All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 03 Temmuz 2019 10:46

Ağır Yük Tekerleri ve Ruletler

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İster bir havaalanında olsun ister bir üretim tesisinde, oldukça ağır yükleri nakletmek için özel taşıma platformları ihtiyaç duyulur. Bu platformların altında doğru aksamın bulunması kritik bir faktördür. İri cüsseli malzemelerin taşınmasında dayanıklı ağır yük tekerleri ve ruletler gerekir. Blickle, 100 tona kadar yükleri sırtlayabilecek geniş bir ağır yük tekerleği ve ruleti gamına sahiptir.

Lojistik hizmetleri sunanlar için ağır ve geniş hacimli ticari malların havadan nakli ilgi çekici bir iş fırsatıdır. Son yıllarda tek başına Almanya’daki hava alanlarındaki nakliye hacmi bile durmadan artış göstermiştir. Yakın gelecekte bu artışın duracağını gösteren bir işarette yoktur. Örneğin, Airliners haber portalı, 2030’a kadar Cologbe / Bonn Havaalanı’ndaki nakliye hacminin iki katına çıkacağını rapor etmiştir. Hedef 2017’de 838.000 ton olan hacmin, 2030’da 1,5 milyon tona yükseltilmesidir. Ancak böylesine büyük miktarda ağır ticari mal, güvenle varış noktasına ulaşsa bile yüksek-elastik taşıma platformları, hâlen mümkün olan en iyi hareket kabiliyeti sunacak alt akşamlara ihtiyaç duyar.

Swabian Rosenfeld konuşlu teker ve rulet uzmanı Blickle, havacılık ve makine mühendisliği endüstrisi dâhil birçok sektör için uygun ağır yük uygulamalarına yönelik ürünlere sahiptir. Ürün gamı, çok çeşitli modellerde ağır yük teker ve ruletini kapsamaktadır.

Ürün Gamının Yıldızı

30 tona üzeri kapasitesi ile LSD-GSPO 500K kaynaklanmış çelik ağır yük çift-ruleti, bu alanın yeni lideridir. Ruletin sıkıştırılmış döküm naylon tekeri, özellikle düz zeminde düşük çevirme ve yuvarlanma direnci gösterir. Kompakt tasarım, forumun en ağır yükler altında bile bozulmadan korunması sağlar. Dört vidalama noktalı döner maşa, özel olarak daha da dayanıklı bir şekilde tasarlanmıştır.

Raflı besleyiciler ve endüstriyel kamyonlara ilave olarak montaj ve nakil sistemleri, ağır yük teker ve ruletlerinin tipik uygulama alanlarına örnek gösterilebilir. Ticari malların şok etkisi kaynaklı hasarlara maruz kalmadan sorunsuzca taşınmasında yaylı ruletler de mevcuttur. Bu ruletler, nakledilecek ürüne özel en iyi yaylanma ve sönümleme etkisini sağlar. Ayrıca Blickle, özellikle ağır yüklere yönelik çoklu tekere sahip ruletler üretmektedir. Firmanın standart teker yelpazesi içinde 50 tonun üzerindeki yüklere dayanıklı ürünler bulunmaktadır. Kullanıcı isteğine bağlı olarak Blickle, özel tasarım teker ve rulet de tasarlayabilmektedir.

“Ağır yük uygulamalarında kullanılacak, ağır yük taşıma kapasitesi ve kompakt tasarımı bir arada sunan tasarımlar için sürekli gelişim hâlindeyiz” diyen Blickle’nin ağır yük tekerleri tasarım departmanın başı Thomas Zimmer, “müşterilerimiz yüksek kullanım konforu istiyor. Bu nedenle trend, çelik ve döküm tekerlerden zemin yüzeyine zarar vermeyen poliüretan kaplı modeller doğru dönüşüm yaşıyor” diye ilave ediyor.

Önce Güvenlik

Blickle, geliştirme sürecinden başlayarak güvenliği önceliği olarak alıyor. Sonlu elemanlar metodu (Finite Element Method / FEM) kullanılarak tasarımcılar, yüzey durumu gibi çok çeşitli faktörleri hesaba katıp nihai ürünün tüm kullanım karakteristiğini simüle ediyor. Böylelikle daha geliştirme sürecinin başlarında ürünün, kullanım amacına uygun olarak optimize edilmesi sağlanıyor.

Blickle’nin ağır yüklere uygulanan teker ve ruletleri, farklı birçok endüstri kolunda bugüne kadar sayısız kez kendini kanıtlamıştır. Teker ve rulet uzmanlarının etkin seri üretim ile oldukça esnek küçük ölçekli üretim kabiliyetlerinin sofistike şekilde bir araya getirilebilmesi sayesinde müşterinin talepleri, maliyet etkin olarak hızla karşılanabilmektedir.

İyi Konumlandırma için Ağır Yük Ruletleri

İyi konumlandırma örnek olarak Blickle’nin LSD-SETH ağır yük ruletinin genişletilmiş akslı özel bir versiyonu olan ve uçakların altında kullanılan 110 ton kapasiteli HYDRO sehpa kriko, gösterilebilir. Sektöründe lider firmalardan olan HYDRO, 50 yıldır uçak ile motor üretim ve bakımında kullanılan ürünler ve projeler geliştirmektedir. Firmanın ekonomik ve yüksek etkili yer destek ekipmanı ürünlerinden olan sehpa krikoları, 2 ila 210 tonluk uçaklar için kullanılabilmektedir. Müşterilerinin kendi sehpa krikolarını aralarında zorlu arazilerinde bulunduğu birçok yüzeyde uzun mesafelerde ve yüksek süratle çekmeye ihtiyaç duyduğunu altını çizen HYDRO’nun Yer Destek Ekipmanları Bölümü Başkanı Pamela Lanzillotti, “Bu yüzden Blickle’nin özel isteklere uygun çözümler sunan düşük yuvarlanma dirençli terzi dikim tasarımlara sahip ruletlerini tercih ediyoruz” demektedir.

Okunma 382 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…