All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Salı, 05 Mart 2019 21:34

Sürücülere Gerçek Zamanlı Forklift Akü Şarj Durumu Bilgisi Sunan Gösterge Paneli

Öğeyi Oyla
(0 oy)

EnerSys, malzeme taşıma araçlarının sürücülerine, forkliftlerinin akü durumunu gerçek zamanlı görüntüleme imkanı sunan yeni Truck iQ akıllı akü gösterge panelini tanıttı.

EnerSys EMEA Ticari Uygulama İzleme ve Çözüm Yöneticisi olan Orjan Eriksson'un konuyla ilgili yorumu şu şekildeydi: “Bu panel, yanlış kullanım nedeniyle hasar veya verimlilik kaybı riskini önlerken sürücülerin pillerin kullanımını ve güç yönetimini optimize etmelerini sağlıyor.”

Truck iQ akıllı akü gösterge paneli, her bir foklift sürücüsünün akü durumunu ve ilgili parametreleri koltuklarından gerçek zamanlı olarak kolayca görüp anlayabilmesine imkan vererek şarjlı forklift filolarının yönetimini daha iyi hale getirmektedir. Bu şekilde, performansı optimize etmek ve gerektiğinde hasarı önlemek için hemen tepki verebilmektedirler.

Akü verileri, araç aküsünde bulunan kablosuz sensörlerle ölçülmekte ve kompakt, kablo demetine monte edilmiş bir Wi-iQ akü izleme cihazı ile toplanmaktadır. Wi-iQ batarya izleme cihazı bu bilgiyi Bluetooth BLE üzerinden Truck iQ akıllı akü gösterge paneline aktarmaktadır. Bu iletişim kanalı, araç çalıştırıldığında sürücünün müdahalesine gerek kalmadan hızlı ve otomatik olarak kurulur. Bu, özellikle ek kurulum yükü veya gecikme olmadan gerçekleştirilebilen pil değişiklikleri sırasında önemlidir. Modül çalışmaya başladığında, Truck iQ akıllı akü gösterge panosu akünün kimliğini otomatik olarak tanır.

Truck iQ akıllı akü gösterge panosuna iletilen bilgiler gerçek zamanlı Şarj Durumu (SoC) ve aşağıdaki sıcaklık, elektrolit seviyesi, düşük SoC ve hücre dengesizliği gibi akü parametreleri için alarm ve uyarıları içermektedir.

Gösterge panelinde ana ekranı SoC, kalan çalışma süresi ve pil sıcaklığını gösteren belirgin bir grafik özelliği sunulmaktadır. Şarja Gitme durumunun yanı sıra yüksek akü sıcaklığı, elektrolit seviyesi veya dengesizliği ile ilgili akü uyarıları - sesli uyarıyla birlikte - görüntülenebilir. Ayrıca, Kullanıcı Kimliği, çalışma süresi ve aküye araç frenlemesiyle yeniden enjekte edilen Ah sayısı da gösterilir.

Sürücünün, ekranın kilidini açmak ve diğer, daha ayrıntılı ekranlara erişmek için ekrana dokunması yeterlidir. Ekranlardan biri iletişim ve eşleştirme ayarlarını gösterirken diğeri akü, döngü durumu, araç verileri ve uyarı geçmişiyle ilgili ayrıntıları göstermektedir.

Okunma 1081 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…