All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Temmuz 2018 07:22

ZF, AGV PAZARINA GİRİYOR

Öğeyi Oyla
(0 oy)

ZV Innovation Forklift Alman araba parçası üreticisi ZF, kısa bir süre önce Hannover Messe fuarında görücüye çıkan bir prototiple AGV pazarına girdi.

Standart olarak üretilen forkliftten uyarlanan ZV Innovation Forklift  bir radar ve kamera sistemi, ZF’nin eSTEER EPS 3 elektromekanik direksiyonu ve ZF ProAL işlemci ile donatılarak aracın sensör verilerini derin öğrenme teknolojisi ile işlemek ve yorumlamak suretiyle çevresini ‘anlaması’ sağlanmış.

Şirket, teknolojinin seri üretime taşınmak üzere kapsamlı test programlarından geçirildiğini söylüyor.

ZF otomasyon işlemleri proje ekibinin başkanı Dr. Mark Mohr, “Test aracı malzeme elleçleme operasyonlarında bağlantısallık ve suni zeka gibi mega trendlerden nasıl faydalanabileceğini gösteriyor” dedi. 

Otomasyona dayalı sürüş Mohr’a göre sıra dışı bir güvenlik seviyesi gerektiriyor. “Araç tümleşik ZF kameraları sayesinde etrafını ve yayaları görebiliyor ve nesneleri algılayabiliyor. Bir yayanın aniden belirmesi durumunda aracı derhal durduruyor ve ayrıca durağan cisimlerin etrafından dolaşmasını sağlıyor.”

A ZF sözcüsü Forkliftaction News’a prototipin’ oturmuş ve yeni müşterilerden çok iyi geri bildirimler aldığını ve ayrıca yeni uygulamaların da mümkün olduğunu söyledi”.

Okunma 1880 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…