All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 01 Eylül 2018 10:20

SICK, DUV60 Enkoder’i Piyasaya Sundu.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

SICK, kullanıcılara depolama ve lojistik uygulamaları için çok yönlü, ekonomik ve kullanıcı tarafından yapılandırılabilir bir hareket kontrol sensörü sağlamak üzere DUS60 artımlı enkoderi ve DIP anahtar programlama özelliğine sahip DUV60 ölçüm tekerleği kodlayıcısını piyasaya sunmuştur.

Mile monte edilen SICK DUS60 döner artımlı enkoder, otomatik işleme ve üretimdeki çok çeşitli taşıma ve rotasyon izleme uygulamaları için hızlı bir şekilde kurulabilir ve devreye alınabilir.  Levha veya makaradan makaraya ölçüm uygulamaları ve büyük ölçekli lojistik taşıma için SICK DUV60, DUS60 ile aynı teknolojiyi tek veya çift yaylı ölçüm tekerlekleriyle birlikte kullanmaktadır.

DUS60'ın DIP anahtar programlama özelliği, uygulama gereksinimleri yanında sinyal çıkışına ve sayma yönüne göre seçilebilecek 30 adede kadar farklı çözünürlük sağlamaktadır.  60 mm enkoder muhafazaları içerisinde masif mil, kör oyuk mil ve tam oyuk mekanik konfigürasyon seçenekleri mevcuttur.

Yerleşik iki adet LED, işlem sırasında enkoderin güç ve çıkış durumunu bir bakışta gösterir ve bir anti-titreşim fonksiyonu, konveyör durdurulduğunda ve yeniden başlatıldığında yanlış sayımı önler.

SICK'in İngiltere Enkoder Ürün Müdürü Darren Pratt şu şekilde açıklama yapmaktadır:   “DUS60 ve DUV60, standart artımlı enkoderler ve tam programlanabilir cihazlar arasında bir orta sınıf teknoloji standardı belirledi.  Bu sayede mühendisler motorsuz uygulamalar için kodlayıcı envanterlerini, tam programlanabilir bir seçeneğe ya da bir programlama aracına ya da dizüstü bilgisayarına yatırım yapma ihtiyacı duymadan, birçok uygulama için yeterli olan bir seviye ve kolay programlanabilirlik özellikleriyle azaltabilirler.

“DUS60'ın anti-titreşim özelliği, sadece tek bir kodlayıcı kanalının sinyal değerlendirmesinin yaygın olarak kullanıldığı konveyör bant kurulumları için özellikle yararlıdır. Bu kurulumlarda dönme yönü tanımlanamaz.  Bantların durması sırasında, kontrolörün titreşimlerin neden olduğu küçük kayış hareketlerini daha önemli bir hareket olarak değerlendirme riski vardır.

“DUS60'ın anti-titreşim fonksiyonu enkoder duruşlarını kaydetmekte, daha sonra tam bir hareket darbesi vermeden önce normalden daha uzun bir süre beklemekte böylece sadece tek bir enkoder kanalını değerlendiren sistemlerin güvenilirliğini arttırmaktadır zira aksi bir durum üretim hatalarına ve arıza kaynaklı duruşlara neden olabilmektedir.”

SICK DUS60'ın sağlam, IP65 gövdesi, gücün açık olduğunu ve enkoderin hareket verilerini ilettiğini doğrulamak için iki LED ile monte edilmiştir.  LED'lere ek olarak, enkoder ayrıca PLC tarafından hızlı teşhis için isteğe bağlı bir hata çıkışı sunmaktdır.

Enkoder, evrensel 4.5… 30V besleme voltajıyla çalışır. Çıkış, DIP anahtarları kullanılarak 5V hat sürücüsü (TTL) veya 4.5… 30V hat sürücüsü (HTL) olarak seçilebilir. DUS60, 4 veya 8 pin konfigürasyonlu döner M12 konektörler aracılığıyla esnek kurulum veya evrensel kablo bağlantısı seçenekleri sunmaktadır.

SICK DUS60 / DUV60 artımlı enkoderler hakkında daha fazla bilgi için lütfen 01727 831121 numaralı telefondan Andrea Hornby ile iletişime geçebilir  veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.">Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Okunma 1356 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…