All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Perşembe, 02 May 2019 22:53

Hubtex, Uzun Yük Taşıma İçin Özel AGV'yi Piyasaya Sürüyor.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İntralojistik sektöründe en karmaşık görevlerden biri uzun yüklerin taşınmasıdır. Bu nedenle forklift ve özel amaçlı taşıt üreticileri için araç otomasyonu en büyük önceliğe sahiptir. Uzun, ağır ve hacimli yüklerin taşınması, Hubtex'in uzmanlaştığı bir alandır.

Bu yılın sonbaharında, şirket ilk kez uzun yükleri taşımak için uyarlanmış otomatik kılavuzlu bir araç (AGV) sergilemeyi planlıyor. Tüm yeni geliştirilen çok yönlü yandan yüklemeli istif araçları bu aracın temelini oluşturacak. Hubtex, bu yandan yüklemeli istif araçların otomasyonunu yardım sistemleri ile adım adım planladı. Araçların temel tasarımında, araçların geriye dönük olarak otomatikleştirilebileceği kablo bağlantıları, braketler ve sensörler bulunmaktadır.

Farklı sektörlerden artan sayıda şirket, depo işlemlerini daha verimli ve ekonomik hale getirmek amacıyla sürücüsüz yük taşıma araçlarına yönelmektedir. Buradaki amaç, kalifiye işçi azlığı ile mücadele eder ve devir kalitesi ve hızı bakımından artan gereksinimleri karşılarken yüksek bir tedarikçi performansı sağlamaktır. Uzun yüklerin taşınması söz konusu olduğunda, güvenlik işlevlerinin ve tahrik kinematiğinin çeşitli yüklere ve ortaya çıkan boyutlarına göre ayarlanabileceği tam otomatik yük araçları bulunmamaktadır. Konuyu "Otomasyonun en büyük zorluklarından biri, uzun ve büyük hacimli yüklerin ağırlık merkezlerini tespit edebilmek ve bu sayede güvenli bir şekilde taşınabilmelerini sağlamaktır" şekilde açıklayan Hubtex'te, şirketin sürücüsüz yük taşıma araç portföyünün genişletilmesinden sorumlu satış mühendisi Frank Knurr, “Elektrikli çok yönlü yandan yüklemeli taşıma araçlarımız halihazırda müşteri gereksinimlerine uygun olarak kademeli ve bireysel olarak otomatikleştirilebilir.” diye ekledi.

Hubtex, seri üretim araçlarına adım adım entegre edilebilen otomatik fonksiyonlara ve yardım sistemlerine sahip modüler bir sistem tasarımı kullanmaktadır. Örneğin, otomatik bir raf konumlandırma sistemi, depo konumu girildikten sonra operatörü doğrudan doğru rafa yönlendirir. Hubtex Yük Yöneticisi, çok yönlü elektrikli yandan yüklemeli yük taşıma araçlarına de entegre edilebilir ve böylece önceden programlanmış kaldırma yüksekliklerine otomatik olarak ulaşılabilir. Yardım çözümlerini kullanarak, kısmen otomatikleştirilmiş araçlar otomatik olarak yönlendirme, sürüş ve kaldırma hareketleri yapabilir. Hubtex tüm sistemleri tek bir platforma entegre etmektedir. Bu, çeşitli çözümlerin geriye dönük olarak genişletilip birbirleriyle birleştirilebileceği anlamına gelir. Mayıs ayında, Hubtex ilk kez en yeni nesil çok yönlü elektrikli yandan yüklemeli yük taşıtı modellerini sunacak. Şirket, araç serisini tasarlarken sürekli otomasyon yönüne odaklanmış olup, kablo yolları ve sensör konumları, aracın temel tasarımının ötesinde kademeli olarak otomatikleştirilebileceği şekilde planlanmıştır.

Okunma 1460 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…