All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 01 Kasım 2019 14:26

Elokon, Bita Design4Safety Ödülleri için Kısa Listede

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Güvenlik ve yardım sistemleri geliştiricisi ve tedarikçisi Elokon, IMHX fuarında gerçekleşen bu yılki BITA Design4Safety Ödüllerinde kısa listeye bir değil iki ürün soktu.

Jüriyi etkileyen Elokon ürünlerinin her ikisi de, forkliftler, AGV'ler ve cobotlar gibi endüstriyel araçların birbirleriyle yakinen ve insan işgücüne yakın mesafede çalıştığı depolarda mümkün olan en yüksek emniyet ve kaza önleme seviyesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Teknoloji Kategorisinde finalist olan ELOshield, bir kişiyi forklifti çevreleyen tehlike alanına girdiğinde otomatik olarak tespit eden, radyo tabanlı bir yakınlık tanımlama sistemidir. ELOshield, müşterinin kesin gereksinimlerine göre yapılandırılabilecek uyarı ve koruma bölgeleri oluşturmaktadır. Forkliftler arasında çarpışmaların önlenmesi veya sabit versiyonuyla, yüksek iç trafik seviyesine sahip yoğun kavşaklar gibi tehlikeli bölgelerin izlenmesi için de kullanılabilir.

VNA araç yaya güvenliği sistemi olan ELOprotect, Endüstriyel Araçlar ve Yardımcı Tesisler Kategorisinde aday gösterildi. Bu kendinden tetiklenen lazer tarayıcılı emniyet sistemi, forkliftler çok dar koridorlarda çalışırken personel için maksimum güvenlik sağlamaktadır. Aynı zamanda birden fazla VNA forkliftin aynı koridorda aynı anda çalışmasını sağlamak için çarpışma önleyici koruma sağlayarak, sadece maksimum güvenlik değil aynı zamanda yüksek verimlilik sunmaktadır.

Elbette her iki ürün de, uygulama tabanlı bir filo yönetim sistemi ve giyilebilir ürünler alanındaki yeni gelişmeleri de içerecek olan daha güvenli intralojistiğe yönelik diğer akıllı çözümlerle birlikte IMHX'te 6E214 numaralı stantta sergilendi.

Genel Müdür Alexander Glasmacher: “Depo güvenliği bizim iş alanımızı oluşturma ve jürinin bu alanda yapmış olduğumuz katkıyı kabul etmesinden memnunuz. ELOshield ve ELOprotect çok sayıda sektör ödülü kazandı ve bu yüzden bir tane (hatta belki iki tane?) daha eklemek harika olur! ” yorumunda bulundu.

Okunma 544 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…