All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Eylül 2019 07:28

YENİ ÜRÜNLER Clark Elektrikli Dört Tekerlekli EPXi

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Clark, sadece güç açısından değil, aynı zamanda maliyet açısından da yanma prensipli forkliftler ile boy ölçüşebilen yeni bir elektrikli dört tekerlekli forklift serisini piyasaya sürdü. EPXi, görevlerini tıpkı bir benzer bir dizel veya LPG'li forklift gibi güvenilir bir şekilde yerine getirmekte olup, satın alma maliyeti de bir IC Forklift ile aynıdır. Bu nedenle EPXi elektrikli forklift, bugüne kadar elektrikli bir aracın karşısında duran müşteriler için sessiz ve çevre dostu bir alternatiftir.

Bir zamanlar tamamen yanmalı motorlu forkliftlerin alanı olarak kabul edilen birçok uygulama alanında, günümüzün elektrikli forkliftleri en azından aynı yüksek verimliliği sağlamaktadır. Birçok operatörün hala elektrikli taşıtlara karşı olmasının nedeni, genellikle satın alma maliyetleridir. EPX20i-32i ile Clark artık fiyat açısından IC versiyonu ile başa baş bir elektrikli forklift tasarladı. Araç, ağır yük taşıma ile ergonomik ve güvenli kullanım için gereken doğru ve sağlam teknolojiyle donatılmıştır. Çoğu uygulama için gereksiz olan pahalı araçlar çıkarılmış olup, böylece işletme sahibi için maliyet açısından mükemmel bir değer yaratılmıştır.

Güvenilir çok yönlü forklift

EPX20i-32i karşı denge ağırlıklı forkliftler 2,0 - 3,2 ton arasında yük kapasitesine sahiptir. Çevre dostu çok yönlü forkliftler olarak iç ve dış mekanlarda, yani lojistik, makine mühendisliği, otomotiv endüstrisi, kimya ve plastik endüstrisi ve gıda perakendeciliği gibi yüksek kullanılabilirliğin önemli olduğu her yerlerde puan alırlar. Bu sağlam elektrikli forkliftler ile zemin arasında, daha büyük ön tekerlekleri nedeniyle daha yüksek bir boşluk mevcuttur. Bu özellikle düz olmayan zeminlerde, salon geçişlerinde veya rampalarda kullanım için avantaj sağlamaktadır.

Yüksek taşıma performansı ve verimliliği

Az bakım gerektiren, 15 kW' çekişli motoruyla güçlü ve güvenilir çalışma mümkündür. 48 Volt üç faz teknolojisi çok iyi hızlanma ve yüksek hız sağlar. Çevre dostu ve sessiz elektrik motorları sayesinde, forkliftler karma alanlarda kullanım için idealdir. Birbirinden bağımsız üç fren sistemi olan elektrikli fren, çalıştırma ve park freni - yüksek çalışma güvenliği sağlar. Elektrikli fren bir geri kazanım sistemi ile donatılmıştır. Bu sistem, her fren uygulamasında enerjiyi tekrar aküye geri besleyerek aracın vardiya ömrünü uzatılmasını ve güç tasarrufu sağlayarak yüksek verimlilik sağlar. Standart rampa fonksiyonu sayesinde forklfit, yokuşlar ve yükleme rampaları üzerinde hassas ve emniyetli şekilde kontrol edilebilir. EPXi ayrıca bakım konusunda da puan toplamaktadır: Hata kodları ile kolayca yerleşik teşhis yapılabilir. Bakım çalışmaları için arka kapak kolayca çıkarılabilir ve bakım yapılacak ve aşınan tüm parçalara hızlı erişim sağlanır.

Sürücü konforu ve güvenliği

Ergonomik operatör kabini, sürücüye yük ve çatalların en iyi şekilde görülmesini sağlayan sezgisel bir çalışma konsepti sunar. Geniş ve alçaltılmış ayak basamağı ve bir el tırabzanı, sürücüye kolay ve güvenli giriş sağlar. Ayak alanı geniş bir tasarıma sahip olup, bu sayede büyük numara emniyet botu giyen sürücüler bile geniş bir alana sahip olur. Otomotiv pedal düzeni sayesinde, araç sezgisel ve güvenli bir şekilde çalıştırılabilir. Devrilmeli direksiyon kolonu ve konforlu koltuk ayrı ayrı ayarlanabilir. Yükseltilmiş oturma pozisyonu ve dikine yuvalanmış ray profilleri sayesinde, her yönden mükemmel görünürlük garanti edilir. Ergonomik kumanda kollarını kullanarak çatallar tam olarak kontrol edilebilir. Bir LCD ekran gerekli tüm bilgileri gerçek zamanlı olarak sağlar. Bireysel olarak programlanabilir iki çalışma modu (kaplumbağa hızı ve normal) ilgili uygulamaya adaptasyon sağlar. Kolayca erişilebilen saklama bölmeleri ve kolayca erişilebilen park freni, sürücü kabinini tamamlar.

Sağlam tasarım

Tüm Clark araçlarında olduğu gibi, EPXi serisi denenmiş ve test edilmiş “Built to last” konseptine göre tasarlanmıştır. Bu, forkliftin kullanım ömrü boyunca güvenilir bir şekilde çalışması için yüksek kaliteli bileşenlerle sağlam ve işlevsel bir tasarım anlamına gelmektedir. Bu tamamen kaynaklı kompakt bir şasi ile başlar, sabit direksiyon aksı ile devam eder ve sağlam bir dikine ve masif çatal taşıyıcı yapısı ile sona erer.

Forkliftler süper elastik veya pnömatik lastik seçenekleriyle mevcut olup, standart donanımda iki adet korumalı far, fren lambalarıyla birlikte arka farlar ve geri vites lambaları bulunur. İz bırakmayan lastikler, sesli alarm, çatal ayarı veya yana kaydırma ve kol desteği ve korumalara sahip bir sürücü koltuğu gibi çok sayıda seçenekle kişiselleştirme imkanı sağlanmaktadır.

Okunma 1200 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…