All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Perşembe, 02 May 2019 22:46

Manitou Group'un NEOLINE deniz taşımacılığı projesine desteği

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Engebeli arazide taşıma konusunda dünya lideri olan Manitou grubu, makinelerini Amerikan pazarına taşıma konusunda NEOLINE denizcilik projesine desteğini onayladı. Gelecekteki bu yenilikçi ve çevreye duyarlı ürün grubu, grubun KSS yaklaşımının bir parçasıdır.

Gücünü temel olarak yelkenlerden alan NEOLINE ro-ro kargo projesi % 100 temiz, ücretsiz ve yenilenebilir bir enerji olan rüzgarı kullanmayı planlıyor. Bu ekonomik ve sorumlu çözüme olan desteğini gösteren grup, yenilikçi yaklaşımını ve çevre etkisini azaltma hedefini sürdürüyor.

Gelirlerinin % 80'inini uluslararası olarak kazanana Manitou grubu, 2019 yılında Avrupa'dan ABD'ye gemilerle 1.000'den fazla makine taşımayı planlıyor. Bu yeni çözüm, tüm makinelerini ve bileşenlerini dünyaya daha az çevresel etkiyle daha verimli bir şekilde dağıtmak suretiyle uluslararası taşımacılık akışının dinamiklerini optimize edecek.

Manitou grubu Taşıma ve Lojistik Müdürü Augustin Merle konuyla ilgili şunları söyledi: “Manitou grubu için hem verimli hem de sorumlu nakliye çözümlerine erişebilmemiz çok önemli. NEOLINE'nın önerisi operasyonel ihtiyaçlarımıza mükemmel bir şekilde uymaktadır. Yıllık yaklaşık 4.000 tondan* fazla CO2 tasarrufu yapmasıyla enerji tüketimi açısından da uygulanabilir bir çözümdür. Bu hizmetle, Grand Ouest'deki fabrikalarımızdan Nantes - Saint-Nazaire limanına ön yönlendirmeyi optimize ederken benzer teslimat sürelerini koruyacağız.”

NEOLINE, kaydırma ve büyük boy ürünler konusunda uzmanlaşacak yenilikçi yelkenli gemiler sayesinde, yakıt açısından verimli bir transatlantik taşıma hattı geliştiriyor. 2021'de başlaması beklenen bu hat St-Nazaire'ı Amerika doğu sahili ve Saint-Pierre & Miquelon'a bağlayacak.

NEOLINE Başkanı Michel PERY konuyla ilgili şunları söylüyor: Bu transatlantik hattı, Manitou grubu gibi kargo nakliyecileri ile kaydırma ve büyük boyutlu yük taşımacılığına adadık. Özellikle, gemilerimizi, boyutları ve direnci Manitou grubunun makinelerine tam olarak uyan hareketli güverte ile donatmayı planlıyoruz. Gelecekteki hattımızın stratejik bir taşımacısı olarak, Manitou grubunun gösterdiği destek, gemilerimizin işletmeye alınması yönünde atılmış sağlam bir adım. ”

NEOLINE, günümüzün çevresel zorluklarına yönelik bir deniz taşımacılığı çözümü sunma amacıyla, temiz, kişiselleştirilmiş ve rekabetçi olan ve taşımacıların lojistik ihtiyaçlarını karşılayan endüstriyel ölçekli yelkenli taşımacılığı hizmetleri geliştirmektedir. Denizcilik profesyonellerinden oluşan bir ekibin liderlik ettiği bu armatörlük projesi muadil bir rotadaki geleneksel kargo taşımacılığıyla karşılaştırıldığında CO2 emisyonlarını %90'a kadar azaltabilen gemilerin tasarlanmasını mümkün kılmaktadır.

NEOLINE gemisi, ekonomik hız ve enerji karışımının optimizasyonu ile birlikte birincil olarak rüzgar tahrikini kullanacaktır. 4.200 m² yelken alanına sahip, 136 metre uzunluğundaki bu ro-ro gemisi, teknik deniz nakliyesi çözümlerini, spor yelkeninin çözümleriyle yenilikçi bir şekilde birleştiriyor. Bu taşıma türü, örnek teşkil eden enerji tasarrufu ile hem lojistik hem de ekonomik olarak verimlidir. Geliştirme planında, bu modelden iki adet gemi inşa edilmesi ve 2021 yılında işletmeye alınması hedeflenmektedir

NEOLINE hakkında

2015 yılında, nakliyeciliğin daha sorumlu bir denizcilik taşımacılığına evrilmesinin gerekli olduğu görüşünü savunan bir grup denizcilik profesyoneli tarafından kurulan NEOLINE, yelken temelli ana tahrik sistemine dayalı olarak enerji verimliliğine odaklanan ilk gemi sahibi olmayı hedeflemektedir. Pays de la Loire Bölgesi ve BPI Fransa tarafından desteklenmektedir. Proje Atlantik Brittany Deniz Kümesi ve EMC² Kümesi ile etiketlenmiştir.

NEOLINE, ortaklarıyla birlikte, endüstriyel ve rekabetçi bir çerçevede kalırken, evrensel bir çevre sorununa yenilikçi bir Fransız tepkisi sunmayı amaçlamaktadır.

Okunma 883 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…