All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Eylül 2019 07:27

ESKİ BİR FORKLİFTE YENİ İP UÇLARI ÖĞRETİLMESİ

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yaşlanan ekipmanların ergonomisini ve verimliliğini arttırma adına çok sayıda opsiyon bulunmaktadır.

Yeni model forkliftlerde operatörlerin mobil çalışma alanlarındaki konforunu daha da iyileştirmeyi hedefleyen çeşitli tasarım özellikleri ve teknolojiler yer almaktadır. Ancak, yaşlı ünitelerden oluşan filolarda bir forklifti baştan aşağı değiştirmek yerine ergonomiyi, verimliliği ve operatör memnuniyetini geliştirme adına uygulanabilecek çeşitli yöntemler vardır.

Operatörün güvenliğini ve verimliliğini arttırma yönünde her ayrıntı çok önemlidir stackerlerin çıkarılması da dahil olmak üzere kapsamlı bir temizlik bir başlangıçtır. Mevcudun eskimiş veya yıpranmış olması durumunda yeni bir sürücü koltuğu sipariş edilebilir.

Değiştirilmiş iç veya dış lastikler araç sürüşüne kalite katabilir, araca asılmış olan kağıtların, ekranların veya diğer ataşmanların sökülmesi operatörün görüş kabiliyetini arttırabilir.

Bir sonraki adım, spesifik uygulama ortamında operatör verimini azamiye çıkarmak için gerekli olacak ek unsurlara bakmak olacaktır. Mesela, sıcak bir ortamda vantilatör harikalar yaratabilir aynı şekilde karanlık bir ortamda birkaç aydınlatma hayat kurtarabilir.

Ayakta yapılan uygulamalar için düşmeyi önleme donanımlarına yönelik gelişmelerin incelenmesi ayrıca tavsiye edilir.

Uzar tip bağlama ipleri gibi özellikler günlük çalışmalarda operatörün hareket kabiliyetini arttırırken düşme durumunda yaralanma şiddetini düşürebilir. Çalışma ortamı ne olursa olsun her durumda mutlaka fayda sağlayacaktır.

Operatörün araç üzerinde ihtiyaç duyacağı aksesuarların ve malzemelerin sayısı arttıkça özel saklama gözleri ile kalem, kahve, şrink film ve RF tarayıcı gibi unsurların düzenlenmesi kolaylaştırılabilir.

İkinci olarak yana kaydırma ataşmanları çok faydalıdır ve verimliliğe doğrudan katkı sağlar. Üçüncü olarak da yüksekte veya yer seviyesinde çalışırken çatal ucuna yerleştirilmiş lazer kılavuz da o derece operatöre yardımcı olur.

Ancak, yerde çalışıldığında dahi 3 inç’lik bir aralıktan 1.5 inç’lik çatalı geçirmeye çalışıyorsunuz eğer bunu kolaylaştırabilirseniz operatör daha verimli olacaktır.

Araçtaki radyo veya müzik çalar keyifli olabilir ancak güvenliği tehdit eden bir dikkat dağılması yaratabilir. Operatörlerin değişimlere ayak uydurmalarına yardımcı olmak için genellikle sürecin en başından itibaren onlardan fikir alınması çok kıymetlidir.

Neticede işin gerçekleştirilmesi için ne yapılması gerektiğini bilen onlar aynı zamanda bir paletin taşınmasında en yüksek masraf kalemini teşkil edenlerde onlar .Bu nedenle onların daha etkin hale getirilmesi önemli.

Geçmişe nazaran artık ergonominin çok daha fazla dillendirilen bir konu olduğu çok açık, müşteriler bunun önemli olduğunun ve öneminin gittikçe arttığının farkında, Yeni ekipmanları veya aksesuarları değerlendirmek için operatörlerin ve yöneticilerin yer aldığı stratejik ekipler oluşturuyorlar çoğu zaman karar aracın ergonomisine ve operatörden gelen geri bildirime bağlı olarak veriliyor.

Okunma 1342 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…