All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 09 Kasım 2018 09:45

Lastik Devi CONTINENTAL Otomatik Sürüşe Yönelik Sensör Serisini Genişletiyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Continental, ticari araçların Otomatik Sürüşüne yönelik çözüm yelpazesini genişletiyor. Firma halihazırda çeşitli sensörler kullanarak araç ortamını yakalayan bir model geliştirmekte.

Araç ortamının güvenilir bir şekilde algılanması ve hassas bir şekilde değerlendirilmesi, son derece geliştirilmiş sürücü destek fonksiyonları ve Otomatik Sürüş için temel bir gerekliliktir. Kamera, radar ve lidar gibi algılayıcılardan elde edilen veriler, akıllı kontrol birimi olan Destekli ve Otomatik Kontrol Ünitesi (ADCU) tarafından ilerideki rota profili gibi ek bilgilerle birleştirilerek toplanır, değerlendirilir ve yorumlanır. Daha sonra ortaya çıkan verilerden karmaşık ve ayrıntılı bir ortam modeli oluşturulur. Bu model, daha fazla yol güvenliği sağlamak için daha geniş kapsamlı gelişmiş sürücü yardım işlevlerini uygulamak için kullanılabilir.

IAA Ticari Araçlar fuarına gelen ziyaretçiler bir çevre modelinin nasıl çalıştığını görebilir. Ek olarak, taşıt grubu ve sağa dönüş asistanı da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar gösterilecektir. Continental, Otomatik Sürüş ile ilgili alt sistemler için önümüzdeki yıllarda dünya çapında talebin artmasını bekliyor. Özellikle odaklanacağı nokta Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya'daki ticari araç üreticileri olacak.

Okunma 1051 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…