All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Perşembe, 02 Ocak 2020 07:16

Linde, Yeni Nesil IC Karşı Ağırlıklı Forklifteri Sundu

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Linde Material Handling, portföyüne yeni nesil bir IC karşı ağırlıklı forklift ekleyerek intralojistik alanında geleceğe uygun bir "İsviçre Çakısı" oluşturdu. Şirket, 2.0 - 3.5 ton yük kapasitesindeki hidrostatların insan ve makine arasındaki etkileşimi bir üst seviyeye taşıdığını ve kullanılabilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve güvenlik açısından yeni standartları belirlediğini söylüyor.

Sıfırdan geliştirilen bu forklift nesli kapsamlı bir veri anketine dayanıyor: 26 ülkeden yaklaşık bin forklift sürücüsü ve filo yöneticisi, uzun saatler süren “forklift atölyeleri” sırasında araçları değerlendirmiş ve basamak tasarımından servis için kolay erişilebilirliğe kadar olan isteklerini dile getirmiştir. “Müşterilerimizin sesine kulak verdik ve yorumlarını geliştirme mühendislerimize ilettik” diyen Linde Material Handling Ürün Yönetimi Endüstriyel Forkliftler Kıdemli Başkan Yardımcısı Stefan Prokosch şöyle devam etti: "Çabalarımız sonuç verdi: “Yeni araçlar, sürücüleri benzeri görülmemiş bir şekilde destekliyor ve koruyor; piyasadaki en düşük maliyetli forkliftler ve kablosuz iletişim sayesinde malzeme akışını daha şeffaf ve üretken kılmaktalar. ”

Endüstri 4.0'a hazır

Önemli bir yenilikçi özellik olarak kamyonlar standart donanımda tamamen ağa bağlı olarak gelmektedir: En katı güvenlik standartlarına tabi olarak, ilgili araç verileri, Batı Avrupa'da bulunan ve müşteriler ile satış ortakları tarafından erişilebilen merkezi bir bulut sunucusuna iletilir. Buna karşılık veri de alınabilir ve işlenebilir. Bu şekilde, bundan sonra kablosuz şekilde yazılım güncellemelerini gerçekleştirmek ve yük ağırlığı göstergesi gibi işlevleri etkinleştirmek mümkün olacaktır. Stefan Prokosch: “Gelecekte, forkliftleri tüm yaşam döngüleri boyunca değişen müşteri ihtiyaçlarına, hatta henüz bilmediğimiz ihtiyaçlara bile adapte edebiliriz.” Şu anda bile, servis söz konusu olduğunda açık bağlanma özellikleri önemli bir avantajdır: Truck Health Management (Kamyon Sağlık Yönetimi), uzaktan tanılama ve öngörücü bakım, aracın kullanılabilirliğini arttırmakta ve maliyetleri düşürmeye yardımcı olmaktadır.

Gelişmiş görünürlük sayesinde artan güvenlik ve verimlilik

Sınırsız 360 derecelik görüş açısı, forkliftleri kullanırken hızlı, hassas ve güvenli mal taşıması için önemli bir önkoşuldur. Özellikle bu açıdan, Linde Material Handling tasarımcıları bir keşifte bulundu: Sadece kaldırma direğinin ötesindeki alanları, önceki modele kıyasla heyecanlandırıcı bir şekilde yüzde 20 oranında artmıştır. İnce A direkleri ve asimetrik direk profilleri, yükü milimetre hassasiyetinde konumlandırmayı kolaylaştıran ek görüntüleme pencereleri sunmaktadır. Daha yassı hale getirilmiş karşı ağırlık daha iyi bir arka görüş sağlamakta olup, güçlendirilmiş cam tavan, maksimum görüş alanını mümkün olan en iyi koruma ile birleştirmektedir.

Yeni Linde H20 - H35 modellerinin hava koşullarına dayanıklı kabini de tamamen cam kapılar sayesinde optimum yan görüş açısı sunmaktadır. Ek olarak, baş üstü yan yatma silindirleri ve yük taşıyıcı kasa içeren “Koruyucu Kasa” konsepti direk dengesi ve maksimum artık yük kapasitesi sağlar. Güvenlik açısından, Linde Material Handling “Vision Zero” özelliğinin peşinden gitmektedir: Uzun vadede, kaza sayıları sıfıra indirilecektir. Göz kamaştırıcı olmayan aydınlatmalar için LED Şeritler ve VertiLight gibi aydınlatma seçenekleri, sürücüye önemli ek bilgiler sağlayarak hataların ve kazaların önlenmesine yardımcı olan Linde Safety Pilot ve Linde Safety Guard uyarı ve destek sistemleri dahil olmak üzere "akıllı yolcuların" yaptığı gibi bu çabaya destek olmaktadır. Linde Load Assist standart olarak gelmektedir. Yük kapasite sınırına yaklaştığında aktif olarak müdahalede bulunur.

Teknoloji insanların hizmetinde

Yine de malzeme taşımada en önemli etken faktör hala insan olan operatördür. Ve ortamları ne kadar ergonomik ve güvenli olursa, o kadar iyi çalışırlar. Yeni nesil Linde forkliftlerde sürücünün merkeze konumlandırılmasının nedeni budur: Forkliftin basamağı yalnızca 465 milimetre yükseklikte olup, öncekinden iki kat daha geniştir. Müstakil olarak ayarlanabilir sırt destekli ve otomatik ağırlık ayarlamalı ısıtmalı süper konforlu koltuğa kadar on iki farklı sürücü koltuğu seçeneği mevcuttur. Kokpit, 10 cm'den fazla yükseltilmiş tavan boşluğu sunmakta olup, serbestçe yapılandırılabilir düğmeler kol dayanağına entegre edilmiştir (Linde Yük Kontrolü). Tüm forkliftlerde elektronik emniyet kemeri izleme fonksiyonu bulunmaktadır: Sürücü emniyet kemeri takmıyorsa, forklift sadece çok düşük hızda gidecektir.

Maksimum derecede sürdürülebilir

Linde Material Handling uzmanı Prokosch'a göre, IC tahrik, güçlü performansı ve kolay kullanımı nedeniyle öngörülebilir gelecek için birçok müşteri için bir numaralı seçenek olmaya devam edecektir. “Bu yüzden enerji tüketimini optimize etmeye ve ..........arttırmaya büyük önem verdik.

Okunma 1235 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…