All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazar, 08 Mart 2020 09:38

Hedef hep daha iyisini yapmak

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yeni ürün ve teknolojiler üretiminde lider olma yolunda emin adımlarla yürüyen Anka Poliüretan, Ar-Ge çalışmaları ile hep daha iyisini yapma hedefi doğrultusunda faliyetlerini sürdürüyor. Firma sahibi Fahrettin Kesici, “Yıllar içerisinde yaptığımız büyük ve başarılı atılımlar sonucunda bugün Türkiye’nin tanınmış firmaları arasındaki yerimizi aldık” diyor.

Anka Poliüretan Kauçuk Metal San. Tic. Ltd. Şti. Sahibi Fahrettin Kesici ile sektörü ve firmanın faliyetlerini konuştuk. Firmanın kuruluşu hakkında bilgiler veren Kesici  “Kauçuk ve poliüretan sektöründeki çalışmalarımıza  1994 yılında başladık. Sonrasında elde ettiğimi bilgi ve tecrübeler ile 2009 yılında Düzce’de Anka Poliüretan Kauçuk Metal San. Tic. Ltd. Şti’ni kurarak buisim altında hizmetimizi sürdürme kararı aldık” diyor. Firma olarak faaliyete başladıkları 2009 yılından itibaren yenilikci bakış açısı ile sekterdeki farklarını ortaya koyduklarını da sözlerine ekleyen Kesici, sayısız sektöre hizmet verdiklerinin altını çiziyor.

Geniş ürün yelpazesi

Firma, forklift, istif ve iş makinaları sektörü, ağaç ve mobilya sektörü, demir çelik ve boru sektörü, doğalgaz ve petrol ürünleri sektörü, gıda ve tavukçuluk sektörü, madencilik ve inşaat sektörü, otomotiv ve tekstil sektörü, sağlık sektörü ve lojistik sektörlerine yönelik hizmet ve ürün üretiyor. Firmanın ürünleri arasıda forklift ve iş makinası tekerlekleri kaplama ve imalatı, ağır tonaj vinç tekerlekleri kaplama ve imalatı, silindir kaplama ve imalatı, kalıp yayları, sıyırıcılar, conta ve oringler, vakum lastikleri, palet lastikleri , rampa takozları, poliüretan kauçuk ve vulkollan kılıflar, levhalar, kaplin lastikleri ,epdm kauçuk sünger ürünleri, silikon levhalar, silikon hortumlar bulunuyor.

A kalite üretim

Üretimleri hakkında bilgileri de paylaşan Kesici şunları aktarıyor: “Geniş sertlik yelpazesi 20 şhorea -110 şhorea aralığında yüksek elastikiyet mükemmel aşınma mukavemet üretimimiz bulunuyor. Yurt dışından ithal etmiş olduğumuz hammaddeyi kendi bünyemizde formüle ederek ihtiyaç duyulan her türlü elostomerik ürünü üretebilmekteyiz. Ürünlerimiz A kalitedir ve sektörde lider kuruluşlarla rekabet halindeyiz”. Ürünlerinin aşınma, yırtılma kopma ve uzama statik elektriklenme, darbeye, yorulmaya mukavemet, kimyasal yağlara,ozona, solventlere karşı dayanıklı özellikte üretildiğinin de altını çizen Kesici, müşteri talebi doğrultusunda şeffaf ve istenilen her renkte üretim yapılabildiklerini de aktarıyor.

Ar-Ge faaliyetleri

Kesici, Ar-Ge faaliyetleri ile ilgili olarak ise şu bilgileri aktarıyor: “Gelişen dünya ile beraber bizler de kendimizi geliştirerek daha iyisini yapmak adına gereken hertürlü Ar-Ge çalışmasını yapıyoruz. İzleyen yıllar içerisinde yaptığımız büyük ve başarılı atılımlar sonucunda bugün Türkiye’nin  tanınmış firmaları arasındaki yerimizi aldık. Yaratıcılık hız ve esnekliği tesis ederek yeni ürün ve teknolojiler üretiminde lider olma yolunda emin adımlarla yürümekteyiz.”

Okunma 431 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…