All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 01 Kasım 2019 14:34

Manitowoc güçlü ve çok yönlü Potain MCT 325'i piyasaya sürdü

Öğeyi Oyla
(0 oy)

12 ve 16 t versiyonları mevcut olan vincin kurulumu, sökülmesi ve taşınması oldukça kolaydır. Yeni üstsüz kule vinç azami 75 metre uzunluğundaki jibiyle etkileyici biçimde 12 t versiyonunda 2.5 t ve 16 t versiyonunda 2.3 t taşıyabilmektedir. Vinç, inşaatta prekast betona yönelik artan tercihi desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Manitowoc, popüler MCT serisi üstsüz kule vinç serisini daha da genişletmek için Potain MCT 325'i piyasaya sürmüştür. Serideki diğer vinçlerde olduğu gibi, MCT 325 de daha kolay taşıma ve montaj sağlamanın yanında inşaat projelerinde yüksek verimlilik ve güvenilirlik sunmak üzere tasarlanmıştır. Şirket yeni vincini 29 Ağustos tarihinde Manitowoc'un Zhangjiagang, Çin'de bulunan fabrikasındaki özel bir etkinlikte, MCT 325'in 16 t versiyonunun 75 m jibi açık şekilde sergileyerek sundu.

Potain kule vinçlerinin ürün müdürü olan Kwong-Joon Leong, yeni modelin 12 ve 16 tonluk sınıflarda güçlü ve çok yönlü vinçler isteyen müşteriler için verimli bir çözüm sunduğunu söyledi.

Leong sözlerine şu şekilde devam etti: “MCT 325 gibi üstsüz kule vinçler, şantiyelere getirdiği hız ve basitlik için giderek daha popüler bir seçim olan prekast beton kullanan projeler için en uygun çözüm haline geliyor. Üstsüz kule vinçler, birden fazla ünitenin sahada üst üste binmesine izin veren tasarımları sayesinde projelere hız ve basitlik getiriyor. MCT 325, müşterilerimize 12 ve 16 ton aralığında yeni bir seçenek sunuyor. Ve çarpıcı 75 metrelik jibi ile bu yeni modelin çok sayıda şirkete ve projeye hitap edeceğine inanıyoruz.”

İki versiyonda mevcut olan MCT 325, 5 m'lik artışlarla 40 m'den etkileyici şekilde 75 m'ye kadar jib uzunluk yapılandırmaları sunmaktadır. MCT 325, 75 metrelik jibin ucunda 12 t versiyonunda 2.5 ve 16 t versiyonunda 2.3 t taşıyabilmekte olup, bu değerler onu uzun mesafeli kaldırma alanında sınıfının en iyisi yapmaktadır. Yeni model, mükemmel şantiye performansıyla birleşen kolay taşıma ve montaj özellikleri sayesinde Potain üstsüz vinçlerin tasarım özelliklerine sadık kalmaktadır. İyi şekilde hazırlanmış bir şantiyede MCT 325, komple jib ve dört kaldırma mekanizmasına monte edilmiş karşı jible 1.5 gün içerisinde kurulabilir. MCT 325 nihayetinde, uzun süredir hizmet veren ve kanıtlanmış bir müşteri memnuniyeti geçmişine sahip, popüler bir çekiç kafalı döner vinç olan MC 310 modelinin yerini alacaktır.

MCT 325; 2 m x 2 m L68 ve L69 direk sistemleriyle çalışacak şekilde tasarlanmış olup, düzenli bir yüksek katlı konstrüksiyonda; dahili bir tırmanma yapılandırmasında; veya bir şasiye monte edilmiş şekilde sabitleme açılarıyla kullanılabilir olup, kullanıcılara çok yönlülük sağlamaktadır. Ayrıca Potain MTC serisinde bir ilk olarak, vincin karşı jibinde yeni kare tasarım kullanılmıştır. Şantiyede daha kolay montaj sağlamak için, jibin tamamı ve karşı jibin her biri iki asansörde monte edilebilir, yani bu görev için daha fazla yardımcı vinç seçeneği kullanılabilir. Aynı zamanda vincin kompakt nakliye yapılandırmasının daha kolay yapılabilmesi için karşı jibin üzerinde tahsis edilen sapan noktaları ve jib üzerinde nakliye braketleri bulunmaktadır.

Tüm Potain vinçlerinde olduğu gibi, müşteriler kaldırma, çevirme ve taşıma mekanizmaları için çeşitli seçeneklere sahiptir. Tümü frekans kontrollü teknolojiye sahip çeşitli kaldırma seçenekleri mevcuttur. 12 t versiyonu, standart 75 LVFC 30 veya 75 HPL 30'a yükseltme seçeneği ile birlikte gelmektedir. 16 t sürümü standart 75 LVFC 40 ile birlikte gelmekte olup, 75 HPL 40 veya 100 LVF 40'a yükseltme seçeneği vardır. 55 kW gücünde bir kaldırma tertibatı olan 75 LVFC 30, 766 m halat kapasitesi sunmakta ve 1,5 t yükü 114 m / dak hızla kaldırabilmekte olup, 55 kW gücünde bir kaldırma aracı olan 75 LVFC 40, 637 m halat kapasitesi sunmaktadır ve 2 tonluk bir yükü 90 m / dak hızla kaldırabilmektedir. Vinçlerde güvenlik freni seçeneği mevcuttur.

Manitowoc ilk Potain üstsüz vinçleri olan MCT 385'in üretimine 2014 yılında Zhangjiagang fabrikasında başladı. Yıllar geçtikçe şirket yeniliklere devam etti ve seriyi tamamlayacak MCT 205, MCT 85, MCT 565 ve şimdi de MCT 325'i eklemeye devam etti.

Leong konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Potain’in Asya’daki en büyük üstsüz vinci olan MCT 565’i piyasaya sürdükten 18 ay sonra MCT 325’i ürün yelpazemize eklemekten mutluluk duyuyoruz” “Manitowoc Way'i takip ederek müşterilerimizi sürekli olarak dinliyor, böylece gelişen ihtiyaçlarına uygun yenilikçi ürünler geliştirebiliyoruz.”

Manitowoc, Şirketin Asya ürün grubundaki tüm Potain vinçlerinde olduğu gibi, yeni modele de büyük ilgi bekliyor. Potain MCT 325'in teslimatları Eylül ayında başlayacak ve vinç Asya-Pasifik, Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika ve Rusya ile BDT ülkelerine de satılacak.

Leong sözlerine şu şekilde devam etti: “MCT 325 gibi üstsüz kule vinçler, şantiyelere getirdiği hız ve basitlik için giderek daha popüler bir seçim olan prekast beton kullanan projeler için en uygun çözüm haline geliyor. Üstsüz kule vinçler, birden fazla ünitenin sahada üst üste binmesine izin veren tasarımları sayesinde projelere hız ve basitlik getiriyor. MCT 325, müşterilerimize 12 ve 16 ton aralığında yeni bir seçenek sunuyor.

Okunma 1068 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…