All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 03 Temmuz 2019 10:47

Paletler Olmadan Nasıl Çalışılır.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Günümüzün paletleri, ister plastikten isterse ahşaptan yapılmış olsun ağır, büyük ve pahalı. Slip sheet, bu paletlere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak mükemmel bir çözüm olarak kendini gösteriyor. İnce bir palet boyutlarında olan ve plastik, katmanlı dayanıklı mukavva veya oluklu fiber levhadan imal edilen slip sheetler, ticari sevkiyatlarda kullanılıyor.

Palete benzer şekilde bu plakalar, nakledilecek yükün itme çekme ataşmanları üzerine yerleştirilmesinde kullanılıyor. Maliyetini kısa sürede karşıladığının fark edilmesi ile birlikte günden güne artan bir popülerliğe sahip olan slip sheetler, paletlere göre önemli miktarda avantajı beraberinde getiriyor. Maliyetleri düşürme potansiyeline ilave olarak kullanıcı firmanın verimliğini artırıyor.

Paletlerden farklı olarak slip sheetler, tek sefer kullanıma uygun derece düşük maliyetli odluğu için takip ve tamir gerektirmiyor. Ayrıca ahşap paletlere göre çok daha hafif olduğu için bu plakaları kullanarak kamyon veya konteynırlara daha fazla mal yüklemek mümkün oluyor. Böylelikle çok daha az alana ihtiyaç duyulduğu için sevkiyat masraflarından tasarruf sağlanıyor. Paletlerle karşılaştırıldığında oldukça ince olması da depolama işlemi sırasında daha az alana ihtiyaç duyması da diğer bir artısı.

Çevre dostu ve kolaylıkla geri dönüştürülebilen yapısıyla slip sheet, gün geçtikçe sayıları artan geri dönüşüme uygun malzemeler kullanan firmalara uygun bir ürün.

Slip sheet’in kullanımı için forkliftlerin, yalnızca birkaç dakika içinde takılabilen özel bir itme çekme yardımcı teçhizatı ile donatılması yeterli oluyor.

Malzeme istifleme ekipmanları üreticisi B&B Attachments, özellikle ataşman tasarım ve inovasyonu üzerine uzman. Firma itme çekme ataşmanlarının yanı sıra farklı birçok endüstri kolu için geniş yelpazede taşıma çözümlerinin üretim ve tedarikini gerçekleştiriyor.

B&B’nin özelikle taşımacılık slip sheetleri için tasarladığı itme çekme ataşmanları, plaka üzerine baskı yapan ve yükleme esnasında malzemeyi tutma levhası üzerine iten bir çatal kullanıyor. Sonrasında sürücü, forklifti geriye doğru sürerken hidrolik çatalı uzatabilir. Böylelikle tutma levhasından kurulan yük, kolaylıkla konteyner veya römork üzerine yerleştirilir.

Bu ataşman, etkili bir şekilde paletsiz taşımacılık yapılmasına olanak sağlayacak şekilde kolaylıkla standart bir forklifte takılabilir. Sonrasında ihtiyaca göre palet üzerinde bir malzemenin taşınmasında kullanılmak üzere ataşman sorunsuzca sökülebilir. İçecek, genel yük, paketlenmiş gıda maddesi, sebze meyve veya oluklu kutuların paletsiz bir şekilde yüklenip boşaltılması ve nakliyesinde verimliliği yüksek bir çözüm sunmaktadır. Yükleme itme, itme çekme ve plaka muhafazası ile itme çekme seçeneklerine uyumlu 1600 be 2000 kilogram kapasiteli modeller mevcuttur. Özel amaçlı modeller için çatal aynası yana kaydırma ataşmanı seçeneği de bulunmaktadır.

Alternatif bir çözüm olarak çatal üzerine geçmeli versiyonu da geliştirilmiştir. Bu model, özellikle aralıklı olarak slip sheet kullanan müşterilere yöneliktir. Bu ataşman, forkliftin orijinal çatalları üzerine sürücü tarafından özel bir montaj aleti veya hidrolik ekipman gerekmeden dakikalar içinde takılabilmektedir. Ayrıca kamyona monteli yük geri yaslanma korkuluğuna takılmaya uygun yapıdadır. Böylelikle standart bir vinçli kamyon, kısa sürede slip sheet forkliftine dönüştürülebilir.

İtme çekme ataşmanlı bir slip sheet nakliye sistemi ile işinizi nasıl daha da geliştirebileceğiniz hakkında bilgi almak için B&B Attachments’ın www.bandbattachments.com internet adresine bakın veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-mail adresi üzerinde irtibata geçin.

Okunma 366 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…