All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 07 Mart 2020 23:08

AGV uygulamalarında Bolzoni Auramo ortaklığa gidiyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Malzeme elleçleme dünyasında uygulanan otomasyon çözümleri sürekli gelişmektedir. Otomatik Kılavuzlu Araçlar bu değişikliğe dahil olup, günümüzde forklift ve ataşman üreticileri için yeni bir meydan okumayı temsil etmektedir.

Sanayi 4.0 felsefesini uygulayan tesisleri desteklemek için stratejik bir seçenek olan AGV çözümleri, bu proje ana çerçevesine entegre olmaktadır ve yenilikçi süreçler geliştirmek için anahtar bir araç haline gelebilmektedir.

Ana AGV üreticileriyle sıkı bir işbirliği içerisinde, Bolzoni Auramo, doğrudan AGV kontrol ünitesi tarafından kontrol edilen ve yönetilen belirli sensörlerle donatılmış bir dizi ataşman geliştirdi.

İnovasyon ve esneklik.

Bolzoni'deki en son teknoloji geliştirme, tamamen elektrikli tahrikli ataşmanların tasarlanması ve üretilmesi olmuştur. Hidrolik kullanılmama ihtimalinin daha temiz çevre, AGV kontrol sistemi ile daha iyi ve daha verimli bağlantı, daha hassas, güvenilir ve tekrarlayan hareket ve farklı bağlantı işlemlerinin doğru konumlandırılması gibi oldukça fazla faydası bulunmaktadır. AGV'nin çatalları farklı palet boyutları için konumlandırması gerektiğinde, elektrikli aktüatörler tarafından çalıştırılan, kontrolü kolay ve konumlandırması daha hassas olan bir Bolzoni Auramo elektrik tahrikli çatal konumlandırıcı kullanabilir. Bir bidonu döndürmek gerekse de yine aynısı geçerlidir. Elektrikle çalışan döndürme cihazı işi çok daha iyi, temiz ve kolay bir şekilde yapabilir.

Tamamen elektrikle çalışan 360 derece dönebilen kutu kelepçesi.

Bu nedenle, önemli bir AGV üreticisi, dünya çapında bir tütün üreticisinin tütün kutularını döndürerek kelepçeleme, istifleme ve boşaltma göreviyle yüzleşmek zorunda kaldığında, Bolzoni Auramo ile işbirliği yapmaya ve tamamen elektrikle çalışan, 360 derece dönebilir kutu kelepçelerini birlikte tasarlamaya karar verdiler.

Dar koridorlu AGV için Bolzoni Auramo üçlü kafa.

Elektrikle çalışan Bolzoni Auramo üçlü kafa ile donatılmış dar koridor AGV'leri kullanan ve dünya çapında faaliyet gösteren yiyecek ve içecek endüstrisinin önde gelen üreticilerinden biri için de aynı konsept kullanılmaktadır. Elleçleme ekipmanında hidrolik sıvıyı önleme imkanının ötesinde, AGV üreticisi üniteyi daha iyi kontrol edebilmekte ve kafanın koridorun içinde 180 derece dönmesi sağlanmakta, operasyon hızını arttırmak için büyük avantaj elde edilmekte, dolayısıyla depolama sisteminin verimliliğinde de artış sağlanmaktadır.

Otomotiv endüstrisi için tasarlanmış tam elektrikli çatal konumlandırıcı.

Ayrıca, AGV'de başka bir dünya lideri ve otomatik çözüm sağlayıcı ile işbirliği yapan Bolzoni Auramo, otomotiv endüstrisi için tam elektrikli çatal konumlandırıcıları geliştirdi. Elektrikli aktüatör sayesinde üniteler, taşınacak yüke bağlı olarak çatalları hassas bir şekilde konumlandırabilmektedir. Ataşmanlara monte edilen komple sensör seti, AGV'nin farklı görevlerden faydalanmasına ve üretim ve depolama süreçlerindeki tüm taşıma ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır.

İpek kağıt endüstrisi için tasarlanan Bolzoni Auramo rulo kelepçesi.

Kağıt dünyasında, özellikle kağıt mendil üretim tesislerinde, büyük ruloları işlemek için gerekli olan olan oldukça ağır makineler ve önemli sıkıştırma kuvveti, teknik kararın daha geleneksel hidrolik çözümlerine yönelik olmasına yol açmaktadır. Kuzey Amerika'daki en büyük tesislerden biri için kağıt mendil üretimi ve dağıtımında dünya lideri bir şirket, ana bobinlerin (ağırlığı 5 ton'dan ve çapı 3 metreden fazla) nakliye ve depolama süreçlerinin yönetiminde Bolzoni Auramo tahsisli kelepçelerle donatılmış ağır sanayi LGV'lerin kullanımında karar kılmıştır. Hidrolik sistem ve sensör seti, LGV üreticisi ile birlikte tasarlanmış olup, otomatik makinenin kontrol sistemine uyması için özel olarak ayarlanmıştır.

AGV çözüm sağlayıcıları, müşteri süreçlerini iyileştirmek için en iyi araçları sunmak adına Bolzoni Auramo ile işbirliğine güvenebilmektedirler.

Okunma 1009 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…