All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Eylül 2019 07:19

Forklift ipuçları: Bir forklifti nasıl kendi lisanınız konuşur hale getirebilirsiniz ?

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Sesle kontrol edilebilen mobil bilgisayarlar, iki veya daha fazla teknolojinin sunduğu faydaları tek bir üretim platformunda bir araya getirebiliyor.

Forklift teknolojisinin büyük bir hızla yaygınlaştığı bir ortamda operatörler, sadece düğme ve kollar bir dışında daha fazla şey öğrenme ihtiyacıyla karşı karşıya kalmıştır.

Bir yanda bir akıllı telefon, tablet, araca monte terminal, kulaklık seti ve RF tarayıcı ile cambazlık yaparken, operatör, belki de modası geçmiş bir kağıt parçasıyla çalıştığı durumdan daha az verimli olma gibi bir risk ile karşı karşıyadır.

Bu potansiyel problemi tespit etmiş olan donanım ve yazılım üreticileri, teknolojileri ortak platformlar üzerinde tasarlanmış ortak cihazlarda bir arada toplamaya ve birleştirmeye çalışmıştır. Son trend, ses teknolojisinin araca monte terminaller ile entegre edilerek operatörlere, kesintisiz ses etkileşimi sağlayan bir ekran eşliğinde rahat çalışma olanağının sağlanmasıdır.

İntermec dağıtım merkezi operasyonları Pazarlama Müdürü Bruce Stubbs ‘’Sesli teknolojilere yatırım yapan firmalar, mal tasnif etme, paketleme, sayma ve ikmal etme süreçlerine yönelik olarak bu yatırımlardan daha fazlasına almayı hedefliyor’’ diyor ve ekliyor… ‘’Sınırları daha da zorlayarak forkliftlerde ses teknolojilerine kullanma arayışında olan birçok insan var.’’

Hali hazırda bu durum, bir forklift operatörünün, kulağa kadar uzanan bir kablo bağlantısına sahip arka cebe monte edilmiş bir terminal kullanmasını gerektirebilir. Operatör bu durumda kendi vücudu üzerinde bulunan ekipmanı ve ayrıca araçtaki cihazı yönetmek durumunda kalacaktır. Sesli kumanda özelliğinin araca tesis edilmesiyle birlikte operatörün sadece bir kulak aparatı kullanması gerekli olacak bu da hareket kabiliyetini artıracaktır. Ancak sistemin sağladığı faydalar güvenliğin ve ergonominin ötesine geçiyor.

Geleneksel araca monte ekranlar genellikle, operatörün dikkatinin dağılmasını önlemek amacıyla hareket halinde ışıklarını kapatırlar. Operatörün bilgi almak için aracın sabit halde durmasının gerekmesi gibi verimliliği olumsuz etkileyen dezavantajlar oldukça belirgindir.

Bruce Stubbs ‘ entegre sesli kumanda özelliği ile ekran kararsa da operatör aracı kullanırken, mal alırken veya diğer görevleri getirirken sistem ile kesintisiz iletişim halinde kalabiliyor.

Ekran, alınacak olan parçaların görüntüleri veya adeti, veya hatta palet yapı şemaları gibi ek bilgiler sağlayabiliyor. Ve, araca monte edilmiş terminale bağlı olarak sistem sökülebiliyor ve operatörün arka cebine takılabiliyor, böylelikle operatör, çalışmasını forkliften bağımsız olarak gerçekleştirebiliyor. Forklift aynı zamanda terminaller veya bluetooth kulaklar için entegre şarj yuvalarınada sahip.

Ayrıca eski bağımsız donanımların ve yazılımların kombine edilmesi bilgi teknolojisi ve bakım maliyetlerini azaltabiliyor.Akıcı bir hale getirilmiş donanım ve yazılım teknolojilerinin sunduğu faydalar aynı zamanda operatörlerin eğitimi için gerekli olan süreleride kısaltma eğilimi sergiliyor.

‘’Eskiden birbirinden ayrı olan iki şey vardı’’, diyor Stubbs ve sözlerine şöyle devam ediyor, ‘’ama bugün bunları bir araya getirebiliyor ve iki farklı dünyanın avantajlarını tek bünyede toplayabiliyorsunuz.

Okunma 1113 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…