All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Perşembe, 02 Ocak 2020 07:14

Süreç İçi Forklift Şarjı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Lojistik şirketi Wiferion, LogiMAT Stuttgart 2020 2. Salon A18 numaralı stantta endüstriyel elektrikli araçlar için enerji beslemesinin geleceğini gözler önüne serecek: Sarj ve depolama teknolojisi sistem sağlayıcısı, endüktif hızlı şarj sistemi “etaLINK 12000'i” ilk kez tanıtacak. Bu çözüm, otomatik güdümlü araçların (AGV'ler), endüstriyel araçların ve mobil robotların lityum-iyon pillerinin işlem içi şarjına imkan vermektedir. Bu nedenle şarj işlemleri, intralojitik prosedürlerine esnek bir şekilde entegre edilebilir. Ölçeklenebilir enerji çözümü, 12 kW çıkış ve % 93 verimliğe sahip olup, dünyanın ilk temassız pil şarj sistemidir. Bunun sonucunda tam otomatik şarj işlemleri ve % 30'a kadar daha fazla araç kullanılabilirliği elde edilmektedir.

etaLINK 12000, lityum-iyon teknolojisinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmaktadır. 12 kW çıkış gücü ile enerji çözümü, yüksek akımlarla işlem içi şarjı mümkün kılan dünyanın ilk temassız hızlı şarj sistemidir. Kablolu veya ray bağlantılı şarj teknolojileri, otomasyon derecesini ciddi şekilde sınırlandırmakta veya altyapıya maliyetli müdahaleler yapılmasını gerektirmektedir. etaLINK ise bir şarj pedi kullanılarak lojistik işlemlerdeki ve üretim ortamındaki kritik noktalara hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. Büyük yükleme bölgelerine ihtiyaç yoktur. Proses içi şarj, araçların enerji seviyesini sabit bir seviyede tutar. Sonuçlar: özellikle güç gereksiniminin arttığı saatlerde yerel pv sistemlerinin devreye sokulması geçmişte kalacak ve kullanılan piller fiş bağlantıları olan şarj işlemlerinde kullanılanlara göre önemli ölçüde daha küçük olabilecektir. Şarj kaynaklı durma süreleri de ortadan kaldırılabilecektir. Araç kullanılabilirliği % 30'a kadar artmaktadır. Wiferion bu şekilde, otomatik hale getirilemeyen ve yüksek işletme, montaj ve bakım maliyetleri ile ilişkilendirilen klasik şarj teknolojilerine ekonomik ve esnek bir alternatif sunmaktadır.

Wiferion'un patentli şarj teknolojisi, AGV'lere ve endüstriyel araçlara Tak ve Çalıştır ile monte edilen alıcı elektroniklerinin yanı sıra duvar kutusu ve şarj pedi içeren sabit bir verici ünitesinden oluşur. Bir araç şarj noktasına gelirse, şarj işlemi bir saniyeden daha kısa sürede otomatik olarak başlar. Aracın şarj istasyonuna hangi yönden yaklaştığı önemli değildir. Entegre bir CAN arayüzü, pil durumu ve enerji seviyesi ile ilgili verileri filo yönetim sistemine iletmektedir. etaLINK 12000 mevcut tüm akü sistemleri ile uyumludur.

Okunma 1182 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…