All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Salı, 05 Mart 2019 21:35

Linde Supply Forklift ile Katarın Avantajlarını Birleştiriyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Troley Besleme Aracı, Linde Mateial Handling'in yeni araç konsepti olup, şirketin iddiasına göre Linde lojistik katarlarının avantajlarını, forkliftlerin avantajlarıyla birleştirmektedir.

Tasarımı Linde'nin matris konseptine dayanmakta olup, hem ürün taşıyıcının kumanda birimi, hem de tahrik birimi Linde depo ekipmanlarının sunduğu modüler sistemden gelmektedir. Linde'ye göre tamamen yeni olan kısım, yönlendirilebilir tekerlekleri olan bir taşıma arabası şeklindeki yük birimidir. Üretim tesislerine malzemelerin taşınması konusunda yüzde 30'a varan verim artışına imkan vermektedir.

“Müşterilerimizin birçoğu halihazırda çekici veya lojistik katarlarını kullanarak forkliftsiz üretim tedariki gerçekleştirmektedir. Bunun nedeni, çekiciden ve treylerlerden oluşan katarların, özellikle tamamen yatay eşya taşımacılığında, forkliftlerden daha üstün olmasıdır. Yandan yükleme ve boşaltma yapılabilmeleri sayesinde bir paleti aşağı indirirken taşıyıcı yoluyla dik açı yapan forkliftlerden daha az yer gerektirmektedir. Ek olarak, çekici katarlar her bir seferde montaj hatlarına daha büyük miktarda malzeme taşıyabilmektedir. Bu faktörlerin her ikisi de, daha yüksek verim ile birlikte daha düşük hacimde trafik sıkışıklığına, daha düşük kaza riskine ve daha düşük maliyetlere yol açmaktadır" şeklinde açıklama yapan Linde Material Handling Özel Çözümler Proje Müdürü Ralf Knaut şu şekilde devam etti:

“Bununla birlikte mevcut fabrika düzenlerinin çekici katar çözümlerinin gereksinimlerine herhangi bir sınırlama olmadan uyarlanması her zaman mümkün olmamaktadır. Mevcut birçok tesiste, kaynak veya varış noktası çıkmaz sokaklarda bulunmaktadır ve bu nedenle sadece treylerleriyle ileriye gidebilecek çekici katarları için erişilebilir durumda değildir. Troley Besleme Forklifti tam da bu noktada devreye girmektedir. Troley Besleme Forklifti, Linde lojistik katarını tamamlar ve böylece kısa ve orta mesafelerde daha fazla optimizasyon sağlar. Linde Material Handling Ürün Yönetimi Otomasyonu ve Intra-lojistik Başkan Yardımcısı Markus Schmermund konuyla ilgili olarak şu eklemeyi yaptı: "bu, süreç standartlaştırma mozaiğinin başka bir parçasıdır ve toplamda inta-lojistik süreçlerini daha verimli hale getirmektedir."

Dört metre uzunluğunda, 1,28 metre genişliğinde ve 2,36 metre yüksekliğinde olan Troley Besleme Forklifti son derece kompakttır ve 30 cm güvenlik açıklığı da dahil olmak üzere yalnızca 1,88 metre taşıma genişliğine ihtiyaç duymaktadır. Güzergahta dönemeçler mevcutsa, yük taşıyıcısının dik açılardan dönmesi için 2,30 metre genişliğinde bir geçiş yolu yeterlidir. Hem ön hem de arkadaki elektrik tahrikli tekerlekler, hem düz yollarda hem de virajlarda mükemmel yön dengesi sağlar. U şeklindeki yük desteği, çok çeşitli ürün taşıyıcıları için tasarlanmıştır. Örneğin, iki standart Euro palet veya bir adet ikili Euro paletin yanında 800 ile 1600 x 1200 milimetre ölçülerindeki troleyler gibi malzeme taşıyıcıların nakliyesini yapmak mümkündür.

Okunma 984 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…