All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 01 Eylül 2018 10:25

Michelin, Camso'yu 1.45 Milyar $ karşılığında satın aldı

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Endüstriyel Lastik Sektöründe Kartlar Yeniden Dağıtılıyor. Michelin, Camso'yu 1.45 Milyar $ karşılığında satın aldı Michelin ve Camso bugün, Michelin'in Magog, Quebec, Kanada'da bulunan genel merkezinde Michelin'in Camso'yu satın alması ve iki şirketin yol dışı (OTR) operasyonlarının oluşturulacak yeni bir bölüm altında birleştirilerek Quebec'ten yönetilmesi konusunda anlaşmaya vardı. Anlaşmanın değeri 1.45 miyar $ olarak açıklandı.

Resmi basın açıklaması şu şekildedir: "Michelin ve Camso'nun bir dizi ortak değeri ile güçlü inovasyon ve Ar-Ge geleneği liderliğinde ve yüksek nitelikteki ekiplerin de desteğiyle stratejik ortaklık, yeni oluşturulan varlığı OTR hareket kabiliyeti alanında dünya lideri yapacaktır."

Açıklama şu şekilde devam etti: “Malzeme taşıma ekipmanı pazarında Michelin, Camso'nun ünlü SOLIDEAL ve CAMSO markalarını katı lastiklerde pazar lideri olmak için kullanacak. Yeni kuruluşun teklifinin dağıtımı, hem Michelin hem de Camso'nun dağıtım ağlarının tamamlayıcılığıyla hızlanacaktır. ”

Michelin grubunun Genel Müdürü Jean-Dominique Senard: Michelin ve Camso’nun çok fazla ortak değeri var. Bu satın alım karşılıklı olarak bizlere muhteşem bir fırsat yaratıyor. Michelin, Camso’nun Yol Dışı ulaştırma ve endüstriyel donanım pazarlarındaki tüm yeteneklerinden, Camso da Michelin’in bir bütün olarak özel ürün gruplarındaki uzmanlığından yararlanacak." ifadelerini kullandı.

"Kültürlerimiz ve büyüme potansiyelimizdeki benzerlikler sebebiyle, Michelin’in Yol Dışı ekiplerine katılımı Camso için inanılmaz bir fırsat" şeklinde açıklama yapan Camso İcra Kurulu Başkanı Pierre Marcouiller, Camso, küresel Yol Dışı pazarında lider olma hedefini gerçekleştirecek ve bu stratejik iş birliğinin dinamik ekiplerine, teknik ve üretim alanındaki operasyonlarına ve müşteri odaklı anlayışına katkıda bulunacak. Bu operasyon tüm Camso hissedarlarının desteğini aldı." şeklinde devam etti.

Camso'yla yapılan çalışmalar ve tartışmalar sayesinde Michelin, satışları arttırmak ve maliyetleri düşürmek için önemli fırsatlar belirledi ve böylece 2021 yılına kadar 55 milyon ABD Doları tutarında sinerjinin önü açıldı. Yasal prosedürlerin tamamlanması ve onayların alınmasının ardından, Michelin 1,7 milyar dolarlık kuruluş değerine sahip Camso’yu 1,45 milyar dolara, yani sinerjiler sonrasında EBITDA* değerinin 8.3 katına satın almış olacak. İşlem, Grubun güçlü finansal durumunu etkilemeyecektir.

İşlemin bir parçası olarak, Michelin aşağıdaki taahhütleri yerine getirmiştir:

OTR bölümünün karar alma merkezi Camso'nun Magog'daki genel merkezinde yer alacaktır. Üst düzey yönetici de dahil olmak üzere yönetim ekipleri Magog ofisinden çalışacaktır.

Camso genel merkezinde (100'ü Ar-Ge'de olmak üzere 300 çalışan) stabil şekilde kalacak ve Quebec'teki mevcut Ar-Ge operasyonları ve üretim işleri sürdürülecektir.

Bu küresel işletmeyi denetlemek için gereken yeni beceri setleri ve bölümün net satışlarında beklenen büyüme, önümüzdeki yıllarda Magog bölgesinde yeni yüksek nitelikli işlerin ortaya çıkarılmasına yol açacaktır.

Bu işlem ile Michelin Grubu, malzeme ve dağıtım alanındaki stratejisini ortaya koyarken, lastik ve hizmet alanlarındaki genişlemeyi hedefleyen stratejik taahhüdünü teyit etmektedir. Michelin ayrıca, kapsamlı bir analizi takiben, Fenner satın alımından kaynaklanması beklenen sinerjilerin yukarı doğru revize edildiğini ve başlangıçta ilan edilen 30 milyon sterlinden 60 milyon sterline ulaştığını belirtmektedir.

Okunma 1934 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…