All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazar, 08 Mart 2020 09:33

STILL 100. Yılını Kutluyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Hamburg merkezli intralojistik şirketi STILL bu yıl 100. yılını "Geleceğin Geçmişi" sloganı ile kutluyor. Geçmişe Dönüş: 1 Şubat 1920'de Hans Still elektrik motorlarına yönelik tamirhanesini açıyor ve yaratıcı yetenek, müşteri odaklılık ve hizmet odaklılığın yüz yıllık başarı hikayesi başlıyor.

Kurucu Hans Still, müşterilerinin "Matador hafif istasyon" gibi kendi ürünlerini geliştirme konusundaki zorluklara yönelik giderek artan bir anlayışı kullanıyor.

Geçtiğimiz 100 yıl boyunca STILL, müşterilerinin mevcut gereksinimlerinin ve zorluklarının kesin bir şekilde anladığını defalarca göstermiş, yenilikçi güçleriyle sektörü etkilemiş ve geleceğe dönük iş alanlarına giden yola cesaretle baş koymuştur. 

Başlangıçtan atılıma

Elektrik motorlarına yönelik bir tamirhane olarak kurulduktan sadece birkaç yıl sonra STILL, 1924 yılında Leipzig Fuarı'nda "Matador hafif istasyon" gibi kendi ürünlerini sunuyor. Elektrik motorlarının, jeneratörlerin ve trafoların geliştirilmesi ve onarımı yıllardır temel iş olmaya devam etmektedir. İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinin ardından STILL, piyasaya yenilikçi bir elektrikli forklift olan EK 2000'i sunarak endüstriyel forklift üreticisi olarak atılım gerçekleştirdi. Bunun ardından STILL tarafından üretilen ilk forklift geldi. EGS 1000 elektrikli forkliftin tanıtımı yeni bir dönemin başlangıcı oldu.

Yenilikçi sürüş konseptleri ve e-mobilite öncüsü

STILL,  yenilikçi endüstriyel forklift üreticisi ve elektrikli mobilitenin öncüsü olarak bir hızlı bir şekilde isim yapar. Elektrikli forklift, sıfır emisyon ve enerji verimliliğinin öncelikli olduğu her yerde yeni uygulama alanları açar. Verimli elektrik motorlarına olan tutku, IC motorlu forkliftlerin geliştirilmesine kadar bir etkiye sahiptir. IC motorlu forkliftlerin tahrik konsepti en başından beri dizel-elektriklidir, yani hibrit teknolojiyi kullanmaktadır: İçten yanmalı motor bir jeneratöre güç vermekte ve bu jeneratör de tahrik motorunu harekete geçirmek için elektrik üretmektedir. Düşük motor devri yakıt tasarruflu çalışma sağlamaktadır.

Elektrikli tahrik ve elektrikli mobilite STILL ile ayrılmaz bir şekilde bağlıdır. 1949 yılında ilk elektrikli forkliftin piyasaya sürülmesi, yakıt hücrelerinin veya lityum iyon teknolojisinin kullanılması, elektrik gücüne dayanan başarılı intralojistik çözümlerin ortağı olarak STILL'i ortaya çıkaran kilometre taşlarından sadece birkaçıdır. Yeni RX 60-20 / 35 elektrikli forklift 2019 yılında piyasaya sürüldüğünde, STILL bir kez daha öncü bir rol üstleniyor: bağımsız testler, forkliftin aynı kapasite sınıfındaki şimdiye kadar test edilmiş diğer tüm IC motorlu forkliftlerden daha yüksek bir üretkenliğe sahip olduğunu onaylamaktadır. Daha önce bu doğrudan performans düellosunun kazananı hiçbir zaman bir elektrikli forklift olmamıştı.

Daima ileriyi ve otomatikliği düşünmek

Yaratıcılık ve müşterileri için her zamankinden daha iyi çözümler bulma dürtüsü onlarca yıldır STILL'in merkezi itici gücü olmaya devam ediyor. Müşteriler için muazzam katma değere inanan STILL, yeni bin yılda otomasyon çözümleri ve yardım sistemlerinin olanaklarını büyük ölçüde zorluyor. OptiSpeed forklift kontrol konsepti her iki eğilimi de kârlı bir şekilde birleştirmektedir. Kaldırma yüksekliğine, hareket yönüne ve yüke bağlı olarak mümkün olan en iyi sürüş hızını sağlamaktadır. Bunun sonucunda taşıma performansında yüzde 20'ye varan bir artış elde edilmektedir. Verimlilik modu sayesinde akıllı Blue-Q otomatik pilot, belirgin bir performans kaybı olmadan enerji maliyetlerinin yüzde 20'ye kadar azaltılmasını sağlamaktadır. Kuraray Trosifol'daki otomasyon projesi 2015 yılında “Intra-Lojistik Çözümleri” kategorisinde gıpta edilen Uluslararası Yılın Forklift Ödülü'nü (IFOY Ödülü) kazandı. Gelişmiş bir malzeme akışı konseptiyle, yarı otomatik servis araçları bu projede ilk kez bir kanal depolama sistemindeki otomatik erişimli forkliftlerle iletişim kurmaktadır. Sadece bir yıl sonra STILL, dünyanın ilk otonom sipariş toplayıcısı olan iGo neo CX 20'sini sunar ve standart olarak intralojistikte robotik kullanan ilk endüstriyel forklift üreticisi olur.

Başarının anahtarı olarak müşteri ve hizmete odaklanmak

Kalite, hizmet ve müşteri odaklılık, şirketin kurucusu Hans Still'ın en önemli unsurlarıydı ve bugün de şirketin temel unsurları olmaya devam ediyor. Web tabanlı bir filo yönetim aracı olarak STILLReport gibi dijital hizmet portallarının veya STILL neXXt filo web uygulamasının duyurulması hizmet sektöründeki yenilikçi gücün sadece iki örneğidir.

STILL, son yıllarda danışmanlık hizmetlerini de sürekli genişletmektedir. Ağa bağlı araçlar, yakından bağlantılı süreçler ve her zamankinden daha verimli iş akışlarına ihtiyaç duyulan karmaşık depo dünyalarının olduğu bir dönemde STILL, şirketlerin yanlarında uzman tavsiyelerde bulunabilecek, depo süreçlerini profesyonel olarak analiz edebilecek ve depo altyapısını ihtiyatlı bir şekilde optimize edecek uzmanlara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu fark etmiştir. Bu, otomasyona yönelik hızla artan eğilim için daha da geçerlidir.

Sektörü şekillendiren yenilikler

STILL, müşterilerinin ihtiyaçlarını her zaman iyi şekilde anladığını ve bu bilgiyi yeni ürünlere dönüştürdüğünü sürekli göstermektedir: Örneğin,  bin dokuz yüz yetmişli yıllardaki ilk açık görüş sunan asansörün  tanıtılması, hem sürücünün hem de çevresinin güvenliğini önemli ölçüde artırmıştır. Diğer bir kilometre taşı da, forkliftlerin verimliliğini önemli ölçüde artıran ve bir kez daha endüstri normu haline gelen standartları tanımlayan RX 20 ve RX 60 elektrikli forklift modellerinde yanal akü değişimi özelliğinin sunulmasıdır.

Okunma 322 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…