All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 07 Mart 2020 22:58

NextGen mobil robotlar için akü gereksinimleri

Öğeyi Oyla
(0 oy)

AGV'ler biçimindeki mobil robotlar yaklaşık yirmi yıldır piyasada. Ancak sektördeki güncel bir yenilik, akü piyasasının cevap vermesi gereken yeni güç gereksinimleri yaratmaktır. Robot akü üreticisi Accutronics'in pazarlama müdürü Michele Windsor,yeni ürünleri ile ilgili bilgi verdi.

Bir zamanlar, mobil robotlar depolama ve lojistik rolleriyle sınırlıydı. Ancak, işbirlikçi robot pazarındaki ilerlemeler 1000 lbs'nin üzerinde yük taşıma kapasitesine sahip üretime hazır mobil robotlar getirdi. Kuka, Omron ve Clearpath gibi Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa genelinde kurulu uygulamalara sahip çok gelişmiş sistemler sunan şirketler için oyun değiştirici olmuştur. Kuka'nın KMR iiwa ve Clearpath'ın OTTO gibi robotları en iyi otonom navigasyona sahip AGV'ler ve üzerine monte edilmiş geleneksel bir altı eksenli robot olarak düşünülür ve makinenin tesisin sürekli olarak yeniden dağıtılmasına izin verir. Genellikle vinç benzeri ayaklar ile donatılmıştır, robotun yerine sabitlenmesini sağlar ve doğruluk ve saygınlık için gereken sabit platformu sağlar. Modern mobil robotların özerk doğası bir başka oyun değiştiricidir. Geleneksel AGV'ler, tesisin çevresindeki çok eski moda tramvay tarzı manyetik hatlar veya çok gelişmiş petek tarzı yüksek hızlı sistemler olabilen izleri takip eder. Ancak otonom robotlar çevrelerine cevap verebilir ve bir tesiste nasıl dolaştıklarına dair kararlar verebilir. Birincisi otobüsler gibi, tek bir rotayı güvenilir bir şekilde takip ederken, ikincisi daha çok Ubers'e benziyor - gerektiği gibi yön ve amacı aktif olarak değiştiriyor.

Mobil robotlara ilgi

AGV'lerin şebeke beslemesinden kurtarılmasına izin vermek, aküler gibi taşınabilir güç çözümleridir. Yine, aküleri şarj etmek için birkaç farklı seçenek vardır; şarj etme veya akü değiştirme stratejisi. Fırsat şarjı AGV'lerin vardiyalı çalışmasını ve günde birkaç kez şarj istasyonuna dönmesini gerektirir. Öte yandan akü değişimi, manuel olarak veya otomatik olarak tamamen şarj edilmiş bir akü ile değiştirilebildiğinden, AGV'yi hızlı bir şekilde tekrar harekete geçirmek için idealdir. O kadar çok seçenek mevcutsa, otonom mobil robotların 2019'daki Chicago'daki Otomatik ticaret fuarında ana temalardan biri olması şaşırtıcı değil. Aslında, eğilim o kadar önemliydi ki, 2021'de Detroit'te yapılacak olan bir sonraki Otomatik şovun yeni nesil mobil robotların baskın olması bekleniyor.
Genel olarak, AGV tabanı ve üzerinde çalışan endüstriyel robot aynı aküyü kullanır. Sonuç olarak, on iki saatlik bir çalışma süresine sahip olabilecek bir AGV, bu çalışma süresini yarıya indirebilir. Bu bir sağlık ve güvenlik sorunu sağlamamalıdır, çünkü şu anda piyasada bulunan robotlar, özel olarak tanımlanmış bir başlangıç ​​pozisyonuna geri dönmeye çalışmaktan ziyade kesintiye uğrarlar. Ancak, yeni robotlar veya daha az güvenilir üreticiler tarafından pazara daha fazla robot tanıtıldığından, bu bir sorun yaratabilir. Tehlike, gelecekteki yinelemelerin bu güvenlik yedeğini paylaşmamasıdır. Monte edilmiş mobil robotların sadece birkaç yıl önce kurgu olduğu hızla değişen robotik dünyası, akü üreticilerinin aynı hızla gelişmesi gerektiği ve robot OEM meslektaşlarımız kadar esnek olmamız gerektiği anlamına geliyor. Bunu Accutronics'de, ayak izinden hacim güç yoğunluğuna kadar gereksinimlerine tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi sağlamak için mobil robot üreticileri ile çalışmamıza izin veren Accupro özel tasarım ve üretim hizmetimizle başardık.

Okunma 399 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…