All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 06 Ocak 2018 07:17

Toyota Material Handling Europe Başkanı MatthiasFischer’in Türkiye Ziyareti

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Toyota Material Handling Europe (TMHE) başkanı ve CEO’su MatthiasFischer, 8-9 Kasım 2017 tarihlerinde Toyota İstif Makineleri’ni ziyaret etti. Satıştan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı RalfCox ve bölge yöneticisi AndreaStach ile birlikte Türkiye’ye gelen Fischer, TMHE’nin Türkiye’deki ilk ve tek distribütörü Toyota İstif Makineleri’nin genel müdürü Eser Erkul ve çalışanları ile bir araya gelerek iki firma arasında uzun süredir devam eden işbirliği çerçevesinde, Türkiye Pazarı ve bu pazardaki Toyota girişimleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

Türkiye’nin, her geçen yıl hızla büyüyen, ürünlerin sürekli ve hızla değiştiği,rekabetin çok olduğu bir pazara sahip olduğunu ve bu rekabette müşterilerin, daha az enerji ile daha kısa zamanda aynı işi yapan hatta daha iyi yapan, en verimli, en güvenli ürünlere ve üstün servis hizmetine ihtiyaç duyduğunu belirten Fischer; Toyota’nın büyümekte ve gelişmekte olan bu pazarda müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde sağlamak gibi bir misyonu olduğunu ve bu misyonu uzun süredir başarılı bir şekilde yerine getirerek, her geçen sene Türkiye Pazarı’ndaki payını kararlı ve istikrarlı olarak arttırdığını ifade etti.

Büyük bir potansiyele sahip ve dinamik bir ülke olan Türkiye’nin, Toyota için çok önemli olduğunun altını çizen Fischer, Toyota İstif Makineleri ile birlikte Türkiye’deki köklü ve stabilvarlıklarından gurur duyduklarını ve buradaki faaliyetlerini sürdürerek kısa vadede Global pazarda olduğu gibi Türkiye’de de markanın hak ettiği yere, pazar liderliğine ulaşacağına inandığını belirtti.

Toyota İstif Makineleri’nin genel müdürü Eser Erkul, 1979 yılından beri Türkiye pazarında faaliyet gösterdiklerini, 2003 yılından itibaren iseToyota markasını etik değerlerinden ödün vermeden pazara sunduklarını hatırlatarak, “O zamandan beri pazardaki tecrübe ve know-how’ımızı, eğitimli, genç ve dinamik kadromuz ile birleştirerek teknolojik ve yenilikçi ürünlerimizi pazara sunmakta; ASEC sertifikalı servisimiz ve STEP eğitimlerini tamamlamış kadrolu teknisyenlerimizle müşterilerimize üstün servis hizmeti sunmaktayız” diyerek devam etmiştir; “THME’nin yakın ve güçlü desteği ile birlikte, her zaman olduğu gibi gelecekte de, istif makineleri pazarında ilk akla gelen ve müşterilerin birinci derecede tercih ettiği şirket olmaya devam edeceğiz.”

2001 senesinden beri istif makineleri sektörünün tartışmasız pazar lideri olan Toyota, 24,5% pazar payı ile en yakın rakibinin (bünyesinde 4 marka bulunduran bir yatırım şirketi) 2 katından daha fazla pazar payına sahiptir. Dünya genelinde yaygın kullanımı olan patentli I_Site Filo Yönetim sisteminin sahibi olan ve otomasyon sektöründe kendi pazar lideri olan Vanderlandefirmasını da 1,2 milyon Euro gibi bir bedelle satın alarak bu sektöre de el atmış olan Toyota’yı rekabette yakalamak pek mümkün görünmüyor.

Bazı Toyota Gerçekleri;

v 2017 finansal yılı içinde Avrupa’da 96.000, Dünya’da 253.000 adet ünite satış

v 2017 finansal yılı içinde Avrupa’da 2,2 milyar Euro,Dünya’da 8.7 milyar Euro toplam ciro

v Avrupa’da 10.300, tüm Dünya’da 32.500 adet çalışan

v Sadece Avrupa’da 30’dan fazla ülkede mevcudiyet

v Sadece Avrupa’da 4.900 adet servis teknisyeni

v Avrupa pazarı için, Avrupa’da toplam 3 ülke ve 4 fabrikada üretilen Avrupa menşei ürünler

v Dünya’nın en büyük 500 şirketi arasında 10.sıra (Fortune Global 500 – 2012)

v Otomotiv Sektörü’nde en değerli 1.marka (BrandZTM Top 100 – 2015)

Okunma 754 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…