All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 01 Kasım 2019 14:39

Doosan, Yeni Elektrikli Forkliftini IMHX Fuarında Tanıttı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Önde gelen dayanıklı yüksek performanslı forklift üreticisi Doosan, yandan tahrikli BPL18/20S-7, ortadan tahrikli BPM20S-7 ve BDL13S-7(H) duble istifleyici gibi yeni ve gelişmiş istifleyici ve elektrikli paletli forklift modellerini IMHX 2019'da tanıtarak yüksek performanslı depo forklifti ürün grubuna yönelik büyük bir yükseltme programı başlattı.

Doosan'ın yeni, 1.5 ton kapasiteli, BPSC15E-7 yandan tahrikli, yerleşik şarj ünitesine, uzun ömürlü aküye ve ekstra manevra kabiliyeti için kompakt bir şasiye sahip elektrikli transpaletinin lansmanı da yine Eylül ayında gerçekleşene IMHX Fuarı'nda yapıldı.

İlk kez fuarda gün yüzüne çıkan güncellenmiş diğer modeller arasında kapasiteleri 1.0 ton ile 2.0 ton arasında değişen beş adet yaya kumandalı istifleyici, bir adet 1.8 ton kapasiteli yaya kumandalı duble istifleyici (BDL13S-7) ve bir adet 2.0 tonluk platformlu duble istifleyici (BDR13S-7) yer almaktadır.

Ürün grubu genelindeki standart özellikler arasında düşük gürültülü ve bakım gerektirmeyen AC motorlar, elektrikli direksiyon, rejeneratif frenleme, hassas orantılı hidrolikler, güç ve makine durumunu görüntülemeye yönelik çok fonksiyonlu ekran, kaplumbağa hızı düğmesi, yükün darbesiz şekilde indirilmesi için hidrolik tampon yer almakta olup, bunların tamamı dar alanlarda yüksek manevra kabiliyeti sunan ve güven ve emniyetle kaldırma operasyonunu gerçekleştirmek için kararlılıkla tasarlanmış dayanıklı ve kompakt şaside bir araya gelmektedir.

Depo ürün grubu Doosan'ın dünya çapındaki servis ağı tarafından tam olarak desteklenmekte ve Doosan'ın minimum aksama süresiyle maksimum performansa olan bağlılığının altı çizilerek orijinal Doosan parçalarıyla desteklenmektedir.

Gerçekleştirme Gücü

Doosan ayrıca daha fazla verimlilik için mükemmel hızlanmanın yanında şarj sistemiyle ilgili olarak doğrudan ya da akünün kolayca çıkarılması suretiyle şarj arasında seçim yapma imkanı sunan, 1.5 ton ile 2.0 ton kapasite aralığındaki Lityum-İyon akülü transpaletini de sergiledi. 2 - 2,5 saat içinde tamamen şarj edilen akü, ortalama üç saatlik çalışma sunmakta ve istenildiği zamanda hızlı şarjı desteklemektedir.

Bu sonbaharın ilerleyen günlerinde Doosan'ın devam eden ürün geliştirme ve yüksek performanslı forklift grubunu iyileştirme programının bir parçası olarak iki yeni rider platform tahrikli transpalet daha tanıtılacaktır.

Yeni depo modellerinin tamamı, işlevsel form, yüksek manevra kabiliyeti, dayanıklılık ve sağlam, güvenilir performans gibi Doosan'ın bilinen tasarım özelliklerini yansıtmaktadır.

Konuyla ilgili olarak “Depo içerisinde verimlilik, üretim ve perakende sektöründeki işletmeler için giderek daha önemli bir odak noktası haline geliyor. İşgücü varlığının baskı altında olduğu ve hizmet ve teslimat konusunda müşterin beklentilerinden geri adım atmadıkları günümüz koşullarında şirketler, verimlilik kazanımlarına yönelik planlarını desteklemek adına daha yüksek performanslı malzeme taşıma ekipmanlarına ihtiyaç duymaktadır.

"21 milyar $'lık küresel bir mühendislik müessesesi olan Doosan'ın büyüklüğü ve kapsamı, tasarım yenilikleri, yeni akü ve şarj teknolojileri yükseltmeleri, gelişmiş emniyet özellikleri ve seri genelinde performansı arttırıcı yenilikler getirerek depo ürün grubumuzda ciddi, sürekli yatırım yapmamıza imkan veriyor" şeklinde açıklama yapan  Doosan Industrial Vehicles UK CEO'su David Clarkson

, “Önümüzdeki aylarda, kapsamlı IC motor yelpazemizi ve elektrikli karşı dengeleyicili forkliftlerimizi tamamlayacak şekilde depo araçları grubumuzda sürekli güncellemeler yapacak ve yeni modelleri tanıtacağız. Bunların hepsi, açık alanlarda, fabrikada ve depolardaki geniş yelpazedeki endüstriyel faaliyetlere yönelik olarak dayanıklı ve güvenilir çözümler sunan güçlü bir marka olarak Doosan'ın pozisyonunu daha da destekleyen kapsamlı bir yeniden modelleme programının parçası." şeklinde devam etti.

Okunma 1711 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…