All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazar, 08 Mart 2020 09:22

Forklift dünyasında oyunun kuralları değişiyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Jungheinrich, P30i ismi ile tanıtımı yapılan ve bir dizel motorun gücü ve sürüş konforuna sahip ilk lityum iyon forkliftini “forklift dünyasında bir oyun değiştirici” olarak tanımlıyor. Jungheinrich’in 2030 yılında bu makineyi piyasaya süreceği belirtiliyor.

Jungheinrich, Hamburg'daki 'Innovations and Highlights 2020' basın konferansında karşı denge ağırlıklı forkliftin geleceğini sundu. P30i adlı önizleme forklifti, dizel forkliftin gücüne sahip elektrikli bir forklift. Jungheinrich AG Satış ve Pazarlama Kurulu Üyesi Christian Erlach, “P30i, bir dizel motorun gücü ve sürüş konforuna sahip ilk lityum iyon forklifti ve dolayısıyla denge ağırlıklı forklift dünyasında bir oyun değiştirici, Jungheinrich 2030 yılı sonunda P30İ’yi piyasaya sürecektir” dedi.

Dış mekan kullanımı için en güçlü elektrikli forklift

EFG P30i için Jungheinrich, yeni hidrostatının şasisini daha da geliştirdi, elektrikli sürücüyü ve en yeni yüksek voltajlı lityum iyon teknolojisini birleştirdi. Çerçeve, operatör koruma kabini ve lastikler zorlu dış mekan kullanımı için özel olarak tasarlandı. Karşı ağırlıktaki sert kauçuk tamponlar EFG P30i'nin gücüne tanıklık ediyorr. Araç iki elektrik motoru ile çalışıyor. Araca, her biri 25 kWh'lik iki modüle kalıcı olarak takılan bir lityum iyon akü, üç vardiyada yoğun kullanım için yeterli güç sağlıyor. Yeni geliştirilen konforlu şarj soketi ve ergonomik şarj fişi, ara şarjı gelecekte yakıt ikmali kadar basit ve hızlı hale getirecek. Yüksek voltaj teknolojisiyle birlikte, bu P30i'ye dış mekan kullanımında özellikle yüksek kullanılabilirlik ve daha fazla güç sağlıyor.

Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik

P30i, klasik elektrikli dengeleme forkliftlerinden yüzde 25 daha yüksek bir kaldırma hızına sahip. Tırmanma yeteneği klasik bir EFG'den üçte bir daha iyi. Lityum iyon akülerin modüler düzeni sayesinde Jungheinrich, geleneksel akü ile  çalışan forkliftlere  kıyasla önemli ölçüde ağırlık tasarrufu yapmayı başardı. Bu, forkliftin çalışma hızını arttırırken aynı zamanda enerji tüketimini de azaltıyor. P30i, bir yanmalı motorun gücünü, sağlamlığını ve sürüş konforunu bir elektrikli forkliftin ekonomisi ve emisyonsuz çalışması ile birleştiriyor. Enerji verimliliği, ergonomi ve sürdürülebilirlik açısından P30i yeni standartlar belirliyor ve dizel forklift için sonun başlangıcı olarak değerlendiriliyor.

Ergonomik çalışma alanı

Makine, özellikle düz olmayan zeminde çalışırken, daha uzun dingil mesafesi ve şasiden ayrılmış bir sürücü kabini daha sessiz kullanım sağlıyor. Bu nedenle P30i operatör için, elektrikli denge forkliftleri  ile daha önce elde edilemeyen bir çalışma konforu sunuyor.  Lityum-iyon akü modülleri istif aracına tam entegre olduğundan, kabinin altındaki akü teknesi bir EFG'de ilk kez çıkarılabilir. Sonuç, operatör için önemli ölçüde daha fazla bacak boşluğuna sahip oldukça büyük bir alan. Aynı zamanda, operatörün taşınan mallara ve araç ortamına ilişkin çok yönlü görüşü iyileştirilmiş. Sonuç, operasyonda artan güvenlik. Yeni konforlu koltuklar, güçlü bir ısıtma sistemi ve klima, sürücü için ek iyileştirmeler olarak dikkat çekiyor.

Emisyonsuz ve kaynak tasarrufu

EFG P30i ile Jungheinrich kaynak tasarrufu sağlayan intralojistik için rotayı belirliyor. Böylece birçok müşterinin kendi ekolojik ayak izini en aza indirme talebini karşılıyor. Bir dizel forkliftle karşılaştırıldığında, lityum iyon forklift herhangi bir egzoz gazı yaymaz. Kurum ve ince toz kirliliği bu nedenle geçmişte kaldı. Tüm hizmet ömrü boyunca hesaplanan EFG P30i, üretimi için gereken daha yüksek enerji girdisine rağmen, bir dizel motor ile karşılaştırıldığında yüzde 52 civarında CO2 tasarrufu sağlıyor. EFG P30i'nin lityum iyon pilinde Jungheinrich, hücre kimyası olarak lityum-demir fosfata güvenir ve tartışmalı hammadde kobaltının kullanımına kasıtlı olarak dağılır. Bu şekilde, elektrikli forklift, gelecekte sürdürülebilir ve emisyon içermeyen malzeme akışına büyük katkı sağlar.

Lityum iyon altyapısı

Lityum-iyon pil, -20 ° C ile +40 ° C arasındaki sıcaklıklarda sorunsuzca kullanılabilir. Jungheinrich, olumsuz dış ortam koşullarında kullanıma uygun tamamen yeni geliştirilmiş bir akü şarj cihazı da sunuyor. IP54 muhafazası ile -20 ° C ile +55 ° C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir.

Okunma 976 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…