All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 03 Temmuz 2019 10:59

DAF CF Electric’e Yeşil Kamyon Ödülü

Öğeyi Oyla
(0 oy)

DAF CF Electric, 2019 Yeşil Kamyon Lojistik Çözümü ödülüne layık görüldü. Bu tamamen elektrikli saha test araçları, Almanya iç limanı Duisburg limanında konteynerleri toplayıp teslim etmek için kullanılacak.

Almanya’nın önde gelen ticari dergileri VerkehrsRundschau ve TRUCKER, Münih’te düzenlenen Transport Logistics fuarı öncesinde, Almanya’da ilk DAF CF Electric'i faaliyete geçirmeleri sebebiyle konteyner hinterland lojistik ağı Contargo'ya onur ödülü verdiler.

Rhenus iştirakı Contargo’ya teslim edilen iki DAF kamyonu, Avrupa’daki birçok kamyonun ve Almanya’da faaliyete geçen ilk CF Elektric’in kapsamlı saha test sürecinin bir parçası. DAF CF Electric, tek dingilli veya çift dingilli treylerin yaygın olduğu kentsel alanlarda 37 tona kadarki operasyonlar için geliştirilmiş yüzde 100 elektrikli 4x2 bir çekici olarak yollara çıktı. VDL'nin E-Power Teknolojisini kullanan tamamen elektrikli bu araç, DAF CF’yi esas alarak tasarlanmış. Akıllı güç aktarma organı çekirdeği, mevcut toplam kapasitesi 170 kWh olan bir lityum-iyon akü paketi ile çalışan 210 kW'lık bir elektrik motora sahip olan CF Electric, yükünün ağırlığına bağlı olarak 100 kilometreye kadar bir menzile sahip ve bu da onu şehir içinde sıfır emisyonlu yüksek hacimli taşıma için uygun hale getiriyor.

Bataryalar 30 dakikalık hızlı şarj özelliğine sahiptir ancak tam şarj olması bir buçuk saat sürüyor.

Pazarın ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılayacak

Pazarlama & Satış Direktörü ve DAF Trucks Yönetim Kurulu üyesi Richard Zink: “Elektrikli kamyonlar, ileride Avrupa'da kentsel yaşamın bir parçası olacak. Tamamen elektrikli teknolojiler ve Contargo gibi önde gelen firmaların operasyonel kullanımları hakkında elde ettiğimiz veriler, nihai üretim modellerinin özelliklerine göre düzenlenecektir. Böylece araçlar pazar ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılayabilecektir.

.”Contargo 2050 yılına kadar tamamen karbonsuzlaşma hedefinde

Karbonsuzlaşma hedeflerine dikkat çekmek isteyen Rhenus Trucking Genel Müdürü Sascha Hähnke: “Contargo ile, başka hiçbir lojistik sağlayıcısının yapmadığı yenilikçi bir yönde ilerlemek istiyoruz.

Elektrikli kamyonlar, Almanya'da ilk pilli kamyon filosunun önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bunu yaparak, bu teknolojinin gelecek vaad ettiğini göstermiş oluyoruz.”Rhenus CEO'su Michael Viefers ise şunları ekledi: “Rhenus olarak yeni teknolojileri test etme konusunda çok istekliyiz, bu da kaynaklarımızı verimli kullanarak lojistik hizmeti sunmamızı sağlıyor. Bu konu aynı zamanda teknolojiye açık bir yaklaşımda olduğumuzu da gösteriyor. Araç filomuzu müşterilerimizin yararına, sürdürülebilir şekilde geliştirmeye devam edeceğiz ”dedi.

Burgdorf: “CO2’i neredeyse yüzde 90 oranında azaltma potansiyeli

”Ödülün verilmesi sürecinde doğruluğu tespit edilmiş hesaplamalar esas alınmıştır. Bu sayılara bakıldığında DAF CF Electric kullanımının, yalnızca normal gri ve yeşil enerji karışımından elde edilen elektriği kullanırken bile, karbon emisyonunu en az yüzde 38 oranında azalttığı görülmektedir. VerkehrsRundschau ve TRUCKER test ve teknoloji müdürü Jan Burgdorf: “Contargo, kullandığı tüm terminallerde çevreci elektriğe geçmeyi planlıyor” dedi. “Sonuç olarak, CO2 emisyonları neredeyse yüzde 90 oranında azaltılabiliyor.”

Okunma 1854 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…