All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Perşembe, 02 Ocak 2020 07:15

Clark, IC Denge Ağırlıklı Ürün Yelpazesini 8t Modeliyle Genişletti

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Clark, içten yanmalı motora sahip denge ağırlıklı forklift yelpazesini genişletti. Endüstriyel forklift uzmanı firma, 900 mm yük merkezinde sekiz tonluk yük kapasitesine sahip yeni bir dizel forklift versiyonunu C80D900 model numarasıyla piyasaya sürüyor. Araç, halihazırda altı ila sekiz ton yük kapasitesine sahip mevcut C60-80 serisinde yerini alacak.

Tüm Clark araçlarında olduğu gibi, C80D900 de, yüksek kaliteli bileşenlerle sağlam, işlevsel tasarımı temsil eden, kanıtlanmış "kalıcılık" konseptine uygun olarak tasarlanmıştır. Bu model, tamamen kaynaklı bir kasa, sağlam bir direksiyon aksı ve dört adet yan destek silindirine sahip sağlam bir sekiz makaralı çatal taşıyıcıya sahip dayanıklı kaldırma tertibatını içermektedir. Kaldırma silindiri ve sessiz kaldırma hidrolikleri, 6.030 mm'ye kadar olan kaldırma yüksekliklerinde (üçlü dikmelerle) yumuşak, düşük gürültülü yük taşınmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu dizel forklift, yüzde 25 daha fazla kalan kaldırma kapasitesi sunarak fark yaratmaktadır.

Bunu başarmak için Clark, forklifti ağır yüklerin yoğun bir şekilde konuşlandırması için çok daha sağlam olacak şekilde tasarlamış olup, araçta yeniden tasarlanmış bir sürüş aksına mevcuttur ve şasi ile dikme güçlendirilmiş ve karşı ağırlık 500 kg daha ağır hale getirilmiştir. Yani forklift, örnek vermek gerekirse inşaat endüstrisindeki zorlu dış mekan konuşlandırma işlerine, inşaat malzemeleri ticareti ve odun işleme süreçlerine, metal işleme endüstrisine, kağıt ve içecek endüstrileri ile taşıyıcılar ve lojistik şirketleri için uygun şekilde üretilmiştir.

2300 devirde 55.4 kW güç üreten ve azami 29.4 km/h sürüş hızına ulaşan 3.6 L Deutz TD Motor güçlü hızlanma ve güvenilir kullanım sağlamaktadır. Araç, standart olarak tamamen otomatik 3 vitesli bir şanzıman ('Power Shift') ile donatılmıştır. Bu sayede yumuşak, hızlı bir vites değiştirme deneyimi ve güvenli manevra yapma imkanı sağlanmaktadır. Motor, şanzıman ve tahrikli aksının tamamı dekuple olduğundan titreşim ve gürültü en aza indirgenmiştir.

Bu serideki tüm forkliftlerde olduğu gibi, standart C80D900 de servis freni olarak düşük bakım gerektiren hidrolik çok diskli frenler ve kilitleme freni olarak bağımsız bir kampana fren ile donatılmıştır. Bu sayede yavaş ve hassas bir şekilde fren yapılmasına imkan verilmektedir. Frenlerdeki düşük aşınma ve yıpranma sayesinde işletme maliyetleri üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan uzun servis ömrünü garanti edilmiş olur.

Sekiz ton yük kapasitesine sahip bir forklifte göre C80D900, nispeten şık kaldırma donanımı profili ile kendisini fark yaratmaktadır. Ayrıca her tarafında büyük, geniş görüş sunan pencereler bulunmaktadır. Bu pencereler sürücüye mükemmel bir görüş açısı sağlarken, yükün ve çatallı taşıyıcının sınırsız engelsiz bir şekilde görülmesine imkan sağlar. Kaldırma donanımındaki zincirlerin ve hortumların iyi düşünülmüş bir şekilde düzenlenmesi sayesinde bu mümkün olmaktadır. Üçlü dikmelerle de iyi bir görüş sağlamak için Clark bu forklifte iki ana silindir yerleştirmiştir. Çok dar alanlarda ve deponun kritik bölgelerinde çalışmak için, isteğe bağlı geri vites kamerası veya yeni 360 derecelik kamera sistemi Clark SafeView@360 ile güvenlik artırılmıştır.

Bakım kolaylığı ve sürücü konforu da birçok opsiyonla birlikte gelen yeni aracın önemli unsurları arasındadır.

Okunma 1233 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…