All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 09 Kasım 2018 09:50

Yale 8-16'lık Ürün Grubunda Görüş ve Kapasite Artışı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yale Europe Materials Handling, en yoğun uygulamalarda bile optimum görünürlük, artırılmış kapasite ve dayanıklılık sunmak üzere tasarlanan 8–16 ton kapasiteli forkliftler için bir dizi güncelleme duyurdu.

Yeni yüksek kapasiteli forkliftler, ahşap ve kereste ürünlerinin taşınması, gemi boşaltma ve ağır kargo taşıma, metal stoklama, ön gerilmeli beton, tuğla ve blok ve ağır imalat gibi çeşitli uygulamalara uyum sağlamak için pin ve kanca tipi taşıyıcılar ve yük geri yaslama desteği seçeneklerine sahip iki kademeli direk sunmaktadır.

Yale Büyük Forklift Global Ürün Müdürü Elmer Dammers'in konuyla ilgili açıklaması şu şekildedir: “Yale'de, ürünlerimizi hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak şekilde nasıl geliştirebileceğimizi anlamak için müşterilerimizle konuşmaya zaman ayırıyoruz. Ağır iş uygulamalarında verimliliği ve esnekliği arttırmaya yardımcı olmak için GDP80-120DC ve GBP130-160EC model forkliftlerimizi güncelledik ”.

Operatör görüş güncellemeleri

Yeni tasarımlı yüksek kapasiteli forkliftlerdeki kaldırma zincirleri, direğin dış tarafına taşınarak operatörün direk kanalları arasındaki görüş hattı arttırılmıştır. Operatörün görüşünü daha da desteklemek için kanalların ve çapraz elemanların konumu da kanallar arasında daha fazla alan bırakılacak şekilde optimize edilmiştir.

10–16 tonluk forklift modellerine yönelik açık taşıyıcının üst ve alt kısmında daha fazla alan bulunması operatörlerin şaryo içinden ve üstünden bakmasına olanak vermektedir.

“Direkte yapılan güncellemeler, yükleri tutarken operatörün güvenle ve hassas bir şekilde hareket etmesini sağlamaktadır. Yeniden konumlandırılan zincirler ve açık taşıyıcı özelliği, sürücünün hem taşıyıcının üzerinden hem de içinden bakabilmesine imkan vererek çatal ve yükün iyi bir şekilde görülmesini sağlamaktadır ”şeklinde açıklama yapan Elmer,

“Taşıyıcıdaki valf bloğunun konumu optimize edildi ve forkliftler ayrıca açılı şekilde üst tarafta konumlandırılmış ince çubuklara sahip oldular. Her ikisi de, operatörün görüşünü engelleyen unsurların en aza indirilmesine katkıda bulunmaktadır.” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Daha fazla taşıyıcı çeşidi

Uzun bir pim veya kanca tipi taşıyıcı yelpazesinin genişletilmesi, forkliftlerin bir uygulamanın belirli ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilebileceği anlamına gelmektedir.

Yale® pim tipi yana kaydırmalı taşıyıcılar, apron-tipi taşıyıcılarda herhangi bir çatal konumunda bulunan maksimum yana kaydırma ile maksimum kapasite sağlayabilir. Topuk kısmından kilitlenmeyen çatal optimum pozisyonda sallanmaya imkan verir.

Kanca tipi montaj elemanlarına sahip yana kaydırmalı ve çatal konumlandırmalı (DFSSFP) çift fonksiyonlu taşıyıcılar çatal ve ataşmanların hızlı ve kolayca değiştirilmesini gerektiren uygulamalar için idealdir. Kancalı tipi çatallar hızlı şekilde söküme imkan verirken, taşıyıcı tasarımı, ileri optimize edilmiş ileri görüş sağlamaktadır. Yale DFSSFP taşıyıcılar pim tipi taşıyıcılardan daha büyük bir yana kaydırma aralığına sahip olup, taşıyıcı çerçevesi, yana kayarken yan çerçeveyi hareket ettirmez ve çerçevenin normal forklift genişliğinin dışına çıkmasına önler.

Elmer'in açıklamaları şu şekildedir: “Yüksek kapasiteli Yale forkliftler son derece çok yönlüdür ve geniş bayi ağımız, hangi ataşmanlarla ellerindeki Yale foklift kullanımını maksimize edebileceklerinin tespiti dahil olmak üzere müşterilerle hangi taşıyıcının belirli uygulamalar için en iyi sonucu vereceğini belirlemek için yakın şekilde çalışmaktadır.

Akıllıca tasarlanmış, yeni görünümlü forkliftler yana kaydırmalı pim tipi taşıyıcılar için artık kapasitede 400 kg'a varan artış sunmaktadır.

Elmer bunu " Yüksek mukavemetli çeliklerle oluşturulan açık taşıyıcı tasarımı, kamyonun ön tarafında toplam ağırlığını azaltarak ekstra bir yük kapasitesine sahip olmasını sağlıyor. Aynı şekilde he bireysel hem de dar bireysel lojistik zincirlerinin verimini arttıran indirgenmiş kayıp yük merkezi sayesinde operatörlerin yükleri taşımak için daha az sefer yapması gerekiyor" şeklinde açıklıyor.

Okunma 1324 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…