All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 25 May 2020 12:27

Jungheinrich'in yeni kamera çözümü

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Jungheinrich, addedVIEW optik yardım sisteminin en son üyesi olan, bir depodaki malların taranmasına yönelik dijital çatal kamerasını piyasaya sürdü.

Jungheinrich'in ürün yönetimi yardım sistemleri ve modülleri başkanı Felix Riesenhuber, çatallı istifleme araçlarına yönelik dijital çatal kamerası yardımı ile depolama bölmeleri ve mallar üzerindeki barkodların okunabileceğini belirtiyor. Yardım sistemini Jungheinrich Logistics Interface üzerinden müşterinin kendi ürün yönetim sistemiyle bağlayarak, barkod içeriğinin ürün yönetim sistemindeki koşullarla fiili bir karşılaştırmasının yapılması mümkündür.

"Barkod listeleri, şimdiye kadar yaygın bir uygulama olan raf bölmelerinde veya sipariş belgeleri üzerinden manuel olarak kontrol edildiğinde, depolama yeri doğrudan kontrol edilmediğinden birçok kez hata meydana gelmektedir" şeklinde konuşan Reisenhuber sözlerine şu şekilde devam etti: "Yeni çatal kamerasını kullanarak gerçekleştirilen dijital tarama depolama ve getirme hatalarının ve bunlarla ilgili arama süreleri ile gözden kaçırılan hususların engellenmesine etkin şekilde yardımcı olmaktadır."

Dijital çatal kamerası, yetersiz aydınlatma koşullarında dahi  pozlama parametrelerini dinamik olarak ayarlayarak yüksek resim kalitesini garanti edebilmektedir. Yüksek çözünürlüklü dijital kamera kontrastı dijital olarak keskinleştirerek yukarıdaki raf seviyelerindeki QR kodların dahi güvenilir şekilde tespitine imkan vermektedir.

addedVIEW, dijital kameraların kullanımını temel bir yardım sistemi grubudur. Bu grubun bir başka işlevi de addedVIEW 360° kamera sisteminin karşı dengeli forkliftlere, araca takılı farklı dijital kameraların elde ettiği görüntüleri birleştirerek ve dönüştürerek oluşturulan, kuş bakışı görünüm dahil panoramik bir görünüm sunmasıdır.

Bu 360 derecelik görünüm sayesinde sürücü dar ve kafa karıştırıcı ortamlarda bile güvenli ve hızlı şekilde sürüş gerçekleştirebilmektedir. Tıpkı dijital çatal kamerasında olduğu gibi bu sistem de aynı deste ekranında görüntülenen ve diğerlerine paralel olarak işlev gören başka bir yardım sistemi modülü olan Jungheinrich zoneCONTROL yardım sistemiyle entegre edilebilir.

Okunma 120 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…