All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 01 Eylül 2018 10:21

Manitou Group, REDUCE programını genişletiyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Engebeli arazide taşıma yapma alanında dünya lideri olan Manitou Group, reduce-program.com internet sitesinin tamamen yeni bir versiyonunu piyasaya sürüyor. Grubun CSR yaklaşımıyla tam uyumlu olan, makine kullanıcılarının çalışma hayatının kalitesini artırmaya adanmış bu platform, çevresel etkiyi azaltırken üretkenliklerini ve güvenliğini artırmayı hedeflemektedir. Bu amaca ulaşmak için grup, REDUCE Fuel, REDUCE TCO ve kazaların önlenmesi ve insanlar ile makinelerin emniyetinin sağlanması amacıyla bu programın en son aracı olan REDUCE Risks olmak üzere üç bileşen geliştirmiştir.

Manitou Group'un 2013 yılında başlatılan “REDUCE” sitesi geniş bir özellikle yelpazesiyle birlikte genişlemiştir. Ergonomi, kullanıcı anlayışını geliştirmek için optimize edilmiş okunabilirlik ile tamamen yeniden tasarlandı. REDUCE platformuna yeni bir bileşen eklendi. Kazaların önlenmesi ve insanlar ile makinelerin emniyetinin sağlanması amacı taşıyan “REDUCE Risks” bölümünün hedefi kullanıcıları kaza önleyici posterler, bakım dokümanları, işletme talimatları ve bir makinenin nasıl çalıştırılacağı ve bakımının yapılacağı, aksesuarların takılacağını, JSM® (Joystick Switch & Move) vb. teknolojilerin nasıl kullanılacağını anlatan 300 video içeren medya kütüphanesi yoluyla bilgilendirmektir. Bu bölüm aynı zamanda kullanıcı gürültü kirliliğini azaltmak, ergonomik özellikler üzerinde çalışmak ve titreşimlerin etkisini azaltmak suretiyle konforu arttırırken kullanıcı emniyetini optimize etmek amacıyla grubun uyguladığı yenilikleri de sunmaktadır. REDUCE Risks'in amacı, kullanıcıları sağlık ve güvenliklerini göz önünde bulundurarak ekipman seçiminde yönlendirmektir. Manitou Group'un CSR yöneticisi Aude Brézac şunları ekledi: “Ekipmanın sorumluluğunu almak ve riskleri azaltmak için makine ve aksesuarları hakkında oldukça fazla bilgili olunması gerekmektedir. REDUCE Riskleri ile, site kullanıcılarına güvenliklerine özel bir önem vererek sürüşlerini optimize etmeye yönelik öğretim materyalleri sağlıyoruz. Bu yeni site grubumuzun CSR'yi endişelerimizin merkezine koyma isteğini ortaya koyuyor”.

İkinci temel gelişim konusu olan Manitou, Gehl ve Mustang markalarına aitTCO (Toplam Mülkiyet Maliyeti) hesaplayıcıları da artık tek bir sitede mevcut. Sayısız kullanım kriteri, aramayı doğru şekilde yapmakta ve makinenin birkaç tıklamayla tanımlanacak kullanıcının ihtiyaç ve aktivitelerine en uygun hale getirilmesini sağlamaktadır. Bu araç, yakıt tüketimi, bakım maliyetleri, makinenin sigorta ve yeniden satış değeri de dahil olmak üzere, saat başına maliyetini vermekte, böylece kullanıcılar, satın almadan ekipmanın yeniden satışına kadar tüm yaşam döngüsü boyunca maliyet kalemlerinin dökümü hakkında iyi şekilde bilgilendirilmektedir.

Halkla İlişkiler İletişim Kişisi: Franck LETHOREY – Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.– tel: 02 40 09 17 56 / 07 86 70 85 62 Şirketle ilgili bilgiler www.manitou-group.comadresinde mevcuttur

Kullanıcıya yakıt tüketimi ve optimizasyonu hakkında sürekli daha iyi bilgi sağlamak için,  REDUCE Fuel hesaplayıcı  da yeni platforma entegre edilmiştir. Yakıt tüketimini (teleskopik forkliftler ve platformlar) ölçmeye yönelik  Manitou protokolünü temel alan ve UTAC * tarafından onaylanmış REDUCE Fuel programı, aynı aralıktaki (rakip makineler dahil) iki makinenin yakıt tüketimini karşılaştırmak için tamamen aynı metodolojiyi uygular. 2016'dan bu yana grup, teleskopik forkliftlerin yakıt tüketimini ölçmek için bir referans standardı tanımlamak amacıyla bir Avrupa standardizasyon projesi başlatmıştır. Esasen Manitou Grubunun çevrim türüne dayanan bu ölçüm protokolü, gelecekteki Avrupa standardı olacaktır. Arazi tipi forkliftli elleçleme sektörüyle ilgili ISO komitesinin mevcut başkanı olan grup, aynı zamanda dünya çapında teleskopik forkliftlerin yakıt tüketimini ölçmek için kabul görmüş bir yöntem haline getirmek için bu projeyi uluslararası seviyeye taşımaktadır.

 Yeni reduce-program.com internet sitesi şu an 10 dilde mevcuttur ve aynı zamanda farklı ekran türlerine tamamen uyarlanabilir durumdadır.

Okunma 1558 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…