All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Eylül 2019 07:07

Piyasa Yeni Zirvelere Ulaşıyor 2019 Yılı En Büyük Forklift İmalatçıları

Öğeyi Oyla
(0 oy)

2017 yılında yeni bir zirveye ulaşılmasının ardından, Kuzey Amerika forklift pazarı, çeyrek milyondan fazla yeni birimi toplu halde satarak geçen yıl bir kez daha kendini aşmış durumda. Endüstriyel forklift Birliği'ne (ITA) göre bu, 2017 yılına göre % 2,8'lik bir artışa karşılık gelmektedir ve forklift sınıfında istikrarlı bir büyüme kaydedilmiştir.

ITA, yılsonu forklift satışlarının 260.180 olduğunu, elektrikli ve içten yanmalı forklift satışlarının benzer oranlarda arttığını söylemektedir (sırasıyla yıllık % 2.8 ve% 2.7 artış gösteriyor). Birliğin raporuna göre genele bakıldığında, elektrikli ürünler geçtiğimiz yıl pazarın yaklaşık % 64'ünü oluştururken, endüstriyel forklift pazarı ABD GSYİH'ine yıllık 25 milyar dolardan fazla katkıda bulunmuştur. Kanada ve Meksika, ABD'li forklift üreticileri için en büyük ihracatçı ülke olmaya devam etmektedir.

Kuzey Amerikalı emsalleriyle birlikte, dünyanın diğer bölgelerinden forklift üreticileri de geçen yıl etkileyici bir satış artışı kaydetti.

En büyük üreticiler sıralamada 2018'deki yerlerini korudu…

Toyota

KION

Jungheinrich

Mitsubishi

Crown Equipment

İlk 5'teki firmaların her biri, geçtiğimiz yılın rakamlarına göre % 5'ten fazla bir artış kaydetmiştir. Bugünün liderleri, özellikle Toyota ve KION, endüstriyel forkliftlerin ötesinde ve tedarik zinciri hizmetleri için daha geniş bir pazarda erişimlerini artırmaya devam ediyor.

ITA yönetim kurulu başkanı ve Clark Material Handling Company pazarlama ve satış başkan yardımcısı Scott Johnson (bu yılki listede 10. sırada), ), çoğu varlık sınıfı ve üreticinin büyümesini destekleyen “çok sağlıklı” bir endüstriden övgüyle bahsediyor ve “Sektör olarak, üreticilerin tesislerine ve üretim süreçlerine yatırım yapmalarını sağlayan yıllardır süren sürekli büyümenin faydalanıcılarıyız” diyor. “Bugün, herkes gerçekten dünya standartlarında ürünler ortaya koyuyor.”

ITA'nın forklift sınıfları

Endüstriyel Forklift Birliği (ITA, indtrk.org) motor tipine, çalışma ortamına, operatör pozisyonuna ve ekipman özelliklerine göre tanımlanmış yedi transpalet veya forklift sınıfı tanımlamıştır.

Forklfit sınıfları şu şekildedir:

Sınıf 1: kalın etli dolgu veya pnömatik lastikli elektrik motorlu forkliftler

Sınıf 2: dolgu lastikli elektrikli motorlu dar koridor forkliftleri

Sınıf 3: elektrikli el transpaletleri veya dolgu lastikli el transpaletleri/sürücülü forkliftler

Sınıf 4: kapalı alanlarda sert yüzeylerde kullanıma uygun, kalın etli dolgu lastikli, içten yanmalı motorlu, sürücülü forkliftler

Sınıf 5: açık alanlarda bozuk yüzeylerde kullanıma uygun, pnömatik lastikli, içten yanmalı motorlu, sürücülü forkliftler

Sınıf 6: elektrikli veya içten yanmalı motorla çalışan, en az 450 kg çekme (kaldırma yerine) yeteneğine sahip sürücülü birimleri

Sınıf 7: neredeyse sadece dizel motorlarla çalışan pnömatik lastikli bu üniteler engebeli araziler için uygundur ve açık alanda kullanılır.

Öncelikle bir ile beş arasındaki sınıflar, dört duvar arasında malzeme taşıma uygulamalarında kullanıldığından, Modern yalnızca tedarikçi tablomuzdakileri belirtmiştir. Gerçek bir oyun değiştirici

Forklift endüstrisi olgun bir sektör olabilir, ancak bu, içinde faaliyet gösteren üreticilerin yan gelip yattıkları anlamına gelmemektedir. Son kullanıcıların günümüzün e-ticaret / çok kanallı dağıtım ortamlarında mücadele ettikleri kısıtlamaların farkında olan bu şirketler sürekli olarak daha akıllı, daha iyi ve daha güvenli çalışmalarına yardımcı olmak için yeni yollar aramaktadırlar.

Johnson konuyla ilgili olarak “Bir grup üretici olarak devamlı forkliftlerimizi yapış şeklimizi ve bu forkliftlere getirdiğimiz güvenlik özelliklerini iyileştirmenin yollarını bulma peşinde koşuyoruz Bu anlamda meslektaşlarımla gurur duyuyorum” diyor. “

Johnson, e-ticaretin büyümeye devam etmesiyle forklift üreticilerinin Sınıf 3 forkliftler (motorlu el transpaletleri) ve yüksek hızlı / yüksek hızlı depolama ortamını destekleyen diğer araçlar için yeni talepler gördüğünü söylüyor. “E-ticaret şu anda yaptığımız bazı işlerde gerçek bir faktör,” diyen Johnson ve “gerçekten güçlü sanayi satışlarını körüklüyor.” şeklinde devam ediyor.

Genel olarak Johnson, ITA'nın sürücülü elektrikli forkliftler (Sınıf 1 ve 2) ve içten yanmalı motorlu forkliftler (Sınıf 4 ve 5) de dahil olmak üzere tüm forklift sınıflarında çok dengeli bir performans gördüğünü söylemektedir. Piyasanın giderek artan bir şekilde elektrikle çalışan araçları kucakladığını ve bunun forklift satışlarını bir bütün olarak artıran ve aynı zamanda “geleneksel IC bant genişliğinin” bir kısmını aşındıran bir fenomen olduğun söylemektedir.

“Bir elektrikli forkliftin performans özellikleri, bir IC forkliftin özelliklerine eşit veya ondan daha büyükse, gerçek bir oyun değiştiricidir” diyen Johnson, şu şekilde devam ediyor: “Ürünler, pazarın kabul edildiği ve tüketicinin veya son kullanıcının, kullanımının uygun olduğuna ikna olduğu bir noktaya kadar olgunlaştı.”

Bu, geleneksel bir iç / dış DC uygulamasının bir IC veya dizel forklifte ihtiyaç duyduğu tarihsel algısından oldukça çarpıcı bir kaymaya işaret ediyor. Johnson, “Bugün durum böyle değil Artık görevleri yerine getirebilen ve IC karşı dengeli frokliftler ile eşit şekilde performans gösteren elektrikli forkliftler var. Bu gerçekten pazarın dinamiğini değiştirdi. ”

Güvenli bir operatör eğitimli bir operatördür

ITA şapkasını takıp mevcut pazara bakan Johnson şu anda piyasaya sürülen bir dizi lityum-iyon, çok vardiyalı ve sıfır emisyonlu elektrikli kaldırma aracı seçeneklerini görüyor. “daha küçük aile işletmeleri ve büyük ulusal müşteriler de dahil olmak üzere bugünün alıcılarının çoğu için cazip nitelikler oldukça geniş bir çekiciliği temsil ediyor” ”diyor.

 

 Johnson, kullanımda olan forklift araçlarının sayısının artmasıyla birlikte, onları çalıştırmak için gereken operatör sayısının artmaya devam ettiğini ve ITA'nın ve bileşenlerinin güvenlik ve eğitime daha fazla önem verdiğini söylüyor. Washington DC'deki 2019 Ulusal Forklift Güvenliği Günü'nde ITA üyeleri, şu anda ülke genelinde 300'den fazla endüstride halihazırda 4.5 milyondan fazla forklift operasyonunun nasıl yapıldığını tartıştılar.

Bunun forklift üreticilerinin ve bayilerinin ABD ekonomisi üzerindeki etkisinin bir kanıtı olduğunu söyleyen Johnson ve ayrıca işyeri eğitiminde operatör eğitimi ve güvenliğinin kritik olduğuna da dikkat çekiyor.

Johnson, “Güvenli bir operatör, eğitimli bir operatör ve eğitimli bir operatör, güvenli bir operatördür” ifadesi yeterince basit geliyor, ancak buna gerçekten inanıyoruz ”diyor. “Hepimiz pazarda çok güçlü bir şekilde rekabet ederken, mühendislik standartları, güvenlik ve diğer endüstri çapındaki endişeler söz konusu olduğunda, hepimiz olumlu, üretken konuşmalar yapmak için bir araya gelebilir ve daha sonra hem sektör hem de operatör için en iyi olanlar hakkında fikir birliğine varabiliriz.”

Temel zorluklarla karşılaşma

Büyüme sıkıntısı çekmeden 48 aylık bir süre içinde istikrarlı bir büyüme elde edemezsiniz ve forklift endüstrisi de bu süre zarfında kendi zorluk payında düşen zorluklarla karşı karşıya kalmıştır. Uzun süren işgücü kıtlığı ve ülke genelinde % 3,6 seviyesindeki kalıcı işsizlik oranı, forkliftleri yapmak için gereken işgücünü bulmayı, işe almayı ve elde tutmayı zorlaştırıyor. Yeni forklift gruplarını kabul etmek isteyen yeni bayileri bulmanın de eş derecede bir zorluk olduğunu söyleten Johnson etkin olmayan haleflik planlamasının altını çiziyor.

“Bir endüstri olarak, o yeni kanı ya da gelip gerçekten bu harika işten yararlanmak isteyen bir sonraki lider dalgasını getirmek için mücadele ediyoruz” diyen Johnson “Bu bizim için kalıcı bir problem.”

Bu yıl, politik çevre ve bununla ilişkili tarifeler ve ticaret savaşları, küresel ölçekte iş yapan herhangi bir üreticiye karşı nazik davranmadı" şeklinde devam ediyor. Şu anda, forklift kamyon endüstrisi için politik ortamı “en büyük rüzgarlardan biri” olarak nitelendiren Johnson, ITA'nın serbest ve adil ticaretten yana olduğunu söylüyor.

Johnson, “DC'deki liderleri için ortak mesajlarının, tarifelerin yükseltilmesini düşünmedikleri şeklinde ” olduğunu belirtiyor. “Serbest ve adil ticarete ve iyi ticaret ortaklarına ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz, ancak hem içeri hem de dışarı yükselen tarifeler sektörümüz için bir zorluktur.”

İhtiyatlı iyimserlik

Bu yılın geri kalan kısmındaki zorluklara rağmen, Kuzey Amerika forklift endüstrisi 2019 yılı rakamları toplanıncaya kadar bir rekor kırmış olacak durumda. Sürekli satış rekoru kırmanın getirdiği zorlukları kabul eden Johnson, küçük bir yavaşlamanın dahi hala sağlam bir sektör için birçok siparişe çevrileceğini söylüyor.

“Temkinli iyimserliğe sahip olmaya devam ediyorum” diyen Johnson, “Sektörümüzün son beş ila yedi yıl boyunca sahip olduğu momentum ve atalete baktığımda, harikaydı. 2019’da hafif bir geri çekilme yaşansa bile, yine de harika bir yıl olacak. ” şeklinde devam etti.

Bölgelere göre büyüme

Dünya Çapında Endüstriyel Forklift İstatistikleri (WITS) organizasyonu, üç aylık ve aylık bazda forklift satışlarını istatistikleri izlemektedir ve raporu, Kuzey Amerika, Brezilya, Japonya, Kore, Avrupa ve Çin merkezli altı ticaret grubu tarafından derlenmektedir.

2018 WITS rakamlarına göre, küresel siparişler % 10,25, dünya genelinde sevkiyatları % 11,68 artmıştır. 2018 WITS rakamının diğer önemli noktaları şunlardır:

Amerika bölgesi, 328.610 siparişle 2017 yılının en yüksek seviyesine göre bir miktar iyileşme göstermiş ve % 4,12 artış elde etmiştir.

Okyanusya bölgesi, siparişlerde (% 19.69) ve sevkiyatlarda (% 24.7) en büyük artışı göstermiştir.

Avrupa siparişte (% 11,42) ve sevkiyatlarda (% 10,38) çift haneli büyüme gerçekleştirmiştir.

2017 yılında yeni bir zirveye ulaşılmasının ardından, Kuzey Amerika forklift pazarı, çeyrek milyondan fazla yeni birimi toplu halde satarak geçen yıl bir kez daha kendini aşmış durumda. Endüstriyel Kamyon Birliği'ne (ITA) göre bu, 2017 yılına göre % 2,8'lik bir artışa karşılık gelmektedir ve forklift sınıfında istikrarlı bir büyüme kaydedilmiştir.

ITA, yılsonu forklift satışlarının 260.180 olduğunu, elektrikli ve içten yanmalı forklift satışlarının benzer oranlarda arttığını söylemektedir (sırasıyla yıllık % 2.8 ve% 2.7 artış gösteriyor). Birliğin raporuna göre genele bakıldığında, elektrikli ürünler geçtiğimiz yıl pazarın yaklaşık % 64'ünü oluştururken, endüstriyel forklift pazarı ABD GSYİH'ine yıllık 25 milyar dolardan fazla katkıda bulunmuştur. Kanada ve Meksika, ABD'li forklift üreticileri için en büyük ihracatçı ülke olmaya devam etmektedir.

Kuzey Amerikalı emsalleriyle birlikte, dünyanın diğer bölgelerinden forklift üreticileri de geçen yıl etkileyici bir satış artışı kaydetti.

Okunma 620 defa Son Düzenlenme Perşembe, 12 Eylül 2019 06:29

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…