All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Perşembe, 02 Ocak 2020 07:10

Toyota Logiconomi Forumu: “Hareketsizlik Bir Seçenek Değil”

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Geçtiğimiz hafta Toyota Material Handling, Microsoft, Vanderlande, Toyota Motor Europe, Ericsson, Bosch ve Eneo gibi lider şirketlerin ortak katılımıyla Amsterdam'da gerçekleştirilen Logiconomi Forumu tamamlandı. Üst düzey lojistik yöneticilerine en son teknolojileri keşfetme ve anlama ve Otomasyon, Mobilite, Yalın, IoT, 5G ve Enerji gibi çeşitli alanlarda uzmanlarla belirli sorunları tartışmak adına eşsiz bir fırsat sağladı.

Toyota Material Handling Europe'un Başkanı ve CEO'su Matthias Fischer “Son iki yılda müşterileri dinleyerek, lojistik dünyasında değişim hızının lojistik mesleği için ciddi zorluklar yarattığını kabul ettik Mevcut olan birçok seçimi açıklığa kavuşturmak için sağlam bilgi ve tavsiyeler sunmak için yeni bir etkinliğe ihtiyaç duyulduğunu görüyoruz. “Ancak bunun, uzmanlık bilgisine sahip diğer şirketleri de içeren işbirlikçi bir yaklaşım gerektireceğini biliyorduk, bu yüzden bu panel etkinliğinde ortaklarımızla birlikte çalışmaktan çok memnunuz” şeklinde konuştu. Etkinlikte ayrıca sürdürülebilirlik alanında lider bir şirket olan EcoVadis'in uzman tavsiyeleri de yer aldı.

Martin Fischer şu şekilde devam etti: "Logiconomi Forumu'nun teması "hareketsizliğin bir seçenek olmadığı" üzerineydi ve bu tema, taşıma işlemlerinde değişimin hızını ve birçok şirket için lojistik sistemlerinin etkinliğinin başarı veya başarısızlık açısından kritik öneme sahip olabileceği gerçeğini yansıtıyordu.

Bir başka kilit odak konusu, Toyota'nın kendi imalat yaklaşımının ve sektörün diğer tüm yönlerinin merkezinde olan yalın düşünce idi. Sıfır atık anlamına gelen "Zero Muda" için çabalıyoruz ve müşterilerimizin de nihayetinde benzer hedefleri olacağına inanıyoruz. Ayrıca günümüzün lojistik sistemlerinde işlerin doğru zamanda yapılmasının sadece atıkların elimine edilmesiyle maliyetten tasarruf sağlayamayacağını biliyoruz - ki bu aynı zamanda rekabetçi bir değer yaratabiliyor."

Logiconomi Forumu, katılımcıları pratik ve detaylı bir şekilde bilgilendirmeye ve desteklemeye yönelik oldukça sıradışı bir formata sahipti. Her delegeye belirli soruları ve ilgi alanlarını kaydetme fırsatı verilerek, bu alanda ilgili bir uzmanla birebir tartışmalar planlanmasına imkan verildi.

Sunumlar temel olarak kısa teknik brifingler etrafında yapılandırılmış, iletişimin basitliği ve farklı lojistik senaryolarda teknolojilerin nasıl kullanılacağına dair pratik rehberliğe odaklanılmıştır. Bunlar, konuşlandırmadan önce özerk araçların eğitimini mümkün kılan makine öğreniminin kullanılması da dahil olmak üzere fiziksel gösterilerle desteklenmiş ve mevcut süreçle birlikte bir günlük kesintisiz devreye alma için fırsatlar yaratılmıştır.

Okunma 1944 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…