All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Eylül 2019 07:15

Gama Akü, Alelion Energy System’in Türkiye ve Ortadoğu Distribütörü oldu

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Gelenekselleşen traksiyoner akü pazarına yenilikçi ürün ve hizmetler getiren GAMA AKÜ, lityum iyon temelli enerji depolama çözümleri ve teknolojileri üreten Alelion Energy System ile distribütörlük antlaşması imzaladı.

Alelion Energy Systems ile imzala-nan anlaşmayla Gama Akü, Türkiye ve Ortadoğu’nun dağıtım ve servis yetkilisi oldu.

Alelion Energy System Satış Direktörü Sandra Hansson “Bölgede kurşun asit akülerden, lityum akülere geçiş için büyük endüstriyel firmalardan talep olduğunu ve Gama Akü ile bu geçiş sürecinde Pazar lideri konumunda olacaklarına inandık-larını” belirtti.

Daniel Troedsson, Alelion Energy Systems Üst Yöneticisi ( CEO ) ise “Ana Forklift üreticileri giderek artan şekilde lityum iyon aküleri kendileri üretmeye başlıyorlar. Bu da pazarda alternatif üreticisi sayısında ciddi düşüşe yol açtı. Alelion Energy System gibi teknik bilgi birikimine sahip ve kendini kanıtlamış firma sayısı oldukça az. Bu durum bizim için son derece cazip iş olanaklarına imkan tanıyor. Bu segmentte potansiyelin yüksek olduğunu düşünü-yoruz ve Gama Akü ile yaptığımız anlaş-mada bu düşüncemizin doğruluğunu gösteriyor.” dedi.

Gama Akü, her yıl biraz daha büyüyerek sektöre farlılıklar getirmeye devam ediyor. Gama Akü Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Şanlıer “Dünya’da ekonomik ve çevresel nedenlerden dolayı gün geçtikçe kurşun asit aküler yerini lityum akülere bırakıyor. Dolayısıyla lityum akü pazarının Türkiye’de hızlı bir şekilde büyüyeceğini ve Türkiye distribütörü olarak farkımız daha çok ortaya çıkacak” dedi.

Türkiye’nin önde gelen otomotiv yan sanayi üretici müşterisi ile 21 adetlik uzun dönem kiralama anlaşması imzalayan Gama Akü sadece ürünlerle değil özel servis ve finansman çözümleri ile de öne çıkıyor.

Gama Akü

2012 yılında kurulan Gama Akü Bursa Çalı OSB’deki 2.200 m² merkez servisi, Gölcük Ve Çerkezköy servisleri kısa sürede müş-teri taleplerine cevap veriyor. Tam oto-matik ve raporlama imkanına sahip akü yenileme cihazları ile donatılan bu servis-ler yüksek ilk yatırım bedelli endüstriyel akülerde azami kullanım sağlamaya yar-dımcı oluyor.

Alelion Hakkında

Alelion Energy Systems AB, devrim niteli-ğindeki lityum batarya teknolojisi ile ürün ve sistem çözümleri oluşturmak üzere 2006 yılında kuruldu.

Alelion Energy Systems, 2013 yılından   bu yana Toyota Material Handling ve Jungheinrich markalarının tercih edilen onaylı lityum – iyon tedarikçilerindendir. Bu markaların bir çok modeline tam entegrasyon sağlayan aküler üretmek-tedir. Bunun dışındaki marka ve modeller içinse, Alelion Energy Systems aküler yardımcı bir ekran vasıtası ile zahmetsiz ve ekstra tesisat veya yazılıma gerek duyma-dan kolaylıkla kurşun asit akülerin yerine kullanılabilmektedir.

Sadece üretimde kullanılan pilleri, en yük-sek kalitede üreticilerden alan Alelion Energy Systems, tüm AR-GE, kasa, bağlan-tılar, BMS ve ilgili tüm yazılımlar ve elektro-nik kartları kendi bünyesinde üretmektedir.

Okunma 501 defa Son Düzenlenme Perşembe, 12 Eylül 2019 06:29

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…