All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 06 Ocak 2018 07:28

Hiab FLTA Mükemmeliyet Ödüllerinin finalistlerini belirledi

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

FLTA Mükemmeliyet Ödülleri Yolda kullanım için tasarlanan yük elleçleme ekipmanlarının lider tedarikçisi Hiab 2018 Forklift İstifleme Araçları Birliği FLTA Mükemmeliyet Ödülleri için iki kategorinin finalistlerini belirledi.

Her yıl düzenlenen yarışma malzeme elleçleme endüstrisi takvimindeki en önemli etkinliklerden bir tanesi ve forklift istifleme aracı endüstrisi ve lojistik sektöründeki gösterilen mükemmel performansların takdir edilmesi ve ödüllendirilmesini amaçlıyor.

Hiab’ın E MOFFETT elektrikli araç üstü forklifti Çevrenin Korunması Kategorisinde, kazanana verilecek Archie heykelciği şeklindeki ödül için yarışacak.

Çevre kategorisindeki katılımcılar ürünlerin emisyonların azaltılması, daha fazla verimle çalışma veya malların istiflenmesi esnasında değerli kaynakların tüketiminde azalma sağlanması gibi önemli özelliklere sahip olduğunu göstermesi gerekiyor.

Hiab, müşterisi Pets at Home’un HIAB E MOFFETT elektrikli araç üstü istifleme araçlarından oluşan filonun, İngiltere’nin dört bir yanında bulunan birçok mağazaya çalışma saatleri dışında yapılan teslimatlar nedeniyle çevreden gelen gürültü şikayetlerini nasıl çözdüğünü anlatan hikayesiyle katılım sağladı.

Perakendecinin sorunu hızlı bir şekilde çözümlemesi gerekiyordu ve dayanım ve uygunluğunu test etmek amacıyla HIAB E MOFFETT’i Stoke DC’de altı aylık bir denemeye tabi tuttu.  Yük kaldırma kapasitesi 2000 kg’a kadar olan, lityum-iyon bataryalı istifleme aracı tamamen emisyonsuz ve sessiz bir araç ve Pets at Home’un işletime yönelik ihtiyaçlarını karşıladı.

Pets at Home’un filosunda şu anda 16 E MOFFETT araç bulunuyor.

Pets at Home’un Ulaştırmadan Sorumlu Genel Müdürü Stece Travis “Bu durumu tamamen değiştiren bir gelişme oldu” dedi. “Elektrikli MOFFETT’lerin kullanılması filomuzu günün en ekonomik saatlerinde kullanmamıza, yakıt tasarrufu yapmamıza ve karbon ayak izimizi azaltmamıza imkân verdi ve ayrıca artık CRS hedeflerimizi karşıladığımızdan faaliyet gösterdiğimiz yerlerdeki komşularımızı da rahatsız etmiyoruz.”

Hiab ve Pets at Home, 2017 yılının Ekim ayında Gürültüyle Mücadele Derneğinden “Sessiz Lojistik İşletmesi” dalında John Connell Ödülünü aldı.

Innovasyon kategorisinde, Hiab’a ait ePTO (elektrikli kalkış) çözümü yarışmanın son aşamasına kadar gelmeyi başardı.  FLTA Innovasyon Yarışması malzeme elleçleme teknolojisinde sınırların ötesine geçen tüm yeni ürünlere açık.

Hiab’ın ePTO ürünü yükleme vinçleri, kancalı kaldırma ekipmanları ve çift kollu kaldırma ekipmanlarından oluşan tüm Hiab ürünlerinin araç motoru kapalı halde iken kullanılmasını sağlıyor.

Bir batarya, elektrik motoru, hidrolik pompa ve akıllı elektronik kumanda sisteminden meydana gelen ePTO gürültü seviyelerini, çevresel etkileri azaltıyor ve dizel sistemlere oranla enerji verimde iyileşme sağlıyor.

ePTO’nun önemli avantajları şunlar:

Gürültüde %30 azalma

Duman çıkarmaz

Enerji tüketimi %60-70 oranında azalır

İşletme maliyetlerinde %70 azalma sağlanır

Geleneksel vinçlerle eşit kaldırma kapasitesi

Travis Perkins bu çözümü, mesai saatleri dışında teslimat yapan yeni formata uygun şubeler için “mükemmel bir çözüm” olarak tanımlıyor ve Birmingham’da denemelere başladı.

Travis Perkins Filo Direktörü Graham Bellman “Hiab’ın ePTO’yu geliştirdiğini görür görmez, denemek istedim çünkü geceleri teslimat yapmamızı, faaliyet verimimizi arttırmamızı ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermemizi sağlayacağını biliyordum” dedi.

Finale kalmaları hakkında yorum yapan Hiab İngiltere Genel Müdürü Rogier van der Linde şunları söyledi: “Bağımsız FLTA yarışma jürisi tarafından, endüstriyi şekillendirmek ve ilham olmak ve müşterilerimizin karşılaştığı zorluklara karşı innovatif ve uygun maliyetli çözümler bulmak adına ürün gamımıza yaptığımız sürekli yatırımların takdir edilmesi bizleri onurlandırdı.  Finalist olarak aday olmakta ve tanınmış endüstri markalarının yanında yer almaktan heyecan duyuyor ve kazananın Şubat ayında açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

FLTA Mükemmeliyet Ödülleri töreni 24 Şubat 2018 tarihinde Telford International Centre’da gerçekleştirilecek.

 

Okunma 655 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…