All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 01 Kasım 2019 14:37

Combilift Yeke Kolu IMHX'de Nod Ödülünü Kazandı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İrlanda merkezli öncü forklift üreticisi Combilift, Eylül ayının son haftasında IMHX fuarı sırasında gerçekleştirilen Endüstriyel Tasarım Design4Safety Ödülleri'nde BITA tarafından finalistlerden biri olarak seçildi.

Combilift'in tüm akülü modellerinde bulunan, patentli benzersiz, çok pozisyonlu yeke kolu jüriyi etkileyen ürün oldu. Bu yeke, dar koridorlarda ürünleri verimli bir şekilde alınıp yerleştirilmesine imkan verirken, operatör ve yoğun üretim tesislerinde olduğu gibi, yakın mesafede forkliftlerin faaliyet gösterdiği yerlerde bulunan personel için azami emniyeti sağlamak için tasarlanmıştır.

Forkliftin soluna veya sağına döndürülebilmesi sayesinde arka tekerleğin şasiye paralel olarak basmalı bir anahtarla rotasyonuna ve tekrar geri gelmesine imkan vermektedir. Operatörün, forkliftin arka kısmı yerine yan tarafında olması sayesinde dar koridorlarda çalışırken mümkün olan en emniyetli pozisyonda olması sağlanır. Bu sayede operatörün forklift ile raf arasında ezilmesi veya sıkışması riski azaltılmış olur. Direğin arkasından bakılmak zorunda olmaması sayesinde görüş hattı engellenmeyerek, daha fazla farkındalık ve bu sayede daha fazla emniyet için yükün, çatalların ve etrafın görülmesi garanti altına alınmaktadır. Yeke kolu ayrıca arka tekerlek konumunu her zaman net bir şekilde gösteren bir monitör içermektedir.

Çok pozisyonlu yeke kolunu içeren modeller  Combilift'in, IMHX fuarında 18 numaralı Salonda L125 etrafında yer alan dört standından birinde sergilendi.Bunlar arasında Combi-WR istifleme aracı ve çok yönlü karşılığı olan Combi-WR4, Comdi-CS karşı dengeli istifleyici grubu ve bu yılki FLTA ödüllerinde Emniyet Kategorisinde birinciliği kazanan Combi-PPT elektrikli transpalet yer aldı.

Okunma 1134 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…