All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 03 Temmuz 2019 11:08

ELOshield Yakınlık Tespit Sistemi, Altın Güvenlik Ödülüne Layık Görüldü

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Endüstriyel araçlar, otomatik yönlendirmeli araçlar ve robotlar için güvenlik ve yardım sistemleri geliştirilmesi ve tedariki alanlarında faaliyet gösteren Elokon, sürekli büyüyen ödül koleksiyonuna bir yenisini ekledi.

Planet Engineering’in Yılın Ürünü Ödülleri’nde, firmanın forkliftler ve yayaların güvenliğine yönelik ürünü olan ELOshield yakınlık tespit / çarpışma önleme sistemi, güvenlik kategorisinde ipi göğüsleyen taraf oldu. Ödül, Nisan 2019’da Chicago’daki ProMat Ticaret Fuarı’nda düzenlenen yıllık “İmalatta Mühendislik Ödülü” etkinliğinde açıklandı.

Konu hakkında açıklama yapan, Elokon’un ABD konuşlu yeni alt yüklenicisi Elokon Inc.’nin Satış ve İşletme Başkan Vekili Kevin Bradley, araçların yaya ve diğer araçlarla çarpışmasını engellemeye yönelik UWB kablosuz teknolojisini kullanan ELOshield’ın, hâlihazırda Kuzey Amerika ve Avrupa’da dört önemli ödül kazandığını söyledi. Bradley, konuşmasına “Çalışma alanlarında malzeme taşıma işlemlerini daha güvenli hâle getiren böylesi innovatif bir çözüm sunuyor olmaktan dolayı gururluyuz. Maalesef özellikle yayaların da dâhil olduğu forklift kazaları hâlen çok yaygın. ELOshiled’in otomatik sürücü yardım teknolojisi, depolama alanlarında güvenlik riski oluşturan bir durumda kazayı önlemek için hem sürücü hem de yayayı uyarıyor.” diye devam etti. ELOshield, daha önceden kullanıcı tarafından belirlenen mesafeler ile cisim şekillerine bağlı olarak “ikaz” ve “koruma” alanlarını temel alarak iki farklı güvenli alan oluşturuyor. Bu alanların içinde bir çarpışma riski oluştuğunda sistem, otomatik olarak aracın hızını düşürme gibi tedbirler alabiliyor.

Her yıl 88 firmanın 15 farklı kategoride finale kaldığı Planet Engineering’in Yılın Ürünü Ödülü, imalat ve imalat dışı endüstrilerini kapsayan bu alandaki en prestijli ödüllerden biri. Bradley “ELOshield’ın Altın Ödülü almış olması ile firmamızın endüstriyel araçlar için geliştirdiği güvenlik ve yardım sistemlerinin, tesis içi lojistik alanında mevcut talepleri en güncel şekilde karşıladığını bir kez daha onaylanmış oldu” sözleri ile başarılarının öneminin bir kez daha altını çizdi. ELOShield, inovatif yapısıyla 2018’de MHI’nin İnnovasyon Ödülü ve Endüstrinin En İyisi Ödülü kazanmıştı. 2017’de ise sistem, taşıma ödüllerinin tüm dallarında başarılı olmuştu.

Okunma 1959 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…