All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazar, 08 Mart 2020 09:29

Yeni yatırımlarla hizmet kalitesi artıyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Geniş yedek parça stoğu ile Trakya bölgesinde hizmet veren SRT İstif Makinaları, yakın zamanda yapacağı yeni hamlelerle bayilik sistemine geçmeyi hedefliyor. Firmanın sunduğu hizmetler ve geleceğe yönelik planları hakkındaki sorularımızı yanıtlayan SRT İstif Makinaları Genel Müdürü Akif Tunç “2023 yılında 1000 metrekare kapalı alanda depomuzu kurup bayiilerimize ve müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek hedeflerimiz arasında” diyor.

SRT İstif firması her türlü forklift kiralama hizmetinin yanı sıra istifleme makineleri ve depo ekipmanları kiralama hizmetleri de sunuyor. Ayrıca ikinci el forklift, istifleme makinaları ve depo ekipmanlarının satışı konusundada oldukça deneyimli bir kadro ile hizmet veriyor.

SRT İstif Genel Müdürü Akif Tunç 2009 yılından bu yana forklift sektörü içesinde yer alıyor. Ancak aile çok daha öncesinden bu yana forklift sektörü içerisinde faaliyet gösteriyor. Tunç bu nedenle sektöre hiçbir zaman uzak olmadığını belirtiyor. 2009-2015 yılları arasında  İstanbul’da Yale markasının  satış departmanında görev alan Tunç,  2016 yılında Tekirdağ Çorlu’ya taşınmasının ardından SRT İstif Makinaları firmasını kuruyor. Firmanın kuruluşundan bu yana da genel müdürlük görevini yürütüyor.

23.000 kalem stok

SRT İstif Genel Müdürü Akif Tunç SRT İstif Makinaları’nın kuruluş sürecini ise şu şekilde anlatıyor: “Bulunduğumuz bölgeyi incelediğimizde bu bölgede servis ve yedek parça hizmeti konularında eksiklikler ve açıklıklar olduğunu fark ettik bu alana yoğunlaştık. 2016 -2019 yılları arasında bu şekilde faaliyetlerimizi sürdürdük. 2020 yılının başında 300 metrekare kapalı alana sahip yedek parça depomuzu da kurduk . Burada yaklaşık 23.000 kalem stok ile müşterilerimize hizmet vermeye başladık, bu arada müşteri portföyümüze forklift firmalarını da dahil ettik. Şuan Türkiyenin hemen hemen her yerine yedek parçalar göndermekteyiz.”

Yerli ürün ağırlıkta

Tunç stoklarının çoğunu iç piyasadan tedarik ettiklerini ve alımlarının %85’inin bu şekilde olduğunu da belirterek “İthalat ettiğimiz parçaların sayısı çok düşüktür . Kazanacak isek hep beraber kazanmalıyız. Önce bizim esnafımız kazanmalıdır. Bütün ticari hayatımızda ki düşüncemiz budur” şeklinde konuşuyor. SRT İstif Makinaları şu an için genel olarak Trakya bölgesi içerisinde hizmet veriyor. Tunç bu bölgenin önemli bir bölge olduğunun altını çizerek “Fabrika sayısı ve forklift firması sayısı olarak zaten yoğun bir  ticaretin döndüğü bir bölge. Burası dışında ayrıca İç Anadolu Bölgesi’ndeki müşterilerimizin istek ve taleplerine de cevap veriyoruz” ifadelerini kullanıyor.

“Birbirimize sahip çıkalım”

Türkiye forklift ve istif makinaları yedek parçaları piyasası hakkındaki görüşlerini de paylaşan Tunç bu noktada şunları aktarıyor: “Türkiye yerli ve yabancı yatımcıların en iyi fırsatları bulabileceği ülkelerden birisidir. Sektörümüzde yedek parça konusundaki boşluk da ortadır. 4-5 tane firmanın da ithalat  yapıp tüm Türkiye’ye hizmet vermeye çalışması yetersizdir. Kaliteli hizmet her zaman müşterinin tercihidir. Ülke olarak zor zamanlardan geçtik ve geçmeye devam ediyoruz. Yerli üreticilerimize, tüccarlarımıza , esnafımıza, kısacası birbirimize sahip çıkmalıyız. Ürün kalitesi her zaman hallolacak bir iştir. Bizler ülke olarak her zaman her şeyin en iyisini yapabilecek güce sahibiz.”

Yeni hedefler

2021 ve 2022 yıllarında firma olarak yeni hamleleri olacağını da belirten Tunç sözleini şu şekilde tamamlıyor: “Yeni hamlelerimizle beraber bayilik sisteminde geçeceğiz. Yedek parça sektöründe şu anda oluşturulmamış bir alan bu. 4-5 tane firmanın parça getirip “sadece ben satacağım” uygulamasını tasvip etmiyoruz. 2 yıl içerisinde en az 10 bayii anlaşması yapıp bu projemizi hayata geçirip hep beraber kazanacağız. Şu an bu görüşmeler yapılmaktadır. Anlaşmalarımız 2 firma ile yapılmış ve Nisan ayı başında hayata geçecektir. 2023 yılında ise 1000 metrekare kapalı alanda depomuzu kurup  bayiilerimize ve müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek  hedeflerimiz arasındadır. Bu konulardaki çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir”.

Okunma 910 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…