All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Salı, 05 Mart 2019 21:37

LINDE PATLAMAYA DAYANIKLI ÇATALLI İSTİF ARAÇLARI SERİSİNİ ÜRÜN GRUBUNA EKLEDİ

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Linde Material Handling, ATEX 2/22 bölgelerine yönelik 1.4 ile 2.5 T arasında kapasiteye sahip en yeni nesil yüksek performanslı çatallı istif araçlarının patlamaya dayanıklı modellerini ürün grubuna ekledi.

Linde'nin diğer tüm patlamaya dayanıklı araçlarında olduğu gibi, bunlar da standart modelleri temel almakta ve gerekli tüm sertifika ve belgelerle birlikte müşterilerin fabrikalarına teslim edilmektedir. Bakım ve servis Linde'nin ağ ortakları tarafından gerçekleştirilmektedir.  

"İlk bakışta birçok kullanıcı bunun patlamaya karşı korumalı bir versiyon olduğunu bile bilmiyor" diyen Linde Material Handling'in Patlamaya Dayanıklı Ürün Müdürü Elke Karnarski, "Ve amaçladığımız şey de tam olarak buydu. Kolaylık ve kullanımı standart forkliftle aynı olup; yapısal farklılıklar ancak daha yakından denetlendiğinde ortaya çıkıyor ve performans ve ekonomi üzerinde bir etkisi yok.” dedi.

Kıvılcım oluşumuna neden olabilecek tüm elektrikli cihazlar, ilgili ateşleme koruma kategorisine göre korunmaktadır. Fren veya çatal gibi mekanik parçalar tasarım uyarlamaları ile korunmaktadır. Elektronik sıcaklık izleme sistemi en zorlu çalışma koşullarında bile bileşenlerin aşırı ısınmamasını sağlamaktadır.

Elektrik yükünün artmasından dolayı kıvılcım riskini önlemek için kolçak, koltuk, ayak paspası ve plastik parçalar anti-statik özelliktedir.

Tüm modifikasyonlar, kimyasal veya farmasötik endüstrisinde üretilenlerin yanında gıda ve içecek üretiminde ortaya çıkanlarda olduğu gibi yanıcı toz, gaz, buhar veya buğu içeren ortamlarda her türlü parlama kaynağının önlenmesi şartını yerine getirmektedir.

Aynı zamanda, patlamaya karşı korumalı yeni çatallı istifleme araçları, en yeni çatallı istifleme aracı neslinin yeni işlevlerinden ve seçeneklerinden yararlanmaktadır. Bunlar arasında asansör yüksekliği ön seçimi, Dinamik Direk Kumandası destek sistemi, renkli monitör ve bölünmüş ekran işlevli kamera sistemleri ve "connect" filo yönetim sistemi bulunmaktadır. Ek olarak, yeni VertiLight aydınlatma çözümü daha iyi çalışma koşulları ve daha fazla güvenlik sağlamaktadır. Kaldırma çubuğuna çapraz olarak monte edilmiş yarım daire şeklinde düzenlenmiş LED'lerden oluşan iki çalışma lambasından oluşmaktadır. Böylece, çalışma alanının zeminden maksimum kaldırma yüksekliğine kadar geniş alanlı, homojen ve parlamayan bir şekilde aydınlatılmasını sağlanmaktadır.

Yeni modeller, 1,4 ila 2,0 T yük aralığında sırasıyla patlamaya karşı korumalı R14 HD - R20 HD modellerinden ve 2,0 T ve 2,5 T yük kapasitesine sahip standart Linde R20 - R25 EX'ten oluşmaktadır. HD versiyonları, özellikle zorlu uygulamalar için tasarlanmış olup, daha yüksek artık kapasiteye sahip çok sağlam bir direğe sahiptir. Bu, daha ağır yüklerin daha yüksek kaldırma yüksekliğinde saklanabileceği anlamına gelmektedir.

Tüm patlama korumalı çatallı istifleme araçları, üreticinin CE işaretini taşır ve ateşleme kaynaklarını engellemeye yönelik düzenlemeleri içeren EN 1755 ve ATEX 2014/34 / EU standartlarına uygundur.

Okunma 1087 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…