All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 01 Kasım 2019 14:32

Ecostop özelliği Sommet de l'Élevage Fuarı'nda ödül kazandı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Engebeli arazide taşıma yapma alanında dünya lideri olan Manitou Group, Clermont-Ferrand'da düzenlenen Sommet de l’Elevage Fuarı'nda Sommet d’Or ödülünü kazandı. MLT teleskopik forklift ürün grubunda mevcut olan Ecostop özelliği ödülün sahibi oldu. Bu seçenek sayesinde motor rölantide otomatik olarak kapanmakta, böylece kullanıcı için toplam sahip mülkiyet maliyeti azalmaktadır.

Engebeli arazide taşıma yapma  alanında dünya lideri olan Manitou Group, Clermont-Ferrand'da düzenlenen Sommet de l’Elevage Fuarı'nda Sommet d’Or ödülünü kazandı. MLT teleskopik forklift ürün grubunda mevcut olan Ecostop özelliği ödülün sahibi oldu. Bu seçenek sayesinde motor rölantide otomatik olarak kapanmakta, böylece kullanıcı için toplam sahip mülkiyet maliyeti azalmaktadır.

Hayvancılıkla uğraşan profesyonellere yönelik olarak Avrupa'da düzenlenen bir fuar olan Sommet de l'Élevage, Sommets d’Or yarışmasını her yıl düzenlemektedir. Etkinlikte sekiz ayrı kategoride birçok yenilik ödüllendirilmektedir. Bu yeni edisyon için yapılan 70 başvurudan sadece 13 tanesi ödül kazanmıştır. Bunlar arasında Ecostop özelliği makine kategorisinde birinciliği kazanmıştır. Jüri üyeleri bu seçimi yakıt ekonomisine ve motor korumasına dayanarak yapmıştır.

Temel çalışma ilkesi aslında çok basittir: rölantide ve sürücü kabin dışında olduğunda motor otomatik olarak kapanır. Hareketsizlik süresinin bir ile 30 dakika arasında ayarlanabildiği bu özellik, her zaman kullanıcı verimine öncelik verilerek tüm çiftçilik uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Ecostop, kabin içerisinde kolayca ulaşılabilen bir DSB'ye (Çift Anahtarlı Düğme) basılarak kolaylıkla etkinleştirilir ve devre dışı bırakılır. Bu özellik, toplam sahip olma maliyetinin (Toplam Mülkiyet Maliyetinin % 82'sini temsil eden) üç ana bileşeni olan makine amortismanı, yakıt tüketimi ve önleyici bakımı ciddi şekilde iyileştirmektedir. Bu özellik neredeyse tüm MLT tarım grubu ürün yelpazesinde mevcut olup, Eylül 2018’den bu yana üretilen MLT modellerine de uyarlanabilir.

Manitou markasının tarım grubu ürün yelpazesi müdürü Arnaud Sochas konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Birbirine bağlı makinelerimizin topladığı veriler sayesinde motorların toplam çalışma süresinin %15 ile %30'u arasındaki süreyi rölantide harcadığını tespit ettik. %15'i baz alırsak, yılda 1.000 saat kullanılan bir makinede Ecostop özelliği alıcının daha ilk yıldan 1.500 € tasarruf yapmasını sağlayacaktır.

Engebeli arazide taşıma yapma alanında dünya lideri olan Manitou Group, inşaat, tarım ve endüstriye yönelik teçhizatları tasarlamakta, üretmekte, dağıtımını yapmak ve servislerini vermektedir.

Grubun ürün grupları sabit, döner ve ağır tonajlı engebeli araziye yönelik teleskopik forkliftlerden, engebeli araziye yönelik yarı endüstriyel ve endüstriyel direkli forkliftlerden, tekerlekli ve raylı nokta dönüşlü yükleyicilerden, mafsallı yükleyicilerden, bekolu yükleyicilerden, havai çalışma platformlarından, kamyona monte forkliftlerden,

depolama ekipman ve aksesuarlarından oluşmaktadır.

Grup, ikonik markaları olan Manitou, Gehl ve

Mustang by Manitou sayesinde dünya çapında 1.500 bayi ağıyla, müşterileri için optimum değer yaratarak en iyi çözümleri sunmaktadır.

Merkezi Fransa'da bulunan grup 2018 yılında 140 ülkede 1.9 milyar Euro ciro yapmıştır ve tamamı kendini müşteri memnuniyetine adamış olan 4.400 çalışan istihdam etmektedir.

Okunma 1112 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…