All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Perşembe, 02 May 2019 22:43

Benzersiz JCB Teletruk yeni pazarlara ulaşmak için elektrik kullanmaya başladı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

JCB, her yıl dünya çapında yaklaşık 250.000 ünitenin satıldığı küresel bir pazara ulaşmak için tasarlanan elektrikli modelini olan yenilikçi Teletruk serisini piyasaya sürülmesiyle büyük bir teknolojik adım atıyor.

Ekim 1997’de piyasaya sürülen JCB Teletruk, dünyanın tek teleskopik kaldırma aracı olmaya devam etmekte ve teleskopik bomu sayesinde kullanıcılara ileriye doğru erişim avantajı sunmaktadır.

JCB'nin yeni JCB 30-19E modeli Teletruk serisindeki ilk elektrikli modeldir ve piyasaya sürülmesi, dünya çapındaki inşaatçılar, liman, geri dönüşüm merkezleri ve endüstriyel tesislerde, faaliyetlerinde devrim yaratan bir makine için yeni fırsatlar sunmaktadır.

Şimdiye kadar JCB'nin Teletruk'ları dizel ve LPG tahrikliydi ve ağırlıklı olarak dış mekan uygulamalarında kullanıldı. Teletruk, yeni elektrikli modelin piyasaya sürülmesiyle birlikte, binaların içinde ve dışında da birçok iş için uygun hale gelerek yeni nesil müşterilere son 20 yılda kullanıcılara sunduğu maliyet ve yer tasarrufu avantajlarını sunuyor.

JCB İnovasyon Sorumlusu Tim Burnhope şunları söyledi: “JCB Teletruk ilk piyasaya sürüldüğünde geleneksel düşünceye meydan okudu ve daha iyi şeyler yapmanın yanı sıra, oturmuş ve olgun bir pazarı bozdu.

“Gerçek amaçlı ve müşterilerimize gerçek avantajlar getiren bir yenilikti. JCB yenilikçi temiz dizel teknolojisinde bir liderdir, ancak aynı zamanda yelpazemizdeki daha küçük makineler için başka temiz teknolojiler de geliştiriyoruz. Elektrikli bir Teletruk'un piyasaya sunulması ile sunulan fırsatlardan büyük heyecan duyuyoruz, zira bu bizim için çok fazla yeni pazar açıyor. ”

JCB Endüstri Genel Müdürü Paul Murray şunları söyledi: “Her yıl dünyada yaklaşık 250.000 elektrikli forklift satılıyor ve Avrupa, pazarın neredeyse üçte ikisini oluşturuyor.

“Şimdiye kadar Teletruk, dizel ve LPG tahriki motorlar ile sunuldu ve daha çok dış mekan uygulamalarında kullanıldı. Elektrikle çalışan JCB 30-19E modelinin piyasaya sürülmesiyle çok büyük fırsatlar ortaya çıktı. Artık depo, dağıtım merkezi veya fabrika tesisi içinde ve dışında optimum verimlilikte çalışabilen bir makineye sahibiz ve bu da makinenin çok yönlülüğünü en üst seviyede tutuyor. ”

Halihazırda dünyanın dört bir yanındaki sayısız tedarik zinciri ve üretim tesislerinde kullanımda olan Teletruk, konteynerlerin, perdeli römorkların, minibüslerin ve diğer dağıtım araçlarının hızlı, güvenli ve verimli bir şekilde yüklenmesi ve boşaltılması gereken yerlere yönelik ideal bir kaldırma aracıdır.

Akü ile çalışması sayesinde son derece sessiz olan JCB 30-19E, sıfır emisyon üretir, böylece binanın içindeki görevlere uygun olması sağlanırken, tamamen kapalı, hava koşullarına dayanıklı gövdesi Teletruk'un dışarıda çalışması gerektiğinde makinenin güç aktarma organını ve diğer kilit bileşenlerini hava koşullarından korur.

Gücü, tek bir şarjla sekiz saatlik tam bir vardiya çalışabilen 80 voltluk bir kurşun asit akü ile sağlanır. Akü bölmesi aracın arkasına yerleştirilmiştir ve hızlı ve kolay akü değişimine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Tek noktadan kaldırma tertibatı veya başka bir kaldırma aracı kullanarak, akü yaklaşık 2 dakika içinde değiştirilebilir, böylece aracın çalışma süresi en üst düzeye çıkarılır.

Elektrikli yürüyen aksamı sayesinde, yeni JCB Teletruk kolaylıkla % 21'lik bir eğime veya rampaya tırmanabilmekte olup, üretkenlik standart olarak 1575 mm'lik tam serbest kaldırma ile daha da artırılmıştır. Tüm Teletruk modellerinde olduğu gibi, JCB 30-19E'de de yandan monte edilmiş bir bom bulunur ve benzersiz teleskopik çatalını kullanarak, 2 metrede 1900 kg kaldırma kapasitesi sunar, yani paletli yükler tenteli dorselerin uzak tarafına yüklenebilir.

Ek olarak, ileriye ulaşma işlevi, hafif ticari araçlara, özellikle minibüslere palet yüklerken veya boşaltırken, personelin yaralanma potansiyelinin yanı sıra malzeme ve araç hasarı riskini de ortadan kaldırır. Teletruk, 1600 kg'lık bir yükü 3 metre yüksekteki bir minibüsün içine yerleştirebilir ve bu da genişletilmiş dingil mesafeli araçların tam olarak kullanılmasını sağlar. Üstün verimlilik için Teletruk, üç adede kadar Euro paleti minibüse kolay ve güvenli bir şekilde yükleyebilir.

Tüm makineler Yük Hareket Kontrolü ile donatıldığı için güvenlik özellikleri standart olarak gelir. Bu patentli JCB yeniliği, operatöre basit bir yeşil, kehribar, kırmızı ışık sistemi ile tam kaldırma veya kapasiteye ulaşma konusunda uyarıda bulunur ve bir yükün makinenin yük yeteneklerinin dışında kullanılmasına izin vermeyerek önden devrilmenin önlenmesine yardımcı olur.

JCB 30-19E, operatörün çalışma günü boyunca rahat ve dolayısıyla üretken kalmasını sağlamak için tasarlanmış JCB 'Command Plus' kabine sahiptir. Kabin sadece 2,2 metre yüksekliğindedir ve 30-19E'nin nakliye konteynırlarının yükseklik kısıtlamaları dahilinde çalışmasını sağlar. Tüm hidrolik fonksiyonların yanı sıra ferahtır ve geniştir.

Okunma 966 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…