ortadan kaldırılması ile yatırım getirisinde ve karlılıkta artış sağlanıyor.

Xinx batarya yönetim sisteminin kullanımı konusunda müşterileri destekleme amacı ile EnerSys, özel ihtiyaçlara uygun olarak şekillendirilebilen bir dizi hizmet geliştirmiştir. Xinx Sistem Desteği Hizmetleri bulut tabanlı sistemi EnerSys tarafından sunulan yerel ve insanlar tarafından gerçekleştirilen servis faaliyetleri ile birleştirmekte ve müşterilere batarya ihtiyaçlarını optimize etmelerinde yardımcı olan özelleştirilebilir seçenekler sunmaktadır. Gümüş, Altın ve Platin servis seviyelerinin her biri gelişmiş seviyede raporlama ve saha desteği sunar.

Okunma 810 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…