All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 06 Ocak 2018 07:15

Özismak, İhracata ağırlık vererek Ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Özismak firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez Yazıcı, forklift ve istif makinaları sektöründe yaşanan yoğun rekabetten dolayı yıllardan beri yaptıkları imalat işine daha da ağırlık verdiklerini belirterek ürettikleri ürünleri yurt dışına da ihraç ederek ülke ekonomisine sağladıkları katkıdan dolayı mutlu olduklarını ifade ederken Çorlu 1’nci Organize Sanayi Sitesinde 8000 m2 açık ve 5000 m2 kapalı alanı bulunan fabrika binasının 2018 Nisan ayında faaliyete geçeceğinin müjdesini verdi.

Yazıcı’dan üretimleri ve ürettikleri ürünlerin ihracatı hakkında da bilgiler aldık.

Diğer üretimlerimizde %35 büyüme sağladık dediniz bu konuda bir açıklama yaparmısınız?

Büyüme sağlayan diğer iş konularımız forkliftin dışında 6 kolda toplanmaktadır.

X 1 tondan 50 tona kadar makaslı ve dikey yük platformları imalatı bu konuda Türkiye’de tek firma gibiyiz.Rekabetin az olduğu yerde karlılık ta yüksek oluyor en az 15 ülkeye ihracat yapıyoruz.Türkiye de ise sayıyı binlerce ifade edebiliriz.

xOtomatik Otopark Sistemleri manuel yer üstü yer altı gibi 2-3-4…8 araçlık yapılabildiği gibi 50-100 araçlık otomatik raf tipi otopark sistemlerin üretimini yaparak tamamını ihracat yapıyoruz.

X Elektrikli araçlar başta çekiciler 3-5-7 ton ve 1-1,5-2 ton kamyonetlerolmak üzere , römorklar ve AVM’lerde herkesin bindiği gördüğü LondonBus(çift katlı) otobüsler,Akülü serbest dolaşan trenler, klasik gezi araçları vs. gibi ürünlerdeüretiyoruz.Bunlarda hem yurt içi hem yurt dışında (Rusya-ABD-Dubai-Qatar-) başta olmak üzere 12 ülkeye ihracat yapmaktayız.TÜRKİYE’ de 104 AVM’ de imalatımız olan tren ve otobüslerimiz çalışmaktadır.

x Tekstil makinaları konusunda; dok çekerler,levent taşıyıcılar, dört yöne hareketli akülü kumaş top arabaları, Levent yükleyiciler vs. bunlardanda yurt içinde bir çok tekstil firmasında üretimlerimiz çalışmaktadır ayrıca Pakistan,Fas,Mısır gibi ülkelerede ihracatımız mevcuttur.

X Özel projeler; Ffirmaya veya işe göre tarafımızdan 3 boyutlu olarak çizilen projeler.75 kişilik imalat ekibi ve 7 kişilik Mühendis ekibimizle ROKETSAN,ASELSAN,TUSAŞ,TEİ,TAİ,TÜVASAŞ,TÜLOMSAŞ,MKE,TCDD ve Savunma Sanayi ile firmalara özel üretimler yapmaktayız.

             İtalyan firması ile 600 adetlik anlaşma

             Ve Çorlu’da yeni fabrika binası.

Sönmez Yazıcı,Yaklaşık 2 yıldan beri bir İtalyan firması ile işbirliği içerisinde olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti. “İtalyan firması ile olan işbirliğimiz ve bu güne kadar hem özel üretimlerimizle ve hem de satmış olduğumuz akülü transpalet ve istif makinalarında kendimizi kanıtlayarak 2017 yılı için 600 adet istif makinası ve akülü transpalet siparişi için anlaşma yaptık bu konuda İhracatımız devam etmektedir.

Yılda 600 adet zirai römork üreten bu İtalyan firması bu işi 2018 Nisan-Mayıs aylarında Türkiye’ ye kaydıracakÇünkü o aylarda bizim Çorlu 1.Organize Sanayi Bölgesinde yapımına başladığımız ve Nisan ayı içerisinde üretime geçmeyi düşündüğümüz 8000 M2 açık 5000 m2 kapalı alanı olan fabrikamız bitmiş olacak. İtalya işleri ve otopark ile ilgili üretimlerimizin bir bölümüne bu yeni fabrika binamızda devam edeceğiz.

İkitelli’de bulunan 3000 m2’lik mevcut işyerimizde imalat çalışmalarımızı aynı şekilde sürdüreceğiz

2018 yılı inşallah ülkemiz açısından da her şey normale döner, etrafımızdaki çalkantılarda azalırsa firmamız için % 100’ e yakın bir büyüme görünüyorCanla başla tüm ekip yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Okunma 869 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…