All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 09 Kasım 2018 09:50

Linde Material Handling, lityum-iyon güç kaynaklı forklift serisini genişletiyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Avrupa'nın en büyük forklift üreticilerinden biri olan Linde Material Handling, lityum iyon güç kaynaklı karşı dengeli forklift serisini 8 tonluk kaldırma kapasitesine kadar genişletti.

Linde'nin elektrikli karşı dengeli forklift serisinin her kapasitedeki modelleri artık lityum-iyon aküler ile birlikte mevcut olup, müşterilere bu popüler modellerin yanı sıra şirketin depo ekipman ürünlerinin çoğunluğu için kurşun-asit veya lityum-iyon pil seçenekleri sunulmaktadır.

Bu yeni serideki tüm modeller 600mm yük merkezinde 6.0, 7.0 ve 8.0t ve 900mm yük merkezinde 8.0t olan olup 120 kWh kapasiteye kadar güçlü 90 volt lityum-iyon akülerle donatılabilir.

Pilleri şarj etmek için 9 kW, 17 kW ve 30 kW çıkışlı şarj cihazları da mevcuttur. Şarj cihazı kapasitesinin seçimi, fırsat şarjı süreleri sırasında enerjinin ne kadar hızlı geri yükleneceğine bağlıdır.

Lityum-iyon akülere sahip bu ağır hizmet tipi forkliftler, motordan güç alan modellerle benzer bir performans sağlayarak, yüklü veya yüksüz şekilde 20 km / saat hızlara ulaşabilir. Geniş bir sıcaklık yelpazesinde çalışabilmeleri onları Birleşik Krallıktaki herhangi bir yerde ve yıl boyunca açık veya kapalı alanda kullanım için uygun kılmaktadır.

Lityum iyon teknolojisi, akü ağırlığının yaklaşık 3 ton ağırlığında olduğu göz önünde bulundurulduğunda önemli bir avantaj olarak bu kapasiteye sahip kamyonlarda batarya değişimi ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Forkliftler ayrıca IC motorlu forkliftlere göre daha düşük CO2 seviyeleri üretirler ve kurşun asitli pillerle olduğu gibi şarj işlemi sırasında zararlı pil gazları üretilmez.

Linde Material Handling Karşı Ağırlıklı Forklift Ürün Müdürü Björn Walter'ın açıklaması şu şekildedir:

“Bu yük kategorisinde çok az sayıda üretici elektrikli forkliftler sunuyor ve bu nedenle bu ağır hizmet araçları için bir lityum-iyon pil ve şarj cihazından oluşan eksiksiz bir çözüm sunmaktan gurur duyuyoruz.

“Lityum iyon teknolojisinin Daha uzun araç kullanılabilirliği, pil değişimi olmaması ve daha hızlı sürüş hızı gibi faydaları müşterilerimiz için faydalı imkanlardır.

“Linde'de lityum-iyon gücünün büyük büyüme potansiyelininin farkındayız ve bu nedenle bu tip bir akü ile kullanılabilen karşı ağırlıklı forklift grubunu genişlettik.”

Okunma 1382 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…