All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 01 Kasım 2019 14:39

Hyster, Depolama Alanından Tasarruf Etmeyi Amaçlıyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

1970'lerin başlarında yüksek raflı depoların yapımı, şirketlerin depolama kapasitelerini optimize etmelerini sağlayan, dar koridorlara özel forkliftlerin geliştirilmesine yol açmıştır. Günümüzde pek çok şirket, sürekli büyüyen online pazar nedeniyle yerleşim planını değiştirmeden depolama alanlarını arttırmak zorunda kalmaktadır.

Mevcut alanın optimize edilmesi

“ Depolarda, tipik bir karşı dengeli forkliftin manevra yapması için zemin alanının yüzde 50'sinden biraz daha fazla alana ihtiyacı vardır" şeklinde konuşan Hyster Europe’da Depo Sistem Uzmanı olan Jürgen Emmenegger, "Bu nedenle, dar koridorlara özel forkliftlerin veya daha yüksek raflı depoların kullanımı en maliyet-etkin çözümdür" şeklinde devam etti.

Süpermarketlerde ve perakende mağazalarda kullanılan Hyster® VNA ve yüksek kaldırıcılı sipariş toplayıcılar, dar koridorlardaki yüklerin taşınması ve depolanması için özellikle uygundur.

Verimli operasyon için depo ekipman çözümleri

Modele bağlı olarak, güçlü Hyster® C1.0-1.5 dar koridorlara özel forklift serisi, maksimum 1.500 kg'a kadar olan yükleri yaklaşık 17 metre yüksekliğe kadar kaldırabilmektedir. Forkliftler, alışılmadık şekil ve büyüklükteki ürünlerin taşınması için de uygundur. “Örneğin, uzun ve hacimli yükleri taşımak için özel olarak yapılandırılmış bir model sunuyoruz” şeklinde konuşan Emmenegger, “Dar koridorlara özel forklifti daha uzun bir çatalla donattık ve bu sayede iki metre uzunluğundaki alışılmadık yükleri bile taşıyabiliyor.” yorumunu yaptı.

Hyster'in yerden tasarruf sağlayan lojistik çözümleri geliştirmesinin en iyi örneği, bir tekstil lojistik şirketinin yarı otomasyonlu yüksek raflı deposunda dar koridorlara özel forkliftlerin kullanılmasıdır. Operasyonun merkezinde, gelişmiş bir endüksiyon sistemi kullanarak şeritlerinde kalmaları için yönlendirilen dört adet güvenilir Hyster® C1.3 dar koridor forklifti yer almaktadır. Bu sayede raflara sağdan veya soldan olan mesafeyi minimuma indirme imkanı sağlanarak yerden tasarruf edilmektedir.

Bu serideki modellerin akıllı çatal tasarımı onu sektörün en kompakt ve sağlamlarından biri yaparak yükün dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Döner çatal yanlara doğru itilirse entegre bir pantograf otomatik olarak açılarak en dar koridorlarda bile kamyonun azami yanal hareketle manevra yapabilmesine imkan vermektedir.

Göz seviyesindeki depo paletleri

Paletleri depolarken ve alırken operatör, mallarla aynı yükseklikte olan en uygun görüş açısına sahiptir. Bu sayede hasar riski azalırken, operatörün yükün altında çalıştığı yerlerdeki çözümlerde verimliliği arttırmaktadır.

Kapalı alanlara yönelik çatallı istifleme araçları

Yatan direk özellikli Hyster® çatallı istifleme araçları aslında perakende satış uygulamaları için tasarlanmış olup, halihazırda birçok işletme tarafından e-ticaret deposunda kullanılmaktadır. 7.5 metreye kadar kaldırma yüksekliği, küçük şasisi ve 1.400 kg'a kadar kaldırma kapasitesiyle bu forklift kapalı alanlarda çalışmak için idealdir. R1.0E, R1.2E ve R1.4E modelleri, yatırılabilir bir direk ile donatılmış olup, bu sayede operatör, paletleri raflarda istiflerken ve raflardan alırken uzaklaşmak zorunda kalmaz.

Yatan direk özellikli Hyster® çatallı istifleme araçları, direk ve baş üstü koruması boyunca mükemmel görüş sağlayan, diğer Hyster çatallı forkliftlerinde mevcut olanla aynı yüksek kaliteye sahip operatör bölmesiyle donatılmıştır. Bununla birlikte, sürücü konforunu artıran çok sayıda ergonomik iyileştirmeler de mevcuttur. Hyster® Tracker Fleet Management System ve çeşitli akü boyutları seçenekleriyle görevin zaman ve yük gereksinimine göre ayrı ayrı ayarlanabilen güç kaynağı gibi muhtelif sürücü destek seçenekleri de mevcuttur.

Kapalı alanlarda depolama için uygun maliyetli çözümler

“Kompakt S1.0E-1.2E serisi akülü istifleyicilerini özellikle dar alanlarda manevra kabiliyetine sahip forkliftlere ihtiyaç duyan şirketler için geliştirdik” diyen Emmenegger, “1.2 tona kadar kaldırma kapasitesine sahip bu istifleyiciler, çok iyi bir fiyat-performans oranı ile daha az yoğun uygulamalarda günlük depo işlemleri için uygundur.” şeklinde konuştu.

Okunma 1962 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…