All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 07 Mart 2020 22:52

İngiltere, Hollanda, Polonya, Makedonya, Romanya, Bulgaristan bayilerinin yanı sıra Dubai, Endonezya ve Mısır’da bayilik tesis eden Wagger, “Think Big! Hold The World" Markasının büyümesi ve gelişmesi için ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyor. Me

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Türkiye'nin lider imalat sanayi fuarı WIN EURASIA, 12-15 Mart tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB desteği ile organize edilen fuar, Türkiye sanayisinin 2020 stratejisinde yer alan öncelikli ülkelerle Türk üreticileri bir araya getirecek. Yeni yılın küresel büyüme beklentilerini olumsuz etkileyecek gelişmelerle başladığına dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, "Özellikle Çin'de yaşanan virüs salgını, Avrasya bölgesindeki ticari işbirliklerinin önemini daha da arttırdı. Dünya ticaretinin olağan seyrinde devam edebilmesinde Türkiye gibi hızlı gelişen ülkeler önemli bir rol üstlenecek. Türk firmaların son teknoloji üretim potansiyelini sergileyeceği alan da bu yıl yine WIN EURASIA olacak" dedi.

Türkiye’nin ileri teknolojiye sahip yerli sanayi ürünlerini uluslararası arenaya taşıma vizyonuyla düzenlenen WIN EURAISA, 12-15 Mart tarihleri arasında 20 ülkeden 1.400 markayı Türk üreticilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Yeni konseptini Makineleri Üreten Makineler olarak belirleyen WIN EURASIA, sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemi bir araya getirecek. “Makineleri Üreten Makineler” sloganıyla en yeni teknolojilerin görücüye çıkacağı fuar Metalworking EURASIA, SurfaceTechnology EURASIA, Welding EURASIA, IAMD EURASIA, IES EURASIA ve CeMAT EURASIA katılımcı ve ziyaretçilerini tek çatı altında buluşturacak.  

Türkiye’de kamunun tam desteği ile yatırımlarına yön veren makine sanayinin uluslararası alanda bir üst lige çıktığını ifade eden Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, şunları söyledi; “Makine sanayii, uluslararası ticarette önemli bir yere sahip, ayrıcalıklı bir faaliyet alanı. Bu alanda yerli üretim gücüne sahip olan ülkeler rekabette de önemli avantajlar elde ediyor, ekonomide öne geçiyor. Türkiye’de de makine sanayii, ülke ekonomisi dünya devleri arasına sokabilecek, teknolojik rekabette hak ettiği konuma taşıyacak stratejik bir sektördür. İlgili kamu kurumları ve özel sektör Türkiye’nin bu gücünün farkında ve sektörü geleceğe hazırlama noktasında önemli başarılara imza atılıyor. Makineleri üreten makinelerin fuarı WIN EURASIA bu yıl da tüm imalat sanayiini İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor.”

Türkiye sanayisinde gelişime paralel olarak yeni ihtiyaçların ortaya çıktığını ve bu yeni ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verebilmek için WIN EURASIA’nın da yenilendiğini belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları söyledi:

“Avrasya bölgesinde ticari işbirliklerinin büyük önem kazandığı bu dönemde, Türkiye sanayisinin büyüme hızı WIN EURUASIA’nın da yenilenmesini kaçınılmaz kıldı. Bu yıl fuara 20 ülkeden 1.400 marka standlı katılım gerçekleştirecek. İhracatta artış hedeflenen ülkelerden temsilciler B2B görüşmeleriyle Türkiye’nin üreticileriyle bir araya gelecek. Devlet destekli Alım Heyeti Programları çerçevesinde başta Başta Almanya, Cezayir, Rusya, B.A.E, Bulgaristan, Suudi Arabistan, Katar, Hindistan, Lübnan, Mısır, Tunus, Ürdün, Yunanistan, Kosova, Sırbistan, Fas, Ukrayna olmak üzere 100’ü aşkın ülkeden sektörün önemli firmalarının üst ve orta düzey temsilcileri ve satın alma heyetlerini fuarımız süresince ağırlıyor olacağız. 12 – 15 Mart tarihleri arasında WIN EURASIA’da bu yıl teknolojiye her zamankinden çok daha fazla yer ayırdık. Türkiye’nin ileri teknolojisini tüm dünyaya tanıtmak ve yerli teknolojiye yönelik yatırımları teşvik etmek istiyoruz. WIN EURASIA 2020’nin sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının da desteğiyle, Türkiye ekonomisine daha fazla katma değer kazandıracak bir organizasyon olacağına inanıyoruz.”

İlk yerli endüstriyel 5G teknolojisi 12 – 15 Mart WIN EURASIA’da görücüye çıkıyor

Otonom sistemlerden robot insan etkileşimine, anlık ısı haritası ve üretim takibinden karanlık fabrikalara, yapay zekâdan, derin öğrenmeye ve bulut sistemine kadar farklı teknolojik ürünler, canlı olarak Türkiye’de ilk kez WIN EURASIA 5G Arena’da gösterilecek. Akıllı üretim için 5G vizyonu doğrultusunda Türkiye sanayisinin ilk 5G uygulamaları 1. Salon Festival alanında görücüye çıkacak. Yerli ve milli 5G ağı ve baz istasyonunun yer alacağı bu özel alanda Türkiye’nin ilk endüstriyel 5G  uygulamaları olan  insan-robot-bulut ve sensör etkileşimi canlı olarak test edilecek. 

Fuar kapsamında düzenlenecek Endüstri 4.0 Festival Alanı, 5G Arena, Karanlık Fabrika ve WIN 4.0 Uygulama Alanı, Dijital Fabrikalar Özel Alanı ve ENOSAD Forum Alanı katılımcı ve ziyaretçilere son teknoloji üretim kanalları hakkında bilgi verecek. 

WIN EURAISIA’da hayata geçirilen özel alanlarda birçok teknolojik yeniliğin ilk defa sahne alacağını belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Belkıs Ertaşkın şunları söyledi; “Endüstri 4.0 Festival Alanı, dijital dönüşüm ile Endüstriyel 5G ana temasıyla 45 firmaya ev sahipliği yapacak. 1. salonda yer alan ENOSAD Forum alanı ise 100’den fazla davetli konuşmacıyı bir araya getirecek. “Fabrikalarda Dijital Dönüşüm Konferans Programı”nda ise Türkiye sanayisinde dijital dönüşüm süreci ele alınacak. WIN Eurasia 2020’de katılımcı ve ziyaretçilere özel kurgulanan 5G Arena’da, gerçek zamanlı endüstriyel 5G teknolojisi Türkiye’de ilk defa sergilenecek.”

Türkiye, Metal Working ve Yüzey İşleme Sektörlerinin Üretim Üssü Olacak

Fuarın, İmalat sektörü ve ülke ekonomimiz açısından önemine değinen Ertaşkın, şunları söyledi; “WIN EURASIA Fuarı tüm sektörü tek çatı altında buluşturması sebebiyle Türkiye’nin yüzey işleme sektörü açısından da öncelikli bir yere sahip. Fuarımızda yer alan teknolojilere ihtiyaç duyan beyaz eşya, otomotiv, mücevher, gemi ve havacılık sanayiindeki büyümeye paralel olarak her geçen yıl WIN EURASIA’ya ilgi artıyor. Yüzey işleme sektöründeki firmalar, deneyimlerini ve bölgesel bağlantılarını kullanarak bu alanda önemli işlere imza atıyor. Bu açıdan da WIN EURASIA fuarımız bu potansiyeli ortaya koyacak önemli bir platform sunuyor.”

“Bunun yanı sıra yine WIN EURASIA Fuarı bünyesinde yer alan Metalworking EURASIA, metal işleme ve biçimlendirme sanayii için hem katılımcı hem ziyaretçi tarafında uluslararası potansiyeli en yüksek fuarlardan biri. Sektörün önde gelen kuruluşlarıyla işbirliği içinde düzenlediğimiz bu fuar, yüksek ihracat potansiyeli olan faaliyet alanlarına hitab ediyor. Makina hollerimizi ComVac basınçlı hava ve Makim özel alanımız ile daha da zenginleştirdik. Ayrıca fabrikalara anahtar teslimi tesis kuran firmalarımızda artarak yerlerini aldı. Bu yıl hedef ülkelerden önemli alıcıları fuarımız bünyesinde yer alan değerli Metalworking katılımcılarımız ile biraraya getirerek ülkemiz sanayisine daha fazla katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Kaynak ve kesme teknolojileri alanında Türkiye de sektörü birleştiren tek fuar olmamız da WIN EURASIA’nın önemini arttıran temel unsurlardan bir diğeri.”

Fuarın Odak Noktalarından Biri de Lojistik 4.0

Fuarda katılımcı ve ziyaretçiler, lojistik bilişimi, toplama ve paketleme, yönetim & hizmet, kaldırma ve taşıma sistemleri ile depolama & yükleme gibi önemli ürün gruplarındaki son teknolojileri görme ve deneyimleme fırsatını WIN EURASIA çatısı altında CEMAT EURASIA’da bulacak. CeMAT EURASIA’nın bu yıl, Endüstri 4.0 ile Lojistik 4.0 arasındaki etkileşime odaklanacağını CeMAT EURASIA, son trend teknoloji ve uygulamalarını 12 – 15 Mart tarihlerinde WIN EURASIA’da sergileyecek.

Enerji Verimliliği WIN EURASIA Çatısı Altında IES EURASIA’da

WIN EURASIA çatısı altında gerçekleşecek Industrial Energy Systems EURASIA fuarı Enerji Verimliliği Mottosu ile elektrik enerjisi üretim sistemleri, güç tedariki, iletimi, dağıtımı, depolama, enerji ve bina otomasyonu yanında enerji yönetimi konularına odaklanıyor olacak. Çeşitli coğrafyalardan elektrik elektronik ile ilgili  farklı hedef sektörlerden ziyaretçileri ağırlayacak fuar kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek “Jeneratör Özel Bölümü” yer alacak.  Yenilenen çehresi ile IES EURASIA kapsamında dikkat çeken bir diğer önemli gelişme ise ETMD derneği tarafından sektörün gelecek vizyonuna katkı koyacak bir seminer ve ilk olarak üyelerinin yer aldığı özel sergi alanının da yer alacak olması. Ayrıca ziyaretçiler 7 No’lu salonda yer alacak ve sektörün gündem konularının tartışılacağı IES  Forum alanını fuar süresince ziyaret edebilirler.

İş Dünyasından Tam Destek

Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB desteği ve Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED), Akışkan Gücü Derneği (AKDER), Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD), Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD), İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER), Makina İmalatçıları Birliği (MİB), Robotik ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği  (ROBODER), Makine ve Aksanları İhracatçıları Birliği (MAİB), Istanbul Sanayi Odası (ISO) gibi sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının işbirliğinde düzenlenen WIN EURASIA,  iş dünyası tarafından da ilgiyle takip ediliyor. 

İnovatif Yerli Projeler Ödüllendirilmeye Devam Edilecek

WIN EURAISA bu yıl 2’inci kez “WINOVATION” yarışmasının ödül törenine sahne olacak. Hannover Fairs Turkey ve ENOSAD işbirliği ile düzenlenen yarışmada ürün, hizmet, tasarım, teknoloji, teknik altyapı, çözüm, iş modeli, organizasyon ve sosyal çevre gibi konu başlıkları altında teknik inovasyon ağırlıklı, özgün tasarımlı projeler ödüllendirilecek. 12 Mart 2020 tarihinde fuar kapsamında düzenlenecek törende dereceye giren ilk 3 projeye yıl boyunca tanıtım ve pazarlama desteğinin yanında, WIN EURASIA 2021 fuarına katılım teşviki verilecek. 1’inciye ise bu desteklerin yanısıra HANNOVER MESSE 2020 Fuarı’na gidiş-dönüş uçak bileti ve 3 günlük konaklama ödülü verilecek.

Sektörün Buluşma Noktası 12 – 15 Mart’ta WIN EURASIA Olacak

Sektörün önde gelen kurumlarının da desteğini alan fuarda metal levha işlemeden yarı işlenmiş ve işlenmiş ürünlere, şekillendirme teknolojilerinden, işleme teknolojilerine, bağlama/ekleme teknolojilerinden, makina ekipmanları ve komponentlerine kadar metal işleme sanayinin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. Makine imalatının yanı sıra kapsayan fuar, alt ürün guruplarıyla birlikte sektörün tüm bileşenlerini tek çatı altında bir araya getirecek. 

Sadece sektör profesyonellerine yönelik düzenlenen ve tüm imalat sektörünü tek çatı altında buluşturan 27.Uluslararası WIN EURASIA fuarını ve fuar bünyesinde yer alan kontenjanla sınırlı konferans ve seminerleri ücretsiz ziyaret edebilmek için www.win-eurasia.com ’dan ücretsiz online biletinizi temin edebilirsiniz.

Okunma 398 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…