All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 06 Ocak 2018 07:09

forklift istifleme aracı satışları her yıl Yüzde 8.2 oranında arttı.

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Perakende dağıtım sektöründeki %40’lık talebe karşılık forklift istifleme aracı satışları her yıl %8,2 oranında arttı. BITA’nınforklift istifleme aracı Piyasa İndeksi, istifleme araçlarındaki satışların yıllık olarak %8,2 oranında artmış ve 2017 yılının üçüncü çeyreğinde 33.407’ye ulaşmasıyla 2016 seviyelerine oranla iyileşme sağlanmıştır.

Bu art arda gerçekleşen büyümenin üçüncü çeyreği ve kısa süreli dalgalanmalara karşı koyabilen bir sektör resmi çiziyor. İmalat sektörlerindeki satışlarda da yükselme yaşanarak geçmiş yılın rakamlarına oranla %5,9’luk bir artış sağlanmış, bu çeyrekte İngiltere’de meydana gelen imalat verimi artışını yansıtmıştır.

BITA Genel Sekreteri James Clark bu konuda şu yorumlarda bulundu: “Belirsiz ekonomik ortama rağmen, 2016 yılının ikinci yarısında yaşanan düşüş sonrasında forklift satışlarında meydana gelen toparlanma özellikle perakende dağıtım ve imalat sektörlerinde devam etti.”

Ancak, inşaat sektörü satışlarında 2016 yılı ile karşılaştırıldığında, yıl başında yaşanan %26’lık artışla çizilen olumlu görüntü geçmiş yıl rakamlarına oranla meydana gelen %3,4’lük azalma ile yer değiştirmiştir. Bu son iki çeyrekte inşaat sektöründe meydana gelen daralmanın yansımasıdır.

Perakende sektörü ana büyüme alanlarından biri olmaya devam etmektedir ve 2016 yılında kaydedilen düşüş geçen yıl %40 oranında artan satışlarla güçlü bir toparlanmaya konu olmuştur.  Ancak, satışların üçte birinden fazlasını (%32) temsil eden imalat sektörü endüstriyel istifleme araçlarının en büyük kullanıcısı olmaya devam ediyor.

Forkliftlerin İngiltere ekonomisindeki rolü hakkında yorumlar yapan James Clark şunları söyledi: “Ekonomide meydana gelen sürekli belirsizliklere ve gelecek üç yıllık döneme ilişkin büyüme tahminlerine rağmen, forkliftlere olan talep ve İngiltere ekonomisindeki genişleme ve destek sürecine sağladıkları katkı devam etmektedir.”

Okunma 588 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…