All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Perşembe, 02 May 2019 22:56

Sektördeki İlk Pantografik Çatallı Forklift İşbirliği

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Global bir teknoloji sağlayıcısı olan JBT Corporation, Hyster-Yale Materials Handling ile işbirliği yaparak piyasaya yeni bir çift modlu AGV sürdüğünü açıkladı. Çift modlu, çift derinlikli pantografik bir forklift üzerinde Hyster-Yale ile işbirliği yapan JBT, otomatik kılavuzlu araç maharetini ve dünyadaki müşterilere otomasyon sağlama taahhüdünü bir kez daha ortaya koyuyor. İkili modda çalışan forklift ile JBT, otomasyonun giderek daha fazla gerekli olduğu depolama trendlerine doğrudan bir yanıt veriyor.

JBT, Hyster-Yale'nin Dual-Mode ™ robotik forkliftine hassaslık için sensörler ve 3D kameralar, otomatik performans için araç içi navigasyon ve optimize edilmiş verimlilik için filo yönetim yazılımı sağlayarak güç veriyor. Forklift hem otomatik hem de manuel modda çalışmakta ve çift derinlikli depolamayla yaklaşık 9 metreye kadar ulaşabilmekte olup, bu sayede dağıtım merkezleri ve diğer depolar için ideal hale gelmektedir. Türünün ilk çift modlu AGV'si olan robotik çatallı forklift, şirketlerin işgücü havuzlarının küçülmesi ve e-ticarete dayalı envanter büyümesiyle ortaya çıkan zorlukların ele almasına yardımcı olacak. Aslına bakılırsa JBT, belirli müşterilerin bu tür iş tehditlerini çözmelerini sağlamak için bu ürünün geliştirilmesinin peşini bırakmadı. Bu birimlerin 30'dan fazlası halihazırda müşteri sahalarında uygulanmıştır ve olumlu geri bildirimler alınmaktadır.

Konuyu "Hyster-Yale ile yapılan bu işbirliği ilişkinin her iki tarafının da en iyi yönlerinden istifade etmektedir" şeklinde açıklayan JBT Automated Systems Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Barry Douglas, “JBT, otomasyonu mümkün kılan donanımın yanı sıra filo yönetimi yazılımı ve sistem entegrasyonu uzmanlığı da sağlıyor. Bu arada, Hyster-Yale araçların seri üretimini yapıyor ve meşhur yerel servis ve desteğini sunuyor. Her ortak kendi güçlü yönleriyle oynuyor. Bunu yaparken JBT, pazardaki otomasyon arzusunu birlikte daha verimli bir şekilde giderebileceğimize ve daha iyi destekleyebileceğimize inanmaktadır. Belki de en önemlisi, müşterilerimizin ticari zorluklarını çözmelerine yardımcı olabilmekteyiz." devam etti ve şunları ekledi:

"Piyasaya daha uygun fiyatlı araçları sunmak için AGV'leri sağlama konusunda yıllar boyunca kazandığımız deneyimden etkin şekilde yararlanmaktayız. Bu deneyimi çift modlu çözümlere uygulama yeteneğimizin dünya genelinde otomasyon potansiyelini yükseltmeye yardımcı olacağını düşünüyoruz. Hyster-Yale pantografik çift derinlikli çatallı forklift, bu ürünleri pazara sunmada ilk adımdır. Kuşkusuz, e-ticaret ve depolama gibi büyüyen endüstriler üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. ”

Okunma 1339 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…