All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Eylül 2019 07:06

Platform kiralama filosu dünya genelinde 1,5 milyona ulaştı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Personel Yükseltici Platform Kiralama Filosu, İngiltere’deki Brexit belirsizliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 2020 yılında yapılacak olan seçimlerin getirmiş olduğu duruma rağmen 1,5 milyon adetlere ulaşmış bulunuyor. Öte yandan İspanya, Hollanda ve Almanya’da kiralama piyasasının bir önceki yıla göre güçlü bir büyüme gösterdiği de belirtiliyor.

Personel Yükseltici Platform Kiralama Filosu, İngiltere’deki Brexit belirsizliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 2020 yılında yapılacak olan seçimlerin getirmiş olduğu duruma rağmen 1,5 milyon adetlere ulaşmış bulunuyor. Öte yandan İspanya, Hollanda ve Almanya’da kiralama piyasasıırı bir önceki yıla göre güçlü bir büyüme gösterdiği de belirtiliyor. Avrupa’da Personel Yükseltici Platform (PYP) kiralama piyasası bir bütün olarak 2015 yılında büyüme göstermeye başladı. Bu durum, 2016 ve 2017 yıllarında da devam etti. Fransa, 2017 yılında çift haneli büyümeyi gördü. Pazar büyümesi, Hollanda’da % 8, Almanya ve İspanya’da ise sırasıyla % 9 ve % 10 luk büyüme var. Bu hızlı büyüme oranının 2019’dan sonra daha fazla sürmeyeceği tahmin ediliyor. Avrupa’daki genel ekonomik durumun iyi ve inşaat ve inşaat dışı sektörlerdeki taleplerin artmasıyla, 2018'de, Avrupa PYP kira piyasası geliri tahmini 2018’de %6 oranında 2.75 milyar Euro olarak belirgin bir şekilde arttı. Kiralama şirketleri 2018 yılında ortalama %5 lik bir büyüme gösterdiler. Bu büyüme ile PYP kiralama filosu sayısı toplamda 294.035 adet oldu. Ortalama kullanım oranı %1 büyüyerek %66 oldu.

Çevreci makinelere yönelim

Avrupa PYP kiralama pazarı, daha çevreci makinelere yönelmeye devam ediyor. Hibrit ve elektrikli ekipmanın toplam payı, Avrupa'da tüm ana ekipman kategorileri arasında sabit kalmıştır veya artmıştır. 2019 ve sonrasında piyasa görünümü, belirsizliklerin özellikle, Brexit'in çözülmediği İngiltere’de geçerli olduğunu ve Çin ile ABD arasında sürmekte olan ticaret savaşının, özellikle Almanya’da bazı Avrupalı üreticilerin ihracatını etkilemeye başladığını gösteriyor. 2018’in ABD pazarı için beklenenden daha güçlü bir büyüme kendini göstermiş durumda. ABD’de PYP kira gelirinde çift haneli büyüme kaydedilirken, toplam değer 10 milyar doları aşmış bulunmakta. ABD’de PYP filo büyüklüğü 2018 yılında da büyümeye devam ederek 600.000’i aştı. Ancak uzun vadeli belirsizlik ışığında, çoğu ABD PYP kiralama şirketi önümüzdeki birkaç yıl içinde filo genişlemesini ölçeklendirmeyi ve bunun yerine filo yenilenmesine odaklanmayı düşünüyor. Önceki yıllarda olduğu gibi, daha büyük ABD şirketleri pazar payını pekiştirmek için daha küçük oyuncular almaya devam ediyor. Önde gelen oyuncular pazardaki baskın konumlarını doğruladıkları için, bir kez daha birçok önemli devralma gerçekleşti.

Çin pazarı

2018’de, dünya çapındaki kiralık PYP filosu büyüklüğü, 2017 sonunda 1.35 milyondan, 1.47 milyon adetlere ulaştı. Asya’da güçlü bir büyüme esasen Çin tarafında sürüyor. Ülkedeki olağanüstü, neredeyse katlanarak büyümeyi gösteren özel bir Çin pazarı bulunmaktadır. 2018 yılında, Çin PYP kiralama pazar değeri 583 milyon avro olarak gerçekleşti. 2018, Çin'deki PYP kiralama piyasası için özellikle iyi bir yıl olarak gerçekleşti. 2017'in ikinci yarısında başlayan ve 2018'te pazar büyümesini olumlu yönde etkileyen birçok büyük proje Çin’de bulunuyor. Artan rekabet ve ülke ekonomilerine bağlı zorluklara rağmen, pazar için genel görünüm önümüzdeki birkaç yıl boyunca olumlu kalması tahmin ediliyor. Birçok kiralama şirketi ekonomi üzerindeki aşağı yönlü baskının PYP kiralama pazarına yansıyarak büyümeyi etkileyeceğini düşünüyor.

KAYNAK: IPAF and Ducker Worldwide 2018 MEWP Report

Okunma 341 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…