All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 01 Kasım 2019 14:31

Forklift Lastikleri için Anti-Statik Teknoloji

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İz bırakmayan lastikler, özellikle depolama, kağıt fabrikaları ve kimyasal ve gıda işleme tesislerindeki forklift uygulamalarının yaklaşık % 30'u için bir gereksinimdir. Bu tip lastiklerin ortak problemi olan statik elektrik artışı, personel güvenliği ve tesisin aksama süreleri açısından önemli bir tehlike oluşturmaktadır. Statik problemine yönelik herhangi bir çözümün aynı zamanda, lastiğin ısıl özellikleri, aşınma direnci ve üretim maliyetleri gibi zorlukları da dengelemesi gerekmektedir.

Camson mühendisleri, patentli bir teknoloji geliştirmek ve statik elektrik birikiminin güvenlik tehlikelerini önleyen ilk iz bırakmayan anti-statik lastik serisini sunmak için yeni fikirleri kauçuk bileşenler, performans tasarımı ve üretim süreçlerinde bir araya getirdi.

İz bırakmayan lastiklerdeki statik birikimle ilgili tehlike uzun süredir malzeme taşıma tesislerinde operatörlerin ve yöneticilerin başına bela olmuştur. İz bırakmayan lastikler çoğu iç mekan uygulamalarında tercih edilen bir seçenektir ve iç mekan segmenti son 20 yıldır önemli ölçüde büyümektedir. Artan iz bırakmayan lastik kullanımına yakından bağlı olarak, forklift üzerindeki statik yükler, personelin ciddi şekilde yaralanmasına neden olabilecek kadar güçlü - 50.000 V kadar - olabilir. Operatörler sıklıkla, ayaklarını zemine basmadan önce forkliftleriyle temaslarını kesmelerini sağlamak için inerken ciddi zorluk çekmektedir.

Uygulamalar yoğunlaştıkça bu sorun daha da belirgin hale gelmektedir. Daha büyük ekipman, daha ağır yükler, daha uzun çalışma ve sık, az rölanti süresi olan yüksek hızlı manevralar ile birlikte yüksek yoğunluklu kapalı mekan operasyonları büyüyen başka bir trenddir. Operatörleri elektrik çarpması, statik birikimin tehlikelerinin sadece bir parçasıdır. Ekipman ve tesisler de bu duruma karşı savunmasız olup, duman, kimyasal, elektronik bileşenler, kağıt ve tekstil maddelerinin elleçlemesiyle iştigal eden tesislerde özellikle dikkatli olunması gerekmektedir.

Okunma 1199 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…