All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 07 Mart 2020 23:06

Doğru kullanım hayat kurtarır

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Doğru kullanıldığında platformalar, sadece işlere yardımcı olmakla kalmaz, diğer güvenlik risklerini azaltabilir. Örneğin, bir çalışanın omuz seviyesinde veya üzerinde çalışması nedeniyle yaşayabileceği boyun, sırt ve omuzlarda yaralanma riskini minimuma indirir

Doğru kullanıldığında, platformalar sadece işlere yardımcı olmakla kalmaz, diğer güvenlik risklerini azaltabilir. Örneğin, bir çalışanın omuz seviyesinde veya üzerinde çalışması nedeniyle yaşayabileceği boyun, sırt ve omuzlarda yaralanma riskini minimuma indirir. Ancak bu, platformların kendi güvenlik risklerini oluşturmadıklarını anlamına gelmez. Bu yüzden platformların güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağının bilinmesi önemlidir. Bu durum, kiraz toplayıcıları, kova kamyonları ve makas kaldırıcıları da dahil olmak üzere, her biri farklı ve hatta diğerinin karşıtına bile kumanda edebilecek  farklı platformlaın olması gerçeğiyle karmaşık bir durum oluşturuyor.

Basit önlemler

Sonuç olarak, platformlarla çalışırken uygun eğitim almak ve güvenlik prosedürlerini takip etmek önemli. Aşağıdaki üç ipucu bilmeniz gereken her şey değildir, ancak güvenli bir şekilde çalışmaya doğru ilk başlamanız gerekir.

Önce eğitim alın:Her yetkili platform operatörü, kullanılan platformun tipi ve modeli ile ilgili deneyime sahip kalifiye bir kişiden eğitim almalıdır. Bu eğitim üreticinin talimatlarındaki tavsiyelere uymalı ve operatörler bir platformu kullanırken daima üreticinin talimatlarını takip etmelidir.

Platformda çalışırken emniyet kemeri takın: Platformda çalışırken daima bir tam vücut düşme koruması emniyet kemeri takın. Düşme önleyici emniyet kemerinizin D halkasına ve kordonun diğer ucuna asansörün sepetinde veya bomun üzerinde bulunan çapalara bir kordon bağlayın. Kordonunuzu ASLA platformun korkuluklarına bağlamayın.

Böyle bir durumda bir kayış kullanılması, beklenmedik bir şekilde başka bir nesne veya araç tarafından vurulursa, düşmekten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Enerji hatlarını kontrol edin:  Enerji hatları platformlar için ciddi bir tehlikedir. Bir platformu kullanmadan önce mümkün olduğunda, enerji hatlarının enerjisinin kesilmiş olmasına dikkat edin.

Okunma 866 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…